Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bogács
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Zastanawiamy się z żoną nad apartamentami w Bogács, ale w kempingu "Öreg Malom" ...
druga połowa września, powinno wypalić. Uśmiech
ika20031
Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowana domkami przy basenach w Bogacs. Po powrocie z Węgier nie zdążyłam jeszcze przeczytać wszystkich postów i na Twoje pytanie trafiłam dopiero teraz.
Dwa lata temu byłam w Bogacs i miałam okazję zajrzeć do domku. Poprosiliśmy wynajmujących go Niemców o możliwość wejścia do środka.
Wyposażenie a właściwie wszystko było stare i nie wyglądało zbyt zachęcająco.
Wydaje mi się, że była toaleta ale czy prysznic też nie jestem już pewna. Widziałam płytkę (kuchenkę) elektryczną ale też z tych starych typów. Nie wiem czy była na wyposażeniu czy też Niemcy ją przywieźli.
Generalnie jeżeli ktoś nie jest zbyt "wrażliwy", to przeżyje pobyt w tym domku.
W czasie naszego pobytu wszystkie były zajęte. Cena domku ( z basenami oczywiście) wynosiła ok. 100 zł. - wrzesień 2012.
Są jeszcze do wynajęcia noclegi w Jurtach, też przy basenach.
My znaleźliśmy nocleg w Pensjonacie Margerita ok.1 km od basenów.
Przy wejściu na basen dostaliśmy opaskę na rękę i wchodziliśmy i wychodziliśmy w ciągu dnia bez problemów.
dziękuje za odpowiedź.
Niestety okazało się, że domki trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem i niestety nam nie uda się z nich skorzystać w tym roku.
@Aattaa mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat warunków sanitarnych na campingu przy basenach? Łazienki są czyste? sprzątane na bieżąco? Czy są zasłonki przy prysznicach? Czy są ogólnodostępne kuchnie dla wszystkich? z góry dziękuje za odpowiedź Oczko
Korzystałam tylko z toalet i pryszniców w budynku przy przebieralni. Ma on swoje najlepsze lata za sobą ale było czysto. Zasłonek przy prysznicach nie było.
Jeżeli chodzi o sanitariaty w Bogacs to wg mnie nie jest najgorzej.
Opinie są różne. Nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej.

Kibelki.
Czyste z wyjątkiem poranka - ale to już wina nocnych użytkowników
Są skupione w jednym miejscu całego kompleksu - w sumie to z drugiego końca Ktoś może nie zdążyć ...
Papier toaletowy jest przed kibelkami w ilości dwóch szpul. Rano w męskim zawsze brakowało, w damskim zawsze był.
Nie wszystkie zamknięcia w drzwiach działały, ale w sytuacjach krytycznych to naprawdę nie miało znaczenia.

Umywalnie: 4 kabiny z zasłonami. Jedna zasłona na dwie kabinki Uśmiech
Wody ciepłej oczywiście nigdy nie brakowało.

Ogólne wrażenie: OK.
Bogacs ma swój klimacik.

Budynek z kibelkami.

[Obrazek: 79a1dfbb54717c4fmed.jpg]

Myjnie ciał i garów.

[Obrazek: 6e9947f1c13fead9med.jpg]
Witam
Po raz pierwszy na forum i po raz pierwszy na Węgrzech właśnie wróciłem z Bogacs wraz z rodziną i chciałbym się podzielić wrażeniami. Sporo czytałem przed wyjazdem na tym forum i sporo wiadomości się przydało. Za krótki czas byliśmy by posiąść jakąś dużą wiedzę ale dla wyjeżdżających pierwszy raz może być przydatna.
Droga prowadząca przez słowacki raj nie należy do najprzyjemniejszych ale jeżeli lubi ktoś zakręt za zakrętem i ładne widoczki polecam. Wjeżdżając na Węgry dało się odczuć trochę słabszą jakość dróg przeważnie przejeżdżając przez ich strasznie długie wsie. Ale za to prawie wszyscy przestrzegają przepisów jak 50 to 50 no może 55 Uśmiech Absolutnie nie ruszać się bez GPS przygotować sobie mapy i przewodniki, słabe oznakowanie drogi na baseny, punkty informacyjne słabo zaopatrzone w mapy po polsku (Eger), lepiej w Bogacs i nawet Pan mówił po angielsku. Zresztą z językiem bywało różnie raczej więcej po angielsku można się było porozumieć no i gdzie nie gdzie trafiał się polski, ichniego języka ni w ząbUśmiech Sam Bogacs bardzo przyjemne miasteczko z klimatycznymi winnicami gdzie codziennie mamy wino tańce i jeszcze raz winoUśmiech Dla porównania w Egerze jest już komercja ale to zrozumiałe miasteczko ładne dużo zabytków sporo ludzi, ceny trochę wyższe no i ten Minaret(koniecznie!) Wracając do Bogacs mamy basen (raczej pupy nie urywa) ale za to Miskolctapolca w jaskiniach i Demjen klimatyczny już robi wrażenie. Jedna restauracja w Bogacs z dobrym jedzeniem z menu po polsku
reszta hm...No właśnie trochę się zawiedliśmy przygotowani byliśmy na typowe potrawy gulasz, placki, leczo... a tu frytki, mięso smażone, burgery trochę ryb(może źle trafialiśmy) ale za to wypieki słodkie, bułeczki rewelacja. Hm... dlatego może Węgrzy są najgrubszym narodem w europie co niestety trochę widać no szkoda, za to bardzo uśmiechniętym uczynnym co możemy osobiście potwierdzić. Przy wynajmie kwater w Bogacs bardzo pomocna była Pani Barbara Muhi wymieniana niejednokrotnie na forum i my również polecamy. No chyba że ktoś szuka hotelu a nie kwatery 50metrowej z pełnym wyposażeniem z dwoma butelkami wina na przywitanie za ok 32zł. od osobyUśmiech
Ogólnie ceny wejść na basen i wszystkich zamków muzeów itp. tanie. Ok. 60zł. basen cały dzień na trzy osoby bogacs i demjen w jaskiniach 90zł. na 4h. Na innych nie byliśmy, reszta porównywalna jak u nas. No i trochę widać jeszcze ząb czasu dawnego ustroju ale w miarę czysto i spokojnie
Na pewno jeszcze tam wrócimy jest co zwiedzać i pićUśmiech
Wybraliśmy się z żoną aby odwiedzić po kilku latach BOGACSZ
niestety , był to niefortunny termin czyli długi łikend sierpniowy
Na kampingu przylegającym do basenków trudno było wbić śledzie pod namiot
[Obrazek: bogacs.jpg]
.
Na szczęście kilkanaście kilometrów dalej był kampig w a Mezo
Tam bez problemu mogliśmy postawić namiot nie wbijając sąsiadom szpili w tropik
A przecież wiadomo, że popularne miejsca najlepiej odwiedzać po ścisłym sezonie, a w szczycie - rozejrzeć się za czymś mniej rozreklamowanym. Oczko
Czytając stronę kąpieliska wnioskuję, że baseny dziecięce po sezonie są nieczynne, a na wypadek złej pogody zasadniczo pozostaje tylko jeden zadaszony basen?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39