Forum Węgierskie

Pełna wersja: Jak kupić mieszkanie na Węgrzech?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jestem nowy na tym forum. Mieszkamy w Irlandii i mamy torche oszczednosci. Myslimy o zakupie mieszkania w jakiejs uroczej miejscowosci. Takie miejsce na wakacje i emeryture. Na poczatku bralismy pod uwage Bulgarie, ale koledzy odradzaja przez wszechobecnosc mafii.

Wegry i Balaton wydaja sie byc ciekawa alternatywa. Piekna pogoda (w porownaniu do Irlandzkiej Uśmiech ) Niskie ceny i koszty zakupu mieszkania.

I teraz pojawia sie kilka pytan, gdzie szukac, jakas agencja? jak z podatkami?

Czy istnieje mozliwosc wziecia kredytu?

Dziekuje z gory za podpowiedzi
Najlepiej i najtaniej kupić od właściciela, bez pośredników, bez agencji. Mieszkań i domów na sprzedaż jest dużo i po atrakcyjnych cenach. Kupić nie jest trudno, fakt że bez "języka" można polec.
Podatek to 4% od wartości nieruchomości.
W twoim przypadku - w chwili obecnej - nie ma możliwości kredytu na Węgrzech.
Przy obecnym stanie rzeczy i cenach nieruchomości, usługi tej firmy są zbędne.
Wszystkie ich obiecanki tylko dla zachęty klienta i ani słowa o kosztach, które w przyszłości ma ponieść klient.

Czy wybraliście już konkretną okolicę, miejsce lub miejscowość?
Ja bym chciała kupić jakieś 2 pokoje w ryneczku w Sopronie. B. mi sie tam podoba. Jak to zrobić?
Jak masz kasę, to kupisz bez problemów... najtaniej od właściciela i bez pośredników.