Forum Węgierskie

Pełna wersja: Pápa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zarezerwowałam noclegi w Lipot, ale może zmienimy na Papę.
Proszę o info, jeżeli ktoś był:
czy to jest tylko aquapark, czy są baseny termalne( powyżej 30 st)?Szeroki uśmiech
http://www.varkertfurdo.hu/
Są baseny termalne do 36*C
Baseny w Papa są ciekawą odmianą dla spędzających urlop w Sarvar, tak jak ja z rodzinką ostatniego lata. Kąpielisko jest nieco na uboczu od centrum miasta, jest kilka basenów w części krytej, w tym niewielki brodzik ze słoniem oraz takie stricte termalne, gdzie trudno wysiedzieć, gdy na dworze jest 35 stopni w cieniuUśmiech, jeden z basenów termalnych wychodzi także na zewnątrz. W środku jest też średniej wielkości zjeżdżalnia. Część plażowa to dwa ładne baseny dla dzieci - brodzik dla maluchów (rozwieszony był nad nim tropik) i dla trochę starszych (głębokość do ok. 1 m) z różnymi atrakcjami; są też dwa baseny rekreacyjne oraz duży basen sportowy z wydzieloną częścią do pływania, piłki wodnej oraz wieżą do skoków. Są też dwie wieże ze zjeżdżalniami jedna bardziej tradycyjna, druga bardziej nowoczesna do zjeżdżania na pontonach (3 rury) - tu była tradycyjna niewielka kolejkaZmieszany
Wszystkie atrakcje w cenie biletu - rodzinne 2+2 to 6.500 HUF za cały dzień, można też kupić bilet na 2 lub 4 godziny. Byliśmy w tygodniu, a mimo to frekwencja była spora, trudno mówić jednak o tłoku.
Teren kąpieliska ładny, ale cienia niewiele, także namiot jest zdecydowanie wskazany. Mały wybór jeżeli chodzi o gastronomię, praktycznie jedna restauracja/bar znajdująca się w głównym budynku i dosłownie 2-3 budki z lodami i napojami.
Papa to miejsce mało turystyczne, ale warto poświęcić godzinkę żeby przejść się po ładnym rynku i okolicznych uliczkach. Na odchodzącej od rynku Fo utca jedliśmy też jedne z najlepszych lodów jakie do tej pory jedliśmy na Węgrzech, gała 200 HUF, ale chyba miała więcej niż 10 dkg.
Z Sarvaru do Papa jest ok. 50 km, dotarcie do kąpieliska zajmuje mniej więcej godzinę, przy wjeździe do miasta jest Tesco, także można się przy okazji zaopatrzyć.
Jako, że rozważam bycie na basenach w Papa przejazdem, wgłębiłem się w ich stronę, a jako że wersja polska w zasadzie nie istnieje, podzielę się tym co wyczytałem i przetłumaczyłem.

Wskazania: osteoporoza, przewlekłe zapalenie stawów, zmiany stawowe, przewlekłe choroby kręgosłupa, chroniczne nerwobóle, zapalenie nerwów, paraliż, bóle mięśni, zmiany kostne, złamania, stan po urazach sportowych, zabiegi po operacjach ortopedycznych i endoprotezy, żylaki
Przeciwwskazania: choroby zapalne, nowotwór, problemy z krążeniem, wysokie ciśnienie krwi, choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby zakaźne, ciąża

Baseny:
  • basen kryty „siedzący” (na moje oko takie jacuzzi), temperatura 38° (maksimum 20 min)
  • basen kryty termalny „adventure”, temperatura 32-34°
  • basen odkryty termalny całoroczny, temperatura 32-34°
  • basen pływacki 50 m, głębokość 1,5-4,5 m, temperatura 28-30°
  • zjeżdżalnie: dla dzieci (wys. ???, dł. 15 m), „kamikadze” (wys. 6 m. dł. 16 m), „anakonda” (wys. 10 m, dł. 74 m), temperatura 26-28° - poza tym 1 zjeżdżalnia na basenie krytym, raczej mała
  • sauna

Nie doczytałem się czy te wszystkie zjeżdżalnie i sauna są w cenie biletu i czy te 2/4 godz. pobytu to czas od wejścia do wyjścia z obiektu, czy też są jakieś minuty ekstra żeby się spokojnie przebrać.

Nie wiem też czy parking obok basenów jest bezpłatny, ale na google street view (robione w 2011 r.) nie zauważyłem żadnych znaków, które by na to wskazywały.
Parking 2 lata temu był bezpłatni (zapewne nadal jest) i mimo że był to szczyt sezonu (sobota koniec lipca) to był "pustawy".
Nie wiem jak jest z godzinnymi biletami bo byliśmy cały dzień.
Zjeżdżalnie i wszystkie baseny są w cenie biletu. Dosyć restrykcyjnie przestrzegali "wzrostu" na zjeżdżalniach i mimo że w towarzystwie dorosłego, to nie pozwolili jechać wnuczce.
Co do sauny nie wiem bo nie korzystaliśmy, saunę mieliśmy "na polu" dla południa Polski lub "na dworze" dla reszty" (40*C) Szeroki uśmiech
Nie mogę przesłać zdjęcia z basenami na hosting TinyPic. Mogę przesłać e-mailem na życzenie.
Basenów jest znacznie więcej niż wymieniłeś.
Na dworze jest ich aktualnie 6, wewnątrz budynków 5.
Wrzuciłem zdjęcie na mojego chomika "Papa baseny.jpg" być może jakieś prawa autorskie blokują zdjęcie na TinyPic. Plik zapewne można pobrać bez konta i opłat (jest poniżej 1MB)

http://chomikuj.pl/tkoko

Mały opis do zdjęcia
Na widoku terenu (basenu) z satelity Google Map są nałożone zdjęcia. Górne lewe zdjęcia pokazują dwa baseny pływackie i część rekreacyjną dla szkolnych dzieci (północny budynek). Dolne zdjęcie pokazuje baseny termalne wewnętrzno-zewnętrzne (południowy budynek). Główny basen wewnętrzny z atrakcjami, duże jakuzzi, oraz basen dziecięcy + zjeżdżalnia. Z tego basenu jest przejście do zewnętrznego basenu termalnego z atrakcjami (dolne 2 lewe zdjęcia). Na głównym ujęciu basenów zewnętrznych termalnych są 2 baseny dziecięce, główny basen z rwącą rzeką i innymi atrakcjami, po prawej najgorętszy basen. Cztery górne zdjęcia po prawej stronie to basen dziecięcy niewidoczny na głównym zdjęciu (basen jest po prawej stronie dolnego zdjęcia). Są też dwie wieże z 3 zjeżdżalniami, jedna widoczna na głównym ujęciu basenów zewnętrznych, druga widoczna za niebieską zjeżdżalnią dla dzieci.
Na zdjęciu z satelity widać również jakiś nowy basen za zjeżdżalniami.
(12-02-2017, 22:08)tkoko napisał(a): [ -> ]Wrzuciłem zdjęcie na mojego chomika "Papa baseny.jpg" być może jakieś prawa autorskie blokują zdjęcie na TinyPic. Plik zapewne można pobrać bez konta i opłat (jest poniżej 1MB)

Hm, a może w ten sposób się uda?

Pozdrawiam.
[Obrazek: rBBlGW4.jpg]
udało się bez problemu, dzięki FVG
Jak wygląda kemping, czy nadaje się pod namiot, chodzi mi o parcele i czy są drzewa zacieniające?