Forum Węgierskie

Pełna wersja: Fröccs - wino z wodą sodową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy ktoś z was się orientuje jak nazywa się na basenach wino z dużą ilością kostek lodu i wodą sodową ? wiem, że w jednym barze to sprzedają i podobno jest bardzo dobre tylko zastanawiam się jak to znaleźć, jaka nazwa ? Uśmiech
szprycer ?

fröccs ?

wodowino ? Oczko
właśnie nazwa była jakaś ich, chyba wymyślona przez nich samych. Coś w stylu orzeźwiaczek jakoś tak Szeroki uśmiech

Edit: sorry sami sobie nazwali tak hehe, jedyne co mi znajomi powiedzieli to to, że było lane w 1 knajpce jakiejś i pełno lodu, wino lane chochlą z beczki i zalewane wodą sodową Uśmiech
(27-07-2014, 20:45)Myszoo napisał(a): [ -> ]fröccs
szprycer...
ale jest jeszcze: nagyfröccs, kisfröccs, hosszúlépés, házmester... Oczko
to pewnikiem o tego dozorcę chodzi Oczko
Myszoo - to nie ten dozorca, tamten to antyalkoholik Szeroki uśmiech
WinoWino aby było jaśniej
nagyfröccs - 2 dl wina +1 dl wody sodowej
kisfröccs - 1 dl wina + 1 dl wody sodowej
hosszúlépés - 1 dl wina + 2 dl wody sodowej
házmester - 3 dl wina + 2 dl wody sodowej
Puskás-fröccs - 6 dl wina + 3 dl wody sodowej
to te popularne Oczko ... jest jeszcze kilka innych mieszanek,
dozorca antyalkoholik ?? Te viccelsz! Język

z powodu tej dyskusji to mi się czegoś dobrego zachciało napić Wino Piwo ...
Nic nie ma, piję colę z cytryną. I udaję, że z każdym łykiem jestem coraz bardziej pijana Szeroki uśmiech
ten dozorca akurat pracował, dlatego źle mu z oczu patrzyło ...

twoje zdrowie Wino 'Merlot" naturalny
ile tego jest... Szeroki uśmiech dziękuję, wybiorę najlepszą opcję, zapamiętam Szeroki uśmiech
Właśnie wszyscy "miłośnicy piłki nożnej" otrzymaliśmy od Gospodarzy po jednej szprycy "Puskás-fröccs" Szeroki uśmiech ...
to z okazji meczu Piłka, który miał miejsce w Budapeszcie pięć lat temu, było to charytatywne spotkanie pomiędzy drużynami Újpest Budapest - Górnik Zabrze. Pomimo przewagi Górnika wygrał Ujpest 2:1.
W prasie zarówno i polskiej, i węgierskiej pisano o przykładowym zachowaniu kibiców i wspaniałym dopingowaniu drużyn podczas całego meczu ... postawa kibiców podczas grania hymnów państwowych może służyć za przykład !
Stron: 1 2