Forum Węgierskie

Pełna wersja: Eger
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
(13-09-2016, 6:55)wojtek909 napisał(a): [ -> ]
(31-08-2016, 17:38)Jan Orban napisał(a): [ -> ]Tanszy kantor jest przy placu Szabo w agencji turystycznej Ibusz naprzeciwko kantoru Exclusive change. Ten Ibusz znacznie lepszy kurs

Pamiętaj, że w kantorach na Węgrzech płaci sie podatek za 1000 EUR - 2490 forintów

wojtek909 - Nie bądź sknerusem finansowym i nie pisz głupot... ten podatek to 0,3% od transakcji ale jego najwyższą wartość do zapłacenia ustalono na 6000 Ft. !
Kantory na Węgrzech, a jest ich dużo oferują różne niewiele różniące się kursy kupna, ale przy takiej sumie warto poszukać kursu wyższego nawet o te kilkanaście fillerów. Przy wymianie sumy 1000 EUR na forinty jest możliwość ustalenia indywidualnego kursu wymiany, który jest dla wymieniającego bardziej korzystny niż podany do wiadomości publicznej. Oferując w kantorze wymianę, w wielu miejscach kasjer walutowy widząc oferowaną taką sumę do wymiany sam proponuje wyższy kurs od kursu dnia - i tutaj można jeszcze odrobinkę utargować.
A teraz policzmy...
Wczoraj najwyżej za 1 EUR płacono 309,11 HUF co przy wymianie 1000 EUR daje 309110 Ft. Podatek od wymiany (tranzakciós illeték) 309110 Ft x 0,3% wynosi 927,33 Ft czyli do zapłaty mamy 930 Ft.
Inaczej... 0,3% od 1000 EUR to 3 EUR .

PS. Obecnie: 13. września, godz. 08.34. kurs kupna euro:
- najlepszy kurs 1 EUR = 309,11 HUF
- najniższy kurs 1 EUR = 298,65 HUF
(13-09-2016, 7:40)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(13-09-2016, 6:55)wojtek909 napisał(a): [ -> ]
(31-08-2016, 17:38)Jan Orban napisał(a): [ -> ]Tanszy kantor jest przy placu Szabo w agencji turystycznej Ibusz naprzeciwko kantoru Exclusive change. Ten Ibusz znacznie lepszy kurs

Pamiętaj, że w kantorach na Węgrzech płaci sie podatek za 1000 EUR - 2490 forintów

wojtek909 - Nie bądź sknerusem finansowym i nie pisz głupot... ten podatek to 0,3% od transakcji ale jego najwyższą wartość do zapłacenia ustalono na 6000 Ft. !
Kantory na Węgrzech, a jest ich dużo oferują różne niewiele różniące się kursy kupna, ale przy takiej sumie warto poszukać kursu wyższego nawet o te kilkanaście fillerów. Przy wymianie sumy 1000 EUR na forinty jest możliwość ustalenia indywidualnego kursu wymiany, który jest dla wymieniającego bardziej korzystny niż podany do wiadomości publicznej. Oferując w kantorze wymianę, w wielu miejscach kasjer walutowy widząc oferowaną taką sumę do wymiany sam proponuje wyższy kurs od kursu dnia - i tutaj można jeszcze odrobinkę utargować.
A teraz policzmy...
Wczoraj najwyżej za 1 EUR płacono 309,11 HUF co przy wymianie 1000 EUR daje 309110 Ft. Podatek od wymiany (tranzakciós illeték) 309110 Ft x 0,3% wynosi 927,33 Ft czyli do zapłaty mamy 930 Ft.
Inaczej... 0,3% od 1000 EUR to 3 EUR .

PS. Obecnie: 13. września, godz. 08.34. kurs kupna euro:
- najlepszy kurs 1 EUR = 309,11 HUF
- najniższy kurs 1 EUR = 298,65 HUF
Sztasek. Rozumiem, że jesteś nieomylny i Twoja wiedza jest aktualna i sprawdzona, a nie tylko merytoryczna. Ja aktualnie jestem w Egerze i taką kwotę zapłaciłem za wymianę w kantorze który mieści się w markecie Spar Eger, Sas u. 1, 3300.
Pozdrawiam
Drogi wszechwiedzący Sztasek-u.
Specjalnie odwiedziłem dzisiaj kilka kantorów w Egerze i stwierdzam, że to Ty gadasz głupoty i wprowadzasz ludzi na forum w błąd.
Tylko w jednym się nie pomyliłeś - najwyższy podatek od transakcji to 6000 Ft.
Aktualnie podatek od transakcji w kantorach na Węgrzech wynosi 0,6%.
Następnym razem jak coś napiszesz zweryfikuj swoją wiedzę, bo dla mnie piszesz dla samego pisania.
Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia z transakcji, a także informację o aktualnym podatku od transakcji.
A nie, bo w Ibuszu ta prowizja to 0,4% Uśmiech To nie jest podatek.
(20-09-2016, 20:10)wojtek909 napisał(a): [ -> ]Drogi wszechwiedzący Sztasek-u.
Specjalnie odwiedziłem dzisiaj kilka kantorów w Egerze i stwierdzam, że to Ty gadasz głupoty i wprowadzasz ludzi na forum w błąd.
Tylko w jednym się nie pomyliłeś - najwyższy podatek od transakcji to 6000 Ft.
Aktualnie podatek od transakcji w kantorach na Węgrzech wynosi 0,6%.
Następnym razem jak coś napiszesz zweryfikuj swoją wiedzę, bo dla mnie piszesz dla samego pisania.
Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia z transakcji, a także informację o aktualnym podatku od transakcji.

