Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgry w połowie czerwca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Planujemy się wybrać z moją drugą połówką na Słowację na urlop. Lecz z racji tego że pogoda jest zmienna chciałbym przygotować jakaś alternatywę. Pomyślałem więc o Węgrzech. Na Węgry wybralibyśmy się własnym środkiem czyli samochodem. Nasza wycieczka byłaby na parę dni. I tu rodzi się pytanie gdzie się udać żeby coś pozwiedzać, nie interesują nas baseny i leżenia całymi dniami. Co o tym myślicie bo dużo moich znajomych twierdzi że Węgry to tylko baseny i jechać to tylko z myślą o nich. Jesteśmy z podkarpacia.

Pozdrawiam i liczę że we wspólnym gronie forumowiczów o masę porad nie będzie mi trudno. Pozdrawiam wszystkich a zarazem pragnę się przywitać tym pierwszym postem Oczko
Witamy, witamy. Za Karpatami klimat jest nieco bardziej sprzyjający (19 lat temu w drodze powrotnej z Lazurowego Wybrzeża gdzieś w Austrii wjechaliśmy w deszcz i mgłę, i kolega mówi: No to wracamy do piwnic Europy... Szeroki uśmiech ). Oprócz basenów Węgry mają jeszcze Budapeszt, Balaton i winnice. WinoSzeroki uśmiech Gdyby i tam padało, to na pewno deszczu nie będzie w jaskiniach Aggtelek, choć piwniczny nastrój was tam nie ominie. Czytać forum, czytać i pytać. Dowiecie się, że można się zakręcić na punkcie Węgier i możliwe, że za dwa lata na Słowacji jedyną interesującą was rzeczą będzie winieta teleportacyjna. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Budapeszt, Balaton i winnice więcej nic ciekawego nie ma?
Budapeszt to chyba nie na naszą kieszeń mamy ok 2K
Ale Budapeszt nie jest droższy niż inne regiony
Budapeszt wcale nie musi być strasznie drogi. A poza Budapesztem, Balatonem i winnicami są też zamki, przyroda (np. Góry Bukowe, Matra). Skoro jesteście z Podkarpacia, najbliżej i b. fajnie powinno być w regionie ograniczonym mniej więcej miastami Sátoraljaújhely-Tokaj-Eger-Salgótarján. Co do Budapesztu, jest przepiękny i naprawdę warto - żadna inna stolica mi się tak nie podobała.
Warto zwiedzić np. zamek w Sárospatak. Piękne widoki z najwyższej wieży! Polecam!