Forum Węgierskie

Pełna wersja: Płacenie kartą kredytową za hotel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Widzę, że są tu użytkownicy forum, którzy przebywali w hotelu Cascade. W związku z tym mam pytanie: czy też podczas rezerwacji pokoju otrzymali żądanie podania wszystkich danych swojej karty płatniczej? Słyszałem, że niektóre hotele takie praktyki uprawiają. Ja nigdy nie ujawniam tych danych nieznanym podmiotom i na nieszyfrowanych połączeniach. Dziwi mnie ta sytuacja, tym bardziej, że przy rezerwacji pokoju w nieodległym Saliris Resort takich zabezpieczeń nie żądano. W Demien straszą znacznymi karami (odpłatnościami) za rezygnację z rezerwacji.
Nie jestem rasowym globtroterem i nie wiem jak się do tej sytuacji ustosunkować.
chodzi o internetowy formularz rejestracji, pocztę elektroniczną?
Zapytanie o dane karty otrzymałem w załączniku do maila potwierdzającego rezerwację z adnotacją, że jest to niezbędne do dokończenia rezerwacji!?
(26-09-2014, 22:54)oldman58 napisał(a): [ -> ]... czy też podczas rezerwacji pokoju otrzymali żądanie podania wszystkich danych swojej karty płatniczej? Słyszałem, że niektóre hotele takie praktyki uprawiają. Ja nigdy nie ujawniam tych danych nieznanym podmiotom i na nieszyfrowanych połączeniach. Dziwi mnie ta sytuacja, tym bardziej, że przy rezerwacji pokoju w nieodległym Saliris Resort takich zabezpieczeń nie żądano. W Demien straszą znacznymi karami (odpłatnościami) za rezygnację z rezerwacji.

Źle słyszałeś...
podczas rezerwacji lub pytania o jej możliwość podaje się na formularzu daty przybycia-opuszczenia hotelu, imię i nazwisko, telefon, e-mail, pokój (ilość), liczbę osób (ewentulanie + dzieci czy wnuki Uśmiech i ich wiek) ... Oczko
Niektóre hotele podczas rezerwacji życzą sobie podania danych karty kredytowej. Jeśli turysta się nie pojawi i nie dokona albo za późno dokona skasowania rezerwacji ( należy przeczytać do ilu dni można bez ponoszenia kosztów poinformować o tym hotel) wtedy hotel pobiera sobie stawkę za jedną noc ( najczęściej). To wszystko powinno być w regulaminie.
(27-09-2014, 11:48)Ribizli napisał(a): [ -> ]Niektóre hotele podczas rezerwacji życzą sobie podania danych karty kredytowej. Jeśli turysta się nie pojawi i nie dokona albo za późno dokona skasowania rezerwacji ( należy przeczytać do ilu dni można bez ponoszenia kosztów poinformować o tym hotel) wtedy hotel pobiera sobie stawkę za jedną noc ( najczęściej). To wszystko powinno być w regulaminie.

"To wszystko powinno być w regulaminie." ....
... chciałbym przeczytać taki "regulamin", w którym to hotel ma prawo dostępu do danych dotyczących mojej karty płatniczej ... Hotel może prosić tylko o zadatek.
Właśnie niektóre hotele nie żądają zadatku i dają możliwość wycofania się z rezerwacji w podanym terminie bez konsekwencji. W zamian za to chcą znać dane karty, aby sobie policzyć za jedną noc w razie nie wywiązania się klienta z kontraktu.
Ja rozumiem karę (odpłatność) za zerwanie umowy, która w regulaminie hotelu Cascade jest opisana z określeniem jej wysokości w zależności od terminu rezygnacji - 30%, 50% i 100%. Chociaż stawki mnie zaskakują i nijak się mają do odpłatności za jedną noc. Dla mnie istotne jest, że proponują podanie wszystkich danych karty płatniczej w nieszyfrowanym połączeniu. Jeszcze tylko wystarczy jeden haker lub nieuczciwy pracownik hotelu i konto mam czyste.
Sprawę rozwiązałem tak: "wzburzyłem się" drogą mailową i dostałem dane do wykonania przelewu - jakie to proste.
A tak na przyszłość, to prawdopodobnie hotel Cascade w Demien będę omijał szerokim łukiem. Tym razem w Saliris nie było wolnych pokoi a przecież jeszcze są inne miejsca.
(27-09-2014, 14:57)Ribizli napisał(a): [ -> ]Właśnie niektóre hotele nie żądają zadatku i dają możliwość wycofania się z rezerwacji w podanym terminie bez konsekwencji. W zamian za to chcą znać dane karty, aby sobie policzyć za jedną noc w razie nie wywiązania się klienta z kontraktu.

Z każdego kontraktu da się wyjść, w jednym tracimy zadatek... w innym rezygnujemy w terminie bez żadnych konsekwencji finansowych.
Włąściciel karty nie ma obowiązku i nie powinien przekazywać danych o karcie kredytowej postronnym...
..."część hoteli nakłania posiadacza karty do wysłania danych za pośrednictwem faksu, poczty elektronicznej lub niezabezpieczonej strony internetowej, a to jest niebezpieczne dla właściciela karty" - przy takiej próbie uzyskania danych o mojej karcie zrezygnowałbym z usług hotelu !
oldman58: pisząc o rezerwacji z kartą kredytową, wypowiedziałam się ogólnie. Właśnie w ten sposób dokonałam ostatnio rezerwacji hotelu w Amsterdamie. I właśnie tam było o pobraniu kwoty za jedną noc w razie nieodwołania rezerwacji w terminie. Różne hotele mogą mieć różne warunki: jedne dają 7 dni na odwołanie rezerwacji a inne 72 godziny, a hotel Cascade jeszcze inaczej. W hotelu Cascade byłam i podobało mi się tam. Płaciłam kartą kredytową, ale ktoś inny dokonywał rezerwacji i nie pamiętam, w jaki sposób.
Stron: 1 2