Forum Węgierskie

Pełna wersja: Metro w Budapeszcie - bilety, przesiadki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wracam jutro tj. 18.08.2014 z Budapesztu do Katowic przez Bratysławę. Mam prośbę do znawców tematu o potwierdzenie tego co ustaliłem:

1. Z hotelu z ulicy Zolyomi mam busa np. 139 z przystanku Feherlo utca do Deli pu.
2. z Deli pu. mogę przesiąść się na metro M2 do Keleti pu. i jadę bezpośrednio do dworca Keleti

Czy jadąc metrem mogę napotkać na jakieś przesiadki np. na busa z różnych powodów? (np. remont odcinka metra)

Wiem, że bilet na busa kosztuje 350 HUF na przejazd, a ile na metro? Gdzie znajdę tę informację?

Będąc na Keleti mam pociąg do Bratysławy o 11.25 (sprawdziłem na rozkładzie MAV) i chyba to pociąg do Pragi - czy rozkłąd internetowy jest dokładny? Bo nie wiem na ile wcześniej jechać na Keleti.


W Bratysławie będę po 14, a Polskiego Busa mam o 23.59 Smutek czy do centrum jest dalego? Może zostawiłbym bagaże na dworcu i pochodził troszkę.
Możesz autobusem numer 8 albo 8a ( kierunek Bosnyák tér) dojechać bezpośrednio z Zómolyi út na dworzec Keleti. Wedle rozkładu jazdy zajmie to 16 minut.
(17-08-2014, 20:38)Ribizli napisał(a): [ -> ]Możesz autobusem numer 8 albo 8a ( kierunek Bosnyák tér) dojechać bezpośrednio z Zómolyi út na dworzec Keleti. Wedle rozkładu jazdy zajmie to 16 minut.

ooo tego nie wiedziałam bo na przystanku akurat 8 i 8A rozkłady były niewidoczne (spadły z tablicy za rozkład 139)

znalazłem teraz rozkład i skorzystam z 8 Uśmiech tłumacze to wszystko na translatorze ...

Aha czy muszę na walizkę kupować bilet?
(17-08-2014, 21:15)kris74 napisał(a): [ -> ]...

Aha czy muszę na walizkę kupować bilet?

Nie musisz kupowac biletu przy dwoch sztukach bagazu o wymiarach
do 40x50x80 cm.
(17-08-2014, 20:05)kris74 napisał(a): [ -> ]W Bratysławie będę po 14, a Polskiego Busa mam o 23.59 Smutek czy do centrum jest dalego? Może zostawiłbym bagaże na dworcu i pochodził troszkę.

Nie jest daleko więc spokojnie możesz a nawet powinieneśOczko - natomiast jest trochę drogi z dworca pkp na dworzec autobusowy tylko cholera nie wiem czy na autobusowym jest przechowalnia bo na pewno lepiej było by z pkp, komunikacją dostać się na autobusowy , zamknąć toboły na autobusowym i stamtąd iść na miasto

Z PKP na dworzec autobusowy dojedziesz trolejbusem 210 aczkolwiek wypadało by się dowiedzieć czy jest tam przechowalnia.
Dzięki wielkie Szeroki uśmiech zostawię bagaże na dworcu kolejowym, bo tam są szafki na przechowanie bagażu, potem trolejką na busa pojadę.
No, w sumie masz tyle czasu że spokojnie zwiedzisz stare miasto, możesz na zamek się wspiąć(szału nie robi ale widoki jakieś tam są), wrócisz po bagaże, dojedziesz na autobusowy i pewnie się jeszcze nieźle wynudziszOczko