Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bogács
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Ja też bym nie zaczynał urlopu od szukania kantoru zwłaszcza że to będzie sobota a z tego co piszą to w Bogacs nie ma kantoru więc trzeba odwiedzić Mezokovesd lub Eger
(20-06-2017, 22:41)mbaworek napisał(a): [ -> ]Poradźcie proszę czy w sobotę po południu znajdę gdzieś w okolicy Bogacs jakiś kantor? czy lepiej będzie wymienić złotówki na forinty w Polsce?
Gdzie robicie zakupy będąc w Bogacs?

O kantorach już cię poinformowano, więc się nie będę powtarzał.Jeśli chodzi o zakupy to w Bogacs jest kilka małych sklepów (Coop), ale nie są źle zaopatrzone. Na co dzień właśnie tam robię zakupy. Co 2/3 dni jeżdżę do Mezokovesd. Masz tam Tesco, Lidla i Spar (chyba nawet dwa). Do Mezokovesd moim zdaniem lepiej się wybrać na zakupy (zaznaczam - na zakupy..) niż do Egeru, ponieważ jesteś tam w ciągu kilku minut. Do Egeru jedzie się trochę dłużej, a jak już tam jestem to nie chcę tracić czasu na "wycieczki" po sklepach... Ja też jadę niedługo do Bogacs.. I też przybędę tam w sobotę ( 1 lipca - to już tylko 10 dni !!!! Szeroki uśmiech ). Nie wiem którędy będziesz jechać. Ja od strony autostrady, więc przejeżdżając obok Tesco na pewno wstąpię po węgierskie "klimaty" za którymi przez rok mocno się już stęskniłem...
Dzięki, sprawa wymiany waluty zamknięta. Zakupy chyba też Uśmiech
Jadę do Bogacs 8 lipca, wybiorę najprostszą z możliwych dróg i nie zamierzam omijać autostrad (tym bardziej że chcemy pojechać na 1 dzień do Budapesztu). Zastanawiam się jeszcze nad zabraniem 4 rowerów dla całej rodziny, podpowiedzcie czy warto brać rowery? Są tam jakieś spokojne dróżki do pojeżdżenia z dziećmi?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Marcin
Jak macie możliwość i lubicie, to bierzcie rowery. W okolicy jest mnóstwo ścieżek rowerowych, było o tym niedawno w innym wątku. Jeśli się nie mylę w dniach 7-9 lipca odbywa się jakaś impreza rowerowa:
http://bogacs.hu/index.php/hu/turizmus-s...nt_details
8 lipca (czyli w dniu waszego przyjazdu) na basenach będzie tzw. Festiwal Piwa. Zawsze są wtedy jakieś koncerty itp.
A do Budapesztu - KONIECZNIE!!
Nam jest zawsze za mało i w tym roku chcemy zrobić tam dwa wypady, aby dokładniej spenetrować miasto. Trzeci wypad w tym kierunku to Ostrzyhom-Wyszehrad-Szentendre.
schibcia co masz na myśli pisząc egierskie klimaty? - jadę pierwszy raz na Węgry i też chcę tych klimatów skosztować Uśmiech
Witam forumowiczów i forumowiczki Uśmiech

Jak już pisałem w innym wątku wybieram się w tym roku na Węgry w rejony pobytów z dzieciństwa (mezokovesd), jak już się dowiedziałem tamten kemping został zamknięty, a co za tym idzie wybór padł na Bogacs...
Powiedzcie mi czy kemping jest mocno oblegany? Myślę wyjechać 13 sierpnia w nocy żeby na rano być na miejscu.

Czy w podanym terminie wszystkie lokalne owoce są już dostępne?

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Nauczona doświadczeniem w pobytach na campingu w Bogacs powiem tak:w okresach długich weekendów w Polsce w maju ,czerwcu( Boże Ciało) i w sierpniu tłoczno ,bo przyjeżdża dużo Polaków.Ale są tego i plusy.Po jednym dniu znasz wszystkich swoich sąsiadów.Camping nie za duży, ale na pewno znajdziesz miejsce dla siebie.A że może trochę dalej od basenów? nie są to duże odległości,a poruszać się trochę to też zdrowo.
(22-06-2017, 22:28)mbaworek napisał(a): [ -> ]schibcia co masz na myśli pisząc egierskie klimaty? - jadę pierwszy raz na Węgry i też chcę tych klimatów skosztować Uśmiech

Mam na myśli węgierskie jedzonko !! Dużo by trzeba wymieniać, ale przy pierwszych zakupach dzieci będą chciały np Turo Rudi, traubisodę, trochę kiełbaski, itd..
Zajrzyj w wątek "kucharski" Szeroki uśmiech . Tam poczytasz więcej o węgierskim jedzeniu.
Nie było mnie kilka dni, ale już dziś rozpoczynam wypoczynek...
W nocy wyjazd i już jutro melduję się w Bogacs na całe 2 tygodnie!
pozdrawiam wszystkich
Byłem ostatnio na campingu w Bogacs początkiem sierpnia 2015 były wtedy panowały dosyć wysokie temperatury cieżko było znaleźć miejsce w cieniu na rozbicie namiotu, ludzi było sporo ale kto przyjechał zawsze gdzieś się wcisną bo jak to w takich miejscach bywa jedni przyjeżdżają drudzy wyjeżdżają. Więc nie martw się napewno znajdziesz miejsce na swój namiot
Pada deszcz.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39