(21-09-2016, 14:11)Jan Orban napisał(a): [ -> ]A nie, bo w Ibuszu ta prowizja to 0,4% Uśmiech To nie jest podatek.

Podatek od transakcji wymiany walut nie uległ zmianie, jego wysokość określają przepisy. Przed wymianą należy zapytać o wysokość podatku i można sobie skalkulować czy taka wymiana opłaca się. Na Węgrzech bardzo często wymieniam złotówki (i tylko złotówki) na forinty. Wymieniam tylko w miejscach pewnych i oferujących wysokość wymiany na stronach internetowych. Od dawna wiem, że najlepsze oferty wymiany mają kantory w Budapeszcie, podróż kalkukluję tak aby zawsze ten Budapeszt zaliczyć. Już podawałem taka stronę i podaję kolejny raz: www.valutavaltok.hu - na kantory bez aktualnych kursów nie zwracam uwagi !
Odnośnie wszystkich pieniężnych transakcji na Węgrzech można poczytać w biuletynie wydanym przez Nemzeti Adó- és Vámhivatal (Krajowy Urząd Podatkowy i Celny), "A pénzügyi tranzakciós illeték legfontosabb szabályai 2016. ... Najważniejsze zasady podatku od transakcji finansowych 2016."
Nie będę cytować całości, a jedynie to co dotyczy sprawy wymiany walut na terenie Wegier. Kolejny raz podkreślam, że przy wymianie walut (pénzváltási tevékenység esetén) obowiązuje podatek od transakcji w wysokości 0,3% i jest on maksymalizowany do wysokości 6000 forint.
Jest też zapis dotyczący podatku pobieranago w wysokości 0,6%, jest to podatek od transakcji dotyczącej wypłat gotówkowych z rachunku płatniczego, nawet i w celu uzyskania bezgotówkowych środków płatności. (készpénzkifizetés fizetési számláról, illetve készpénz-helyettesítő fizetési eszköz útján). - ten zapis nie ma nic wspólnego z wymiana walut.
PS. W wielu miejscach wymiany walut spotkać można tego typu napisy:
- "Magasabb tételnél kérje egyéni árajánlatunkat ... Przy wyższej sumie wymiany poproś o indywidualną ofertę."
- "A tranzakciók után kezelési költséget számítunk fel, melynek mértéke valutanemenként 0,3%, maximum 6.000 Ft. ... Pobieramy opłatę transakcyjną w wysokości 0,3%, maksymalnie dla danej waluty 6.000 Ft."
- "Kérje egyedi árajánlatunkat ... Zapytaj o indywidualną ofertę"
WitamUśmiech w grudniu wybieram się na króciutki wypad na Wegry. Padło na EgerUśmiech Wybieramy się we czwórkęUśmiech 4 osoby dorosłe. Proszę powiedzcie jak wygląda sprawa z basenami zewnętrznymi w EgerzE? czy warto w grudniu? a może warto wybrać inna miejscowość? Szukamy relaxu a przy okazji chcielibyśmy pozwiedzać. Macie sprawdzone noclegi do 50zł/doba za osobę blisko centrum? ZAzwyczaj na Wegry jeżdzę w ciemnoUśmiech Dzięki z góry za pomocUśmiech
Witam. Mam w głowie szalony pomysł spędzić sylwestra w Egerze bądź w Sarospatak. Zastanawiam się, czy coś się będzie działo "na mieście" i czy można korzystać z basenów, oczywiście tych pod dachem. Może są jakieś imprezy organizowane np. w winnicach, bo coś było już na ten temat na forum. Dzięki za wszelkie wskazówki i pomoc.
Wybierz raczej Eger. Zimowa oferta kąpieliska Sarospatak jest skromna. Tu jest program imprez w miasteczku:
Stronka Sarospatak
eplus dobrze prawi.
Byłem w Sylwestra 2015 w Egerze i było super mimo faktu, że w tym dniu Eger był najzimniejszym miastem: -16 stopni co dla przeciętnego Węgra znaczy tyle co dla Polaka -30/-40. Na rynku w centrum jest koncert i o północy wszyscy śpiewają hymn węgierski. Łaźnia turecka działa, chociaż tam czekaliśmy około godziny na wejście (wpuszczają ok. tylko 50 osób) ponadto możesz wybrać się na cały dzień do grot w Demjen http://www.demjengyogytermal.hu/en tam też będzie sporo ludzi. Niestety w dolinie pięknej kobiety nic się nie dzieje, ale knajpki i piwniczki otwarte, może nie wszystkie jak w ciągu roku. Polecam Butykos Kisvendéglő https://pl-pl.facebook.com/butykoskisven...=page_info Bardzo dobra kuchnia, sympatyczny właściciel i dobre ceny, ale wina tam nie zamawiajcie, bo 2-3 razy drożej niż w piwniczkach. Z piwniczek polecam po lewej stronie na samej górze http://www.farsangpinceszet.hu/
Gorzej będzie w dolinie 1 stycznia, bo z tego co pamiętam tylko 2-3 były otwarte i ceny wina podnieśli 2x Ale mimo tych niedogodności polecam. Knajpki były otwarte.
Dzięki za odpowiedź i rady. Jestem zdecydowany. Teraz tylko kwestia wolnego w pracy u mnie i żony? Na pewno odwiedzę piwniczki i polecaną knajpę. Rozglądam się za noclegiem. Coś tam nawet jest w rozsądnej cenie...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46