Forum Węgierskie

Pełna wersja: Lublin-Budapeszt - jak dojechać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(09-04-2015, 20:32)mrzaw napisał(a): [ -> ]Cześć, proszę o poradę jak sprawnie dojechać z Lublina do Budapesztu?
Nawigacja podpowiada mi taką trasę: https://www.google.pl/maps/dir/Lublin/Bu...!3e0?hl=pl
Czy coś byście zmienili w tej trasie?

Moja propozycja trasy: Lublin, Rzeszów, Barwinek, Svidnik, Stropkov, Domasa, Vranov, Trebisov(Tőketerebes), Slovenske Nove Mesto-Sátoraljaújhely, Szerencs (tutaj kupisz vinietkę za 2950 Ft), Miskolc, Budapest.
Oszczędzasz 10 Euro i omijasz słowackie autostrady Szeroki uśmiech - tych jest ok. 20 km.
Przed Miszkolcem masz darmową ekspresówkę, ta prowadzi do autostrady M30, dalej M3.
Tak myślałem ze Sztasek zaproponuje tą trasę i przyznaje mu rację na tej trasie jest o wiele mniejsze natężenie ruchu i nie ma możliwości wjechania na jakiś płatny odcinek.(chodzi mi oczywiście po stronie Słowackiej)
(10-04-2015, 19:41)oldman58 napisał(a): [ -> ]Ja też wolę ładne widoki nad Domaszą w słoneczny, letni dzień. Ale autora postu prawdopodobnie nie interesują uroki Słowacji, gdyż na początku napisał:"Planuję jechać nocą".

Tu nie chodzi o uroki SK, bo autostrady na Słowacji jest jakieś 35 km, IMHO nie warto płacić 10 EUR (+jeszcze trochę za paliwo), żeby być 10 minut wcześniej na miejscu... ja na Słowacji z autostrad nie korzystam nawet w nocy.
Dzieki serdeczne za wskazowki i porady. Pierwszy raz bede jechal w tym kierunku, wiec wole trzymac sie trasy, ktora nawigacja mi wyznacza.
Czy ceny winietek, ktore podaluscie to ceny jednorazowej czy tej tygodniowej?
Nie ma winiet jednorazowych na Węgrzech jest tygodniowa ale ważna 10 dni cena 2975 forint i na Słowacji tez jest 10 dniowa cena 10 euro
Dzieki.
Przejrzalem cale forum i nie znalazlem jednoznaczjej odpowiedzi. Kojarzycie czy wymagane sa jakies poswiadczenia norarialne lub inne dokumenty potrzebne do przejazdu przez Slowacje i Wegry przez osobe, ktora widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako wspolwlasciciel?
Na pewno jest to wymagane, jeśli nie jesteś właścicielem... ale IMHO powinna być zgoda (nie wiem na 100%).
Według naszego prawa, jako współwłaściciel, możesz władać rzeczą ( np.samochodem ), wyłączając sprzedaż, tak jak właściciel i żadne poświadczenia nie są potrzebne. Tego należałoby się trzymać. Gorzej gdyby Twoich personaliów nie było na dowodzie rejestracyjnym ale na tym forum był już gdzieś spór - jakiego rodzaju poświadczenie jest honorowane.
(12-04-2015, 19:32)mrzaw napisał(a): [ -> ]Dzieki.
Przejrzalem cale forum i nie znalazlem jednoznaczjej odpowiedzi. Kojarzycie czy wymagane sa jakies poswiadczenia norarialne lub inne dokumenty potrzebne do przejazdu przez Slowacje i Wegry przez osobe, ktora widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako wspolwlasciciel?

Najbardziej wiarygodną odpowiedź dostaniesz w Konsulacie Węgier np. w Warszawie albo w Krakowie.
(12-04-2015, 19:32)mrzaw napisał(a): [ -> ]Dzieki.
Przejrzalem cale forum i nie znalazlem jednoznaczjej odpowiedzi. Kojarzycie czy wymagane sa jakies poswiadczenia norarialne lub inne dokumenty potrzebne do przejazdu przez Slowacje i Wegry przez osobe, ktora widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako wspolwlasciciel?

Jeśli jesteś drugim współwłaścicielem i twój adres jest zgodny z adresem właściciela to nie jest potrzebne poświadczenie ... tak jeździłem do końca marca tego roku.
Jeden raz na Słowacji miałem kontrol (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, itp.) Uśmiech

mrzaw - kiedy jedziesz? ... jadę za 1-2 dni po tej trasie
Stron: 1 2 3