Forum Węgierskie

Pełna wersja: Kluczbork (opolskie) --> Balatonszarszo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(22-07-2014, 20:24)siemka napisał(a): [ -> ]2. Kluczbork -> Gliwice -> Cieszyn -> Cadca -> Zilina -> Bratislava-> Rajka-> Gyor-> Kisber -> Szekesfehervar -> Balatonszarszo

To jest ta najbezpieczniejsza i najszybsza trasa.. Sam pisałeś na początku: " z trójką dzieci i zależy mi aby jak najszybciej i jak najbezpieczniej dojechać do celu" ... Potrzebna będzie słowacka "nalepka" na autostradę od Ziliny do węgierskiej granicy, oraz zakup węgierskiej e-winietki na przejazd po M1 i M7.
Dziękuję Ci bardzoUśmiech

Te opłaty drogowe to oczywiście winieta Słowacka i Węgierska którą zakupię na wjeździe danego kraju (np. stacja benzynowa), zgadza się? Pytam bo dodałeś tą informację i wole dopytać

pozdrawiam

Piotr
Opłaty zrobisz na stacjach benzynowych i na Słowacji, i na Węgrzech.
Na Słowacji cena winietki na 1 miesiąc = 14 Euro, 10-dniowa kosztuje 10 Euro. Węgierska na 10 dni to 2950 Forint. Słowacką należy nalepić na szybę, węgierska to paragon-opłata za przejazd, którą należy zachować... Do systemu wprowadza się nr.tablicy rejestracyjnej pojazdu, resztę załatwiają kamery na autostradach.
Wielkie dzięki Sztasek,

jak wrócę napiszę kilka słów odnośnie trasy.


serdecznie pozdrawiam

siemka
Witam,

tak jak ą we wcześniejszych postach - podzielę się opinią dotyczącą nw trasy. Przypominam, że jest to propozycja Sztaska dla rodzinki z dziećmi. Trasa rzeczywiście prosta z pięknymi widokami. Szczerze polecam.

Dzięki SztasekUśmiech

trasa:
Kluczbork -> Gliwice -> Cieszyn -> Cadca -> Zilina -> Bratislava-> Rajka-> Gyor-> Kisber -> Szekesfehervar -> Balatonszarszo
(06-08-2014, 1:38)siemka napisał(a): [ -> ]Witam,

tak jak ą we wcześniejszych postach - podzielę się opinią dotyczącą nw trasy. Przypominam, że jest to propozycja Sztaska dla rodzinki z dziećmi. Trasa rzeczywiście prosta z pięknymi widokami. Szczerze polecam.

Dzięki SztasekUśmiech

trasa:
Kluczbork -> Gliwice -> Cieszyn -> Cadca -> Zilina -> Bratislava-> Rajka-> Gyor-> Kisber -> Szekesfehervar -> Balatonszarszo

Idąc za postem, za tydzien jade do Flaga węgierska zamardi, wyjezdzam z Legnicy.
Najszybciej wydaje się ode Mnie jechan na lubawka przez czechy w dół.

Tak wyglądałą by ta trasa :

Trasa krótka

Jednak czytając Wasze opinie wyznaczyłem drugą kilometrowo nieco więcej :

Trasa dłuższa

W pierwszej kupuje 3 winiety, w drugiej dwie ale płace polskie bramki na A4
- więc koszt ten sam, i here i mapy google proponują zupełnie rozne alternatywy jade z dzieckiem 7 lat jak cos.

Proszę o ew porade moze ktoś z moich okolic jechał autem nad balaton.

Pozdr
gatess - jeśli chcesz szybko, to zastanów się nad trasą przez Pragę...
(16-08-2014, 7:16)Sztasek napisał(a): [ -> ]gatess - jeśli chcesz szybko, to zastanów się nad trasą przez Pragę...


Cos takiego ?

Trasa alt
gatess - właśnie coś takiego... można też i przez Jakuszyce, to ok. 30 km krócej, ale bardzo kręci.
(16-08-2014, 13:57)Sztasek napisał(a): [ -> ]gatess - właśnie coś takiego... można też i przez Jakuszyce, to ok. 30 km krócej, ale bardzo kręci.


Wybrałem tą trase ----> LINK

Wracajac pewnie poprawie nieco napewna ta 13stke na wegrzech jest beznadziejna, i ogólnie mam wrazenie ze M15 i M7 w szczególności nie zasługuja na miano autpostrady co najwyzej drogi klasy szybkiego ruchu.

Co do naszej A4 oraz słowackich dróg nie mam zastrzeżen.
Stron: 1 2