Forum Węgierskie

Pełna wersja: Rybnik - Budapeszt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie Uśmiech

Wybieram się w terminie 21.08 - 25.08.2014 w podróż z Rybnika ( śląskie) do Budapesztu.
Jadę wraz z dziewczyną samochodem, i potrzebował bym kilku porad. A mianowicie jak najłatwiej się tam dostać? Jaką trasą? Chciałbym ominąć Czechy by nie kupować tamtejszej winiety a jechać tylko przez jeden kraj czyli Słowację, i od razu na Węgry.
Trasa: Śląskie /województwo, nie kluski/ - Budapeszt była opisana w tysiącu wariantach..
Może warto poczytać ?
(10-08-2014, 10:31)krisgromol napisał(a): [ -> ]Wybieram się w terminie 21.08 - 25.08.2014 w podróż z Rybnika ( śląskie) do Budapesztu... Chciałbym ominąć Czechy by nie kupować tamtejszej winiety a jechać tylko przez jeden kraj czyli Słowację, i od razu na Węgry.

Czy słowackiej winietki też nie chcesz kupić? Można jechać bez niej i to całkiem na spoko...
Może i była ta trasa już omawiana.. nie wiem.. przeglądałem ale nie mogłem nic znaleźć więc postanowiłem napisać osobny post. Chodzi mi po prostu jak było by najlepiej dostać się do Budapesztu z Rybnika. Zakładam że winietę na Słowacji i Węgrzech wykupię więc po co jeszcze w Czechach skoro można je ominąć. Nie jestem jakimś doświadczonym w zagranicznych podróżach kierowcą stąd chciałem uzyskać od kogoś życzliwego wskazówek i pomocy..
(10-08-2014, 10:54)krisgromol napisał(a): [ -> ]... chciałem uzyskać od kogoś życzliwego wskazówek i pomocy.

Życzliwie: nawet kilka postów poniżej jest omawiana trasa Katowice - BP.
I w kilkunastu podobnych wątkach. Z winietami i bez.
Pokonaj wrodzone lenistwo i trochę poczytaj Oczko
(10-08-2014, 10:44)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(10-08-2014, 10:31)krisgromol napisał(a): [ -> ]Wybieram się w terminie 21.08 - 25.08.2014 w podróż z Rybnika ( śląskie) do Budapesztu... Chciałbym ominąć Czechy by nie kupować tamtejszej winiety a jechać tylko przez jeden kraj czyli Słowację, i od razu na Węgry.

Czy słowackiej winietki też nie chcesz kupić? Można jechać bez niej i to całkiem na spoko...

Sztasku a jaką trasą mógłbym zaoszczędzić na słowackiej winiecie? Uśmiech
Jadąc po słowackiej autostradzie do Budapesztu masz +150 km do nadłożenia. Od paru lat nie kupuję winietki na Słowacji, uważam ją za zbyteczną... sporo podróżuję nocą, ale nawet i wdzień omijam te kilkanaście kilometrów autostrad na Słowacji.
Baz winietki masz tak: Rybnik, Żory, Pruchna, Cieszyn, Trinec, Cadca, Zilina, Martin, Turcianske Teplice, Banska Bistrica, Zvolen, Sahy-Parassapuszta, Budapeszt.
Trochę jest kłopotów w Bańskiej Bystrzycy, należy zjechać z autostrady ... kierunek Sliec (lotnisko). Zjazd w prawo za stacją benzynową OMV (masz po prawej jak zjedziesz z wieduktu), będzie pod górkę, w lewo na wiadukt, przejedziesz nad autostradą i jesteś po lewej stronie autostrady. Dalej już spoko, kierujesz się na Zvolan, Sahy.

Jeśli twój pobyt nie jest dłuższy niż 10 dni, to polecam winietkę słowacką. Warto zerknąć w Bratysławie na stare miasto i rynek. Powrót po autostradzie masz aż do Ziliny.
Dzięki wielkie za pomoc Uśmiech
No Ja planuje właśnie wyjechać w nocy ze środy na czwartek, tak mniej więcej ok 1-2 więc też całą trasę chciałbym pokonać w nocy. A wracam w poniedziałek więc posłucham twojej rady i w słowacką winietkę jednak się zaopatrzę Uśmiech
A jak wygląda to już na Węgrzech? Tam też bym musiał wykupić winietę?
Jadąc od Banskiej Bystrzycy-Zvolena nie potrzebujesz węgierskiej winietki. M2 dla pojazdów <3,5t jest wolna od opłat.
Jeśli już masz słowacką winietkę i chcesz jechać do Budapesztu od Mosonmagyaróvár, Győr - to winietka węgierska jest zalecana. Wprawdzie da się ominąć autostradę M1, lecz droga do niej równoległa prowadzi przez wszystkie wioski i miasteczka. Natężenia ruchu na niej jest bardzo duże, trudno się jedzie nawet w nocy.
Czyli najwygodniejszą i w sumie bez stresową opcją jest jednak zakupić sobie te dwie winietki ( słowacka i węgierską) ??
Jadę w sumie pierwszy raz tak dalej samochodem a planuj się oświadczyć w Budapeszcie więc może lepiej mniej stresu mieć już w drodze tam Język
To jeśli już wykupię tą winietę to droga od Mosonmagyaróvár, Győr jest lepsza na Budapeszt? Uśmiech

Naprawdę wielkie dzięki za twoją pomoc bo bardzo mi się przyda Uśmiech
Stron: 1 2