Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Doświadczenia z ubiegłego tygodnia: wymiana złotówek na forinty raczej nieopłacalna w kantorze obok ZOO w Nyiregyhaza 1 zł - 60 Huf, ale w Egerze już inaczej 1-67, opłacalna płatność kartą - mi wychodziło w przeliczeniu po 0,015zł.
Ceny zakupów jak wyżej jedzenie w cenach porównywalnych do nas, natomiast alkohole inne niż wino troszeczkę droższe.
witam, nie wiem czy trafiłam na dobry wątek ale... Wybieram się z rodziną do Sostofurdo- 4 osoby dorosle + 4 dzieci w wieku 1-7 lat. Chcemy wynająć domek lub jakieś dobre, przestronne pokoje z łazienkami. Interesuje nas trochę wyższy standard. Czy ktoś może polecić fajne miejsca lub ma namiary na dobra baże noclegową?
Drodzy forumowicze! W poniedziałek wybieram sie do Sostofurdo i w związku z tym chciałabym, żeby ktos polecił dobrą restauracje z przyzwoitymi cenami. Dodam, że chcielibyśmy spróbowac lokalnych dań, a nie kuchni włoskiejOczko Będe wdzięczna za każde inf! P.s Jakie dania polecacie?
A może ktoś z forum ma jeszcze nakarmić łyżeczką? Przepraszam... czasem tak mi odbija... A nazwy tych potraw to podać w wersji Flaga polska czy Flaga węgierskaZdziwiony Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Patrzysz za jakąś gospodą pod strzechą, gdzie stoją stare beczki albo żarna, i wiadomo, że jadło tradycyjne tam właśnie dają. Jeśli nie masz menu po polsku (angielsku) ani zdjęć, to będzie kłopot. Zarumieniony Polecam talerz TalerzTalerz dla dwojga, jeśli jedziecie w składzie 3-4 osoby, bo dla dwóch taka porcja jest bardzo męcząca. A są tam różne rodzaje mięs i warzyw - każdy coś znajdzie.
Flaga włoska ma podobne kolory do węgierskiej i rzeczywiście przypadkiem można wpaść na pizzę niechcący. Pizza
Fajna karczma regionalna była dawniej przy campingu Igrice, ale w 2010 była w remoncie, nie wiem, czy wznowiła działalność. Zdziwiony

Aha, nie przesadzajcie z ostrą papryką ani winem!
Wznowiła, jedzenie OK, ale obsługa jakby łaskę robiła. Po dłuższym oczekiwaniu nie doczekaliśmy się nawet menu. I tym mnie zrazili. Mooooże kiedyś tam jeszcze wrócę...
witajcie - wiem, że idę po najniższej linii oporu - ale hmmm, leniwy drań ze mnie Oczko
a więc - nie mogę znaleźć na necie (a szukałem, słowo) jakiś hosteli w okolicach/w samym szuszto Oczko
jak ktoś pomoże, toooo niech dla niego najlepszą nagrodą będzie uśmiech dziecka (nie mojego, jakiegoś) Uśmiech
planuję wyjazd końcem sierpnia/początkiem września Oczko
(02-08-2013, 21:14)berestus napisał(a): [ -> ]witajcie - wiem, że idę po najniższej linii oporu - ale hmmm, leniwy drań ze mnie Oczko
a więc - nie mogę znaleźