Forum Węgierskie

Pełna wersja: wjazd od Chorwacji - winiety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie.

Potrzebuję wsparcia w następującej kwestii.

Na Węgry wjeżdżać będę od Chorwacji (z Zagrzebia) trasą A4 (E71). Moje pytanie brzmi: W którym miejscu kupię winietę?

Czy najczęściej używane stwierdzenie "kup w danym kraju od razu po przekroczeniu granicy" w tym przypadku również się sprawdzi?

Pytam, gdyż google maps oraz inne znalezione w Internecie strony nie pokazują aby po wyjechaniu z Chorwacji (a także też na końcowym odcinku chorwackiej A4) żadnych stacji benzynowych / sklepów w których można by kupić ww winietę.

Z góry dziękuję za porady wcześniejszego zakupu przez Internet.
(09-08-2014, 18:51)hoszimin napisał(a): [ -> ]Na Węgry wjeżdżać będę od Chorwacji (z Zagrzebia) trasą A4 (E71). Moje pytanie brzmi: W którym miejscu kupię winietę?

Znam to przejście... zaraz po przekroczeniu granicy na moście (autostrada A4, rzeka Mura) jest punkt graniczny, tutaj zrobisz opłatę za autostrady na Węgrzech Uśmiech.
Serdecznie dziękuję Uśmiech
hoszimin - pamiętaj o tym, że nie ma stacji benzynowej po przejechaniu granicy po autostradzie, tylko kontrola dokumentów ! auto zostawisz po prawej na parkingu i przejdziesz kupić winietkę do budynku. W razie gdyby nie dało się kupisz, wróć na starą granicę ! jest możliwość nawrotu przed punktem kontrolnym. Wracasz na drogę nr. 7. Na starej granicy też jest punkt,
Winietkę węgierską możesz kupić -w przedsprzedaży - jadąc do Chorwacji, przy jej zakupie należy podać datę ważności, czyli dzień w którym wjedziesz na autostradę - chyba to jest najlepsze rozwiązanie. !
hoszimin - Tak sobie myślę... skoro wracasz z Chorwacji, to musisz tam dojechać. Jedziesz po węgierskich autostradach w obie strony. Proponuję, abyś kupił winietkę ważną na cały miesiąc Jej cena to 4780 HUF ... Uśmiech i masz kłopot z głowy w obie strony. Winietka 10-dniowa kosztuje 2975 HUF.
Dodam ważne info: dla aut < 3,5t autostrada M7 od granicy z Chorwacją jest PŁATNA. Natomiast autostrada M70 od granicy ze Słowenią od wjazdu na M7 jest wolna od opłat.
No ale można też wjechać na autostradę bez winiety, byle zakupić ją w dogodnym miejscu tego samego dnia przed północą, tak?
(09-08-2014, 20:12)eplus napisał(a): [ -> ]... tego samego dnia przed północą, tak?

Tak.
(09-08-2014, 20:12)eplus napisał(a): [ -> ]No ale można też wjechać na autostradę bez winiety, byle zakupić ją w dogodnym miejscu tego samego dnia przed północą, tak?

Teoretycznie tak, dokładniej "nie w dogodnym miejscu, lecz w pierwszym punkcie" ! jeśli jednak jest kontrol na gorąco, czyli zostałeś namierzony przez patrol i poproszony do okazania faktury - sprawa przybiera inny tok.
(09-08-2014, 20:17)Sztasek napisał(a): [ -> ]Teoretycznie tak, dokładniej "nie w dogodnym miejscu, lecz w pierwszym punkcie" ! jeśli jednak jest kontrol na gorąco, czyli zostałeś namierzony przez patrol i poproszony do okazania faktury - sprawa przybiera inny tok.

bardzo niefajnie Sztasku bo ja wszystkim mówiłam, że spokojnie do 23:59 mają czas Zmieszany
Jak będę miał możliwości, sprawdzę osobiście.
Czytam na węgierskich forach o braku ważnej winietki... większość pisze: wjazd na autostradę jest monitorowany, info o braku opłaty idzie do dyżurnego na trasie. Jesli nie kupisz winietki w pierwszym możliwym punkcie, to kolejna kamera monitoringu prześle następne info. Wówczas jedynie zakup winietki przez telefon+SMS daje szansę na ominięcie kary, podczas kontroli na gorąco.
Artykuł z tygodnika HVG > http://hvg.hu/cegauto/20130207_Igy_kapja...licceloket
Stron: 1 2