Forum Węgierskie

Pełna wersja: Tychy -> Siófok
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co sądzicie o takiej trasie? Czy jest ona optymalna z punktu widzenia braku zakupu winietek?

http://goo.gl/maps/mk73J

Chcemy jechać z nocy z 30.04 na 01.05, wiec ruchu nie powinno zbytnio być, więc bez problemu powinna się trasa zamknąć w 7h.

Google pokazuje 2 trasy, czy one się czymś różnią specjalnie? Czy któraś z tych dróg przebiega jakoś wysoko w górach gdzie może mnie złapać jakiś przymrozek? Bo zastanawiam się czy zmieniać opony w samochodzie na letnie przed wyjazdem.

Ostatnie moje pytanie o policje na słowacji i węgrzech. Czy suszą pochowani po krzakach i dopiero następny patrol Cie zatrzymuje? Czy jeżeli ktoś nadpobudliwy jedzie przed nami powiedzmy te 20km/h szybciej niż dozwolona prędkość, to można za nim z taką prędkością jechać?
Optymalna trasa to D1 / M1 / M7.
W nocy nie szukałbym oszczędności kilkunastu euro.

(06-04-2014, 20:59)xamriks napisał(a): [ -> ]Czy któraś z tych dróg przebiega jakoś wysoko w górach ...

Wysoko nie, ale przejeżdżanie w nocy przez Małą Fatrę dla niektórych może być ciekawym przeżyciem Szeroki uśmiech
Generalnie w górach w nocy bywają przymrozki i jest ślisko.

Cytat:... te 20km/h szybciej niż dozwolona prędkość, to można za nim z taką prędkością jechać?

Proszenie się o kłopoty.
Ograniczenie 50 oznacza 50 Dodgy
Lepiej jechać 45.
Gdzie jest ten fragment Mała Fatra o którym mówisz? Ja ostatnio zostałem poprowadzony nocą na drogę 14 i to był lekki zakrętas Oczko

Co do prędkości, spoko, przyjąłem do wiadomości.

Co do trasy to rozumiem którą polecasz, ale czy mógłbyś coś powiedzieć na temat tych, które ja wyżej wymieniłem?

Cały czas śmigam trasy na zachód europy autostradami i to też chęć jakiejś odmiany jest. Dlatego zastanawiam się też nad innymi opcjami.
(06-04-2014, 22:10)xamriks napisał(a): [ -> ]Gdzie jest ten fragment Mała Fatra o którym mówisz?...

Žilina - Martin. Bywa słabo w nocy.

Cytat:... czy mógłbyś coś powiedzieć na temat tych, które ja wyżej wymieniłem?

Sam nimi jeździłem, da się spokojnie przejechać w dzień, jazdy w nocy nie polecam.
Wybór kierowcy Oczko
(06-04-2014, 21:48)Komarek napisał(a): [ -> ]Optymalna trasa to D1 / M1 / M7.
W nocy nie szukałbym oszczędności kilkunastu euro.

To prawda. Ja jeżdżę zawsze przez Bratysławę Taką trasą i może jest trochę dalej, ale kiedyś jechałem tak jak planujesz przez Komarno i ten krótki odcinek ok. 280 km przez Czechy i Słowację jechałem ponad 5 godz. Na tej trasie jest sporo zakrętów, wioska za wioską więc czasowo masakra. Lepiej zapłacić za autostradę i masz spokój.