Forum Węgierskie

Pełna wersja: Eger
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Polecam w Egerze zwiedzanie piwnic pod bazylika. Wejście znajduje się po prawej stronie na początku schodów do bazyliki. Wejście 1000 ft dorosły, 500 dzieci. Poproś cie o opis po polsku. Idzie się z przewodnikiem około 40 minut a wejście o każdej pełnej godzinie. A, i nie zapomnijcie bluzy bo na dole jest tylko 12 stopni C. Jestem mile zaskoczony Egerem, bo na Google view wygląda dużo gorzej. Wczoraj miałem idealną pogodę do zwiedzania, a siedzę w Mezokovesd.
Witajcie,

pytanie dotyczy Egerszalok i Doliny Pięknej Pani. W Egerszalok Nosztalgia przyjmuje gości do 23.00, a po wieczornej kąpieli idealnie byłoby zakończyć dzień gąsiorkiem wybornego merlota. Jednak czy w dzień powszedni po 23.00 wciąż będzie można zastać drzwi piwniczek otwarte na spragnionych?

A może jeszcze ktoś korzystał z taksówki na trasie Dolina - Egerszalok (wg. google maps to ok. 7km) i wie ile taka usługa może kosztować?
Jeżeli chodzi o okolice Egeru to polecam kolejkę wąskotorową w dolinie Szalajka-volgy, która zaczyna się w miejscowości Szilvasvarad. Kolejka jest super, posiada odkryte wagoniki, przeważnie jadą 3 wagony z lokomotywą spalinową co 30 minut. Cała podróż trwa 11 minut i wysiada się na polanie, gdzie są stoliki, plac zabaw dla dzieci, miejsca na ognisko. Najlepiej usiąść sobie w wagoniku po prawej stronie w strone jazdy wtedy widać zacznie więcej. Podobno z przystanku końcowego można dojść do wodospadu i jaskini lecz z dziećmi małymi nie próbowałem. Schodzenie do parkingu trwało około 3,5 godziny po asfaltowej drodze. Po drodze są różne ciekawostki dotyczące przeszłych czasów i ich mieszkańców. Jednak bardzo chciałbym polecić pstrąga, którego można kupić i zjeść na miejscu w pierwszej napotkanej "restauracji polowej". Jeżeli chodzi o koszty to bilety na kolejkę dla dorosłych 900 ft w jedną stronę, 1500 w obie, dla dzieci do 18 kosztował 500 ft, dla dzieci do 3 lat za darmo. Parking kosztował 200 ft za godzine, lecz gość policzył mi tylko za 3 godziny. Warto odwiedzić to miejsce bo frajda jest. Pozdrawiam.
Czy znacie jakieś dobre do polecenia knajpki gdzie można zjeść obiad lub kolację? Na początku września wybieram się z rodzinką do Egeru i dobrze by było mieć coś sprawdzonego.
Remian.

W ubiegłym roku korzystałem z oferty pizzerii położonej w bocznej uliczce od Dobo Istvan Ter. To lokal parę metrów dalej o wskazanego na mapie googla http://www.palacsintavar.hu/. Byliśmy zadowoleni.

A druga propozycja "na już" to wizyta z rana na Katona ter, gdzie w hali targowej jest oferta tradycyjnych paprykowanych kiełbasek i innych specjałów. Takie śniadanie to niewątpliwie dobra okazja do zapoznania się z ważnym elementem kultury "naszych bratanków od piłki i szklanki".

Wkrótce będę w Egerze ponownie więc postaram się podrzucić co jeszcze.
Polecam Varkert Ettetem w okolicach twierdzy. Przystępne ceny, standard restauracji. Halaszle i Porkolt bardzo mi smakowały. Dla smakoszy dobry wybór win. Dużo zagranicznych gości to też dobra wizytówka knajpy.
Ogólnie można spokojnie jadać w knajpkach przy Szechenyi utca ( to ta ulica deptakowa niedaleko rynku), najlepiej tam gdzie siedzi dużo ludzi. Pozdrawiam i zazdroszczę pobytu w Egerze.
Wielkie dzięki za propozycje. Na pewno skorzystam. Bo z tego co pamiętam to jedzenie na basenach jest, a przynajmniej było nie do przełknięcia.
Na basenach było dobre jedzenie w knajpie w budynku pod zegarem, ale od 2 lat jest nieczynna. Jadam langosze w pierwszej budzie od prawej strony. Starsza pani wyrabia ciasto i smaży, a młodzi pracownicy tylko podają i nalewają napoje.
Przy wyjściu z basenow, na przeciwko jest super pizzeria- Kiralypizza.
(31-07-2015, 14:17)remian napisał(a): [ -> ]Czy znacie jakieś dobre do polecenia knajpki gdzie można zjeść obiad lub kolację? Na początku września wybieram się z rodzinką do Egeru i dobrze by było mieć coś sprawdzonego.
Ja polecam przejść się do Doliny Pięknej KObiety, gdzie jest duży wybór knajpek, menu po polsku i prawdziwa węgierska domowa kuchnia Ceny od ok. 900-1200 HUF za menu do 2000-3000 HUF. Potem siadamy w piwniczkach popijając winko Ja ostatnio cały tydzień z rzędu tutaj chodziłem co mogę z sercem polecić. Bardzo fajny właściciel, ceny spoko i wino pierwsza klasa http://www.farsangpinceszet.hu/
Ta domowa kuchnia w Dolinie to wishful thinking, chyba ze myślimy o chlebie ze smalcem (pyszny!). W mieście najtaniej jest w samoobsługowej Express Etterem w pobliżu dworca autobusowego i Muzeum Beatlesów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46