Forum Węgierskie

Pełna wersja: Święta a komunikacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Będziemy z rodziną w Budapeszcie na święta wielkanocne 2015. Z waszego forum dowiedziałem sie że z lotniska do centrum autobusem 200E a potem metro do centrum,
1. czy na lotnisku kupię gdzieś bilet 72h bo czytałem info że tak i że nie
a na stronie http://www.bkk.hu/pontkereso/ widzę na lotnisku aż 3 miejsca gdzie moge kupić
2. chcąc wrócić na lotnisko w poniedziałek wielkanocny 6.04.2015 czy to wszystko będzie jeździło tak samo?
3.zapewne sklepy i muzea w te świąteczne dni będą również pozamykane?
1.tak, na terminalu 2A na poczcie
2.3. W święta/ dni wolne od pracy obowiązuje inny rozkład jazdy. Musisz to sprawdzidź przed wyjazdem. To samo dotyczy muzeów, które mogą (ale nie muszą) mieć inne godziny otwarcia niż zazwyczaj. W poniedziałki większość muzeów na całym świecie jest zamknięta. To łatwo można sprawdzić przed wyjazdem na internecie.
Dzięki piekne.
A jak jest z knajpami/restauracjami w świąteczne dni? Czy są pozamykane?
Pewnie zdecydowana większość tak...
Może baseny termalne?
Mówiąc o Wielkanocy na Węgrzech: w piątek ludzie pracują, ale często idą do domu w południe, aby sobie przedłużyć weekend. Natomiast w poniedziałek jest dzień wolny od pracy. Tym samym restauracje są zazwyczaj otwarte.
Jeśli chodzi o baseny, to trzeba to sprawdzić. Mogą być otwarte.
Do Wielkanocy jeszcze ponad pół roku. Jesteś bardzo zapobiegliwy Uśmiech
Tydzień, dwa przed wyjazdem wszystko będzie można sprawdzić na internecie: wpiszesz " Húsvét 2015 nyitvatartás" i wszystko Ci wyskoczy!
Dziękuję jeszcze raz. Lubię dobrze zaplanować wolny czas Szeroki uśmiech. Lepsze to niż improwizacja. Chociaż czasami ......
W tej chwili nie jestem w stanie udzielić Ci więcej informacji, bo jest za daleko do Świąt. Przypomnij się miesiąc przed Wielkanocą Uśmiech, to wszystko sprawdzimy w internecie!
Zgodnie z umową, przypominam się Szeroki uśmiech
Tu na forum czytając uważnie znalazłem info że tzw. dzieci szkolne moga podróżować na bilecie miesięcznym ulgowym (bardziej sie opłaca) bedzie nas w sumie 8 osób. trójka dzieci 9, 11, 16 lat dla nich miesięczny ulgowy, a na pozostałe 5 osób bilet dobowy dla 5 osób. czytałe warunki ( wszyscy w jednym przedziale w pociągu itp.) CZY TO PRZEJDZIE?

Baseny termalne też będą czynne z tego co udało mi się ustalić. Czy jakieś inne propozycje świąteczne (niedziela, poniedziałek)?

Knajpki, restauracje powinny być czynne choć nie wszystkie z tego co się dowiedziałem. Co polecacie co będzie otwarte w niedzielę i poniedziałek wielkanocne?
Z góry dzieki za odpowiedź Szeroki uśmiech
Pomoże ktoś czy to nowy post trzeba zakładać? Zarumieniony
Nie ma żadnych specjalnych informacji odnośnie Wielkanocy 2015.Czyli należy uznać, że wszystko jest jak zazwyczaj czyli dni robocze, soboty, niedziele/święta. Piątek jest dniem roboczym, a więc autobusy powinny kursować jak to w dni robocze. W soboty obowiązuje rozkład sobotni, a w niedziele i poniedziałek niedzielny/świąteczny. Podaję ponownie tę stronkę BKK (odpowiednik naszego MZK/ZTM). Oprócz wersji węgierskiej jest też wersja angielska, którą podaję. Są tam rozklady jazdy wszystkich środków komunikacji: http://www.bkk.hu/en/timetables/
Proszę rzucić okiem na prawą stronę tej stronki public transport.
Stron: 1 2