Forum Węgierskie

Pełna wersja: Eger
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, interesuje mnie czy wszystkie prace na basenach termalnych w Egerze zostały ukończone.Ogólnie ktoś mi powiedział, że w lipcu baseny będą nieczynne, ale osobiście nie znalazłam żadnej informacji na ten temat w internecie. Dlatego wolę się upewnić, zwłaszcza że zarezerwowaliśmy już pobyt w Egerze właśnie w lipcu. A że jedziemy dwoma rodzinami z czwórką dzieci, to niemiło nie chciałabym się rozczarować... Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje. A może był ktoś w pensjonacie Amulett Apartmanház Eger i ma jakieś sugestie czy warto właśnie tam się zatrzymać... Nadmienię, że z terminami jest już kiepsko i wiele kwater ma już rezerwacje na nasz termin.
Pozdrawiam
Basen sportowy będzie zamknięty między 5. a 11. maja z powodu prac remontowych. Do użytku powraca już 12. maja. O żadnych innych przerwach w działaniu basenów póki co nic nie wiadomo.
Witam,

Właśnie wróciłem z Egeru.
Jeśli chodzi o baseny, to czynne są:
- kryty basen gorący,
- kryty basen z wodą radonową połączony z
- otwartym basenem z woda radonową,
- otwarty basen gorący z wodami siarkowymi,
- otwarte chłodne baseny z wodą radonową (dla dorosłych i dzieci przy łaźni tureckiej)
- otwarty gorący basen z wodą siarkową przy łaźni tureckiej,
- duży otwarty basen pływacki przy łaźni tureckiej,
- łaźnia turecka.
Suche są trzy baseny z atrakcjami dla dzieci i zjeżdżalniami. Wydaje mi się, że zamknięty jest też kryty (namiotem) basen sportowy, który był czynny w zimie.
Generalnie informacje możesz znaleźć tez tu:
http://www.egertermal.hu/pl/
Obecności medialnej tematyki węgierskiej ciąg dalszy. Tym razem Eger został umieszczony na liście ośmiu mniej znanych miejsc w Europie świetnych na krótkie turystyczne wypady.

http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,1141...ry,,4.html

Eger znalazł się w interesującym towarzystwie. Polecane są także wycieczki do Porto i doliny Douro w Portugalii, Grenoble, Belgradu, Apulii we Włoszech, na Bornholm, do Vigo w Hiszpanii oraz do Parku Narodowego Gauja na Łotwie.

O samym Egerze podobnie jak o innych miejscach jest zaledwie krótka informacja, którą poniżej zamieszczam. Dla nas nie jest to nic odkrywczego, ale ważne aby skłoniła Polaków do odwiedzin Egeru.

"To małe miasteczko na północy Węgier, położone między Górami Bukowymi i górami Matra. Eger posiada kilka atrakcji turystycznych, w tym minaret, pozostałość po panowaniu tureckim oraz XIIwieczny zamek, dzięki któremu w 1552 roku Węgrom udało się powstrzymać tureckie oblężenie. Można więc powłóczyć się uliczkami tego uroczego miasta, zobaczyć zamek, zwiedzić jego muzeum, wspiąć się na minaret i popodziwiać drugą największą na Węgrzech bazylikę, po to by wieczorem udać się za miasto do tzw. ?Doliny Pięknej Panienki?. Tam czekają na nas piwniczki winne (jest ich w okolicy aż dwieście!), w których można skosztować lokalnych win, żeby wiedzieć, które następnie zamówić, bo zazwyczaj na degustacji się nie kończy. Piwniczki winne w tym regionie są wykute w wulkanicznym tufie, który zapewnia idealne warunki do przechowywania wina. Nic dziwnego, że tak dobrze smakuje. W Egerze warto zostać dłużej, nie tylko po to, żeby następnego dnia leczyć kaca. W niedużej odległości od miasteczka znajdziemy duże kąpielisko termalne, a także łaźnię turecką pochodzącą z 1448 roku. To wszystko czyni Eger bardzo przyjemnym miejscem na dłuższy wypad w ciepły majowy lub czerwcowy weekend.
Do Egeru najwygodniej wybrać się samochodem."
Może ktoś polecić noclegi w tej miejscowości lub okolicy ?? Uśmiech
W Eger raczej nie ma problemu z noclegami, jest wiele hoteli i jeszcze więcej pensjonacików. W sezonie dobrze jest zarezerwować noclegi. Wszystkie hotele i dobre pensjonaciki mają swoje strony www z kontaktem i możliwością rezerwacji miejsc. Pensjonaty można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "eger" i słowa "panzio" lub "vendeghaz".
Ja korzystałem z noclegów w Cecey Vendeghaz oraz Istvan Vendeghaz (bardzo mili gospodarze). Obydwa miejsca mogę polecić. Resztę można znaleźć na stronach internetowych.
Witam
W ubiegłym roku podczas mojego pobytu w Eger trwały prace remontowe - kryte baseny i budował się basen (przy wejściu). Z tego tytułu był jeden bilet wstępu - bez ograniczeń. Coś się zmieniło od ubiegłego roku? Na stronie jest cennik ważny od 01.01.2013
W tym roku w marcu nowe wewnętrzne baseny (dwa ciepłe moczydełka) były już czynne i żadnych prac remontowych na kompleksie całorocznym nie prowadzono. Cennik chyba taki jak w ubiegłym roku. Tylko na starówce pod zamkiem do dziś ryją.
Jadę do Egeru 9-14 lipiec i jestem załamany Smutek zapowiadają cały tydzień deszcz. Jeżdżę od dawna na Węgry ale takiej pogody to jeszcze nie uświadczyłem, nawet zastanawiam się nad rezygnacją z wyjazdu. Pytanie tylko jak trafne są prognozy węgierskie ?
Prognozy na więcej niż tydzień do przodu są raczej orientacyjne. Z tego co widać na www.Idokep.hu wcale nie wynika, że będzie non stop lało - może trochę chwilami popadać. Upałów też nie prognozują. Temperatura 28-26 stopni to na miasto w sam raz. Ja nie rezygnowałbym, ostatecznie "... sorry, taki mamy klimat."