Forum Węgierskie

Pełna wersja: Gdzie na basen z małym dzieckiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
uprzejmie proszę o pomoc w wyborze miejsca na wakacje na Węgrzech (północna część). Ponieważ jedziemy z 1,5 rocznym dzieckiem to zależy nam na basenie, które ma dużo atrakcji dla takiego maluszka. Basen z jakimś domkiem/zamkiem o różnych poziomach głębokości, a także aby na terenie kompleksu był plac zabaw. Bardzo ważne aby była zadbana trawa, dużo miejsca i sporo cienia. Miejscowość nie musi być duża, ale fajnie jeśli będzie przyjemna (czysta, zadbana, z parkami oraz placami zabaw). Dla nas będzie miło jeśli w miejscowości będzie jakaś dobra restauracja z jedzeniem. Jeśli dodatkowo, możecie polecić w tej miejscowości nocleg to będę bardzo wdzięczna za pomoc. Co do noclegu to poszukujemy czystego i schludnego pokoju z łazienką za rozsądną cenę.

Bardzo dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Kinga
Poczytaj na forum (dział baseny termalne) informacje o basenach w:
- Tiszaujvaros,
- Eger,

te dwa powyższe, bo są tam m.in. fajne zamki dla dzieci, plus
- Mezokovesd,
- Hajdunanas,
- Bogacs,
- Nyiregyhaza,
- Demjen.

Zerknij też na:
http://baseny.wegierskie.com/

Będziesz miała pytania, to odpowiemy Uśmiech
Zalakaros - wieś letniskowa kilka kilometrów od Balatonu, obserwuję tu mamy nawet z kilkumiesięcznymi dziećmi. W części otwartej jest brodzik dla maluchów, większy basen ze zjeżdżalnią, armatkami wodnymi, fontannami- nadaje się dla młodszych dzieci. Są też dwa kryte baseny(za dodatkową opłatą), jeden dla dzieci z małpim gajem. Między nimi jest odkryty basen z ciepła wodą i różnymi bąbelkami - i tutaj też przychodzą rodzice z takimi maluszkami.jest tu duży, zadbany park z dwoma placami zabaw. jest kilka duzych hoteli, ale nie jest to kurort typu Międzyzdroje. teren basenu zadbany, duże trawniki, sporo cienia.
Basen w Egerze to 1/4 albo i 1/5 tego co w Zalakaros, w dodatku znajduje się w centrum sporego miasta, więc odremontowano go, ale nie było jak powiększyć. Dwa razy byłam w Egerze, ale myślę, że jest dużo ciekawszych basenów, w dodatku bilety wcale nie są tanie. Jeżeli chcecie, żeby dzieci się wyszalały,polecam Zalakaros.
A jak wyglądają baseny w Hajdúszoboszló? Planujemy wybrać się tam na początku września z 1,5 rocznym dzieckiem. Czy dziecko będzie maiło się tam gdzie bawić?
Powinno być okej Oczko



Jeszcze raz zachęcam Zalakaros- mnóstwo atrakcji dla maluchów ( nawet nad częścią basenu dla maluchów rozpięli płócienne daszki). Brodziki, różne zjeżdżalnie, bąbelki, fontanny. Jest odkryty basen z ciepłą wodą (ok.1,4) z bąbelkami i widzę w nim bardzo wielu rodziców z maluszkami w rękawkach lub kółkach.Dużo cienia, trawniki bardzo zadbane. Są też w tej miejscowości dwa duże parki z placami zabaw. Pierwszy raz byłam na węgierskich basenach ponad 20 lat temu i trochę tych basenów zaliczyłam. Wg mnie najatrakcyjniejsze dla dziecka będzie Zalakaros. Jestem tu teraz, wracam 18.08. Jak chcecie obfotografuję wszystko i wyślę Wam albo wrzucę na forum.
(09-08-2014, 11:26)patryk_85 napisał(a): [ -> ]A jak wyglądają baseny w Hajdúszoboszló? Planujemy wybrać się tam na początku września z 1,5 rocznym dzieckiem. Czy dziecko będzie maiło się tam gdzie bawić?


będzie, będzie, spokojnie Oczko
(09-08-2014, 20:18)kilianmar napisał(a): [ -> ]Jak chcecie obfotografuję wszystko i wyślę Wam albo wrzucę na forum.

No pewnie, że chcemy! Uśmiech Tutaj znajdziesz temat poświęcony Zalakaros. Czekamy na relację Oczko
My możemy polecić SARVAR, piękny kompleks basenów, dla każdego. Dla maluszków baseny na otwartym terenie jak i część rodzinna po dachem, baseniki, zjeżdżalnie itp. gorąco polecamy, jeździmy tam już drugi rok. Wcześniej było Hajduszoboszlo i Zalakaros, jednak tu dla naszych dzieci jest najfajniej.