Forum Węgierskie

Pełna wersja: Budapeszt-Bratysława-Wiedeń (transport, ceny, atrakcje)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(26-04-2015, 20:31)radek napisał(a): [ -> ]Z Wiednia do Bratyslawy ...

Bratislava hl.st. - Wien Hauptbahnhof: 5.43 , 6.28 , 6.43 , 7.43 , 8.43 , 9.43 , 10.43 , 11.43 , 12.43 , 13.43 , 14.43 , 15.43 , 16.43 , 17.43 , 18.43 , 20.43 , 22.43

Bratislava-Petržalka - Wien Hauptbahnhof: 4.24 , 4.51 , 5.30 , 6.09 , 6.30 , 6.48 , 7.30 , 8.30 , 9.30 , 10.30 , 11.30 , 12.30 , 13.30 , 14.30 , 15.30 , 16.30 , 17.30 , 18.30 , 19.30 , 20.30 , 22.20
A nie lepiej tak?
Katowice - Wiedeń PolskiBus
Wiedeń HBF - Bratysława pociąg Asparagus
Bratysława - Budapeszt pociąg (co 2h)
Budapeszt - Bratysława pociąg (ten sam, którym docieramy do BP, Bratysława tym razem jako punkt przesiadkowy)
Bratysława - Katowice PolskiBus

I już Uśmiech
Już po wyprawie, wprawdzie zrobiłem po swojemu, ale dziękuję wszystkim za sugestie, miałem co przemyśleć. Oczko A wyszło w ten sposób:

Kraków (z wizytą u rodziny Oczko) -> Budapeszt - Mądeltrans (Orangeways wyprzedał nocne zanim kupiliśmy, ale nawet wyszło taniej), ok. 90 zł od osoby

W Budapeszcie noclegi w Kocsis Szállo, koło 4. linii metra (Bikás park), 2600 HUF za noc w pokoju dwuosobowym z łazienką, telewizorem (były urywki z Sziget i Superpuchar Europy w ZDF Oczko) i lodówką.

Budapeszt -> Bratysława - pociąg po 17,50 euro od osoby (ciekawe, od razu dają z powrotnym bo jest taniej niż w jedną stronę...)

W Bratysławie Mladá Garda, typowy akademik, korytarze obskurne ale pokoje ok, mieliśmy narysowane logo Zlatego Bażanta na ścianie. Oczko Dla studentów 9 euro za noc (dwójka), dla reszty chyba 12,50. Przy tramwaju jadącym ~15 minut do starego miasta. Nie ma co w Bratysławie siedzieć dłużej niż 2 dni. Język

Bratysława -> Wiedeń - pociąg po jakieś... 11-12 euro? Nie pamiętam dokładnie, ale tego rzędu.

W Wiedniu Westend Hostel, 18 euro za noc w dziesiątce. Język Ale jest śniadanko w cenie. Oczko I też blliziutko metra.

I z Wiednia Polski Bus do Katowic, i tak się niemiło przekonaliśmy że PKS nie jest przy PKP, na szczęście do pociągu była cała godzina. Oczko
Szeroki uśmiech ... zaspałem ... spóźniłem się na pociąg ... pojadę następnym. Tak też zrobiłem 8. września we wtorek.
Po północy, o 2.36 jest pociąg z Debreczyna do Budapesztu, nastepnie przesiadka w Czechach i można dojechac do Warszawy na kolację... tylko 2 przesiadki. Los inaczej sprwił, ale jechać musiałem. Bezstresowo - po wypiciu kawy, po śniadaniu - pojechałem na dworzec Debrecen Nagyállomás. Był spokój, podróżujących niewielu, więcej było imigrantów starających się wsiąść do pociągu jadącego z Debreczyna do Wiednia ! .
Tak...tak, co dziennie jest taki pociąg, to EC Hortobágy, odjeżdża o 5.19. W Budapeszcie zatrzymuje się na dworcu Kőbánya-Kispest, Ferencváros i Kelenföld.
Kupiłem bilet do Wiednia. Usiadłem w wolnym przedziale, tak było do... bo zdrzemnąłem się. Gdy otworzyłem oczy, zobaczyłem konduktora. Poprosił, abym przszedł do sąsiedniego wagonu, bo 3 przedziały zajmą "imigranci".
Jechałem sam, na Kelenföld wsiadł młody człowiek i sympatycznie wyglądająca kobieta. Jechalismy w milczeniu, rozejrzałem po przedziele i ... zdziwienie: znajome kolory i napisy... tak, to był wagon icc intercity pl .
...Kanapki, słodycze, napoje zaproponowała Pani w polskim stroju firmowym WARS. Jej propozycje rozbrzmiały po angielsku, sąsiad podziękował po węgiersku, młoda kobieta po angielsku zamówiła ciastka, herbatę i mineralną. Dyskretnie po polsku poprosiłem o kawę...moje pytanie trafiło w próżnię, jeszcze raz i bardziej odważnie poprosiłem kawę. Zdziwiona i lekko jakby przestraszona mówi: od kiedy jeżdżę na tej trasie, nikt po polsku do mnie nie mówił Uśmiech Uśmiech Uśmiech ...
Ten skład (Hortobágy EC) kursuje z Debreczyna do Wiednia i dalej do Warszawy jako Polonia EC.
Z Warszawy Centralnej Polonia EC wyjeżdża o 6.45, w Wiedniu Westbahnhof jest o 14.26. Dalej do Debreczyna kursuje jako Hortobagy EC: wyjazd z Wiednia o 16.48 (Budapest Kelenföld 19.39) przyjazd do Debreczyna o 22.43.
Jeśli dobrze zgrać terminy, to korzystając z opcji SparSchiene za bilet 2.kl miejsce do siedzenia na trasie Debreczyn - Wiedeń - Warszawa, zapłacimy:
Debrecen - Wien 19 €
Wien - Warszawa 39 €
Powinien się nazywać "Sobieski" - specjalnie na powitanie imigrantów! Oczko
Stron: 1 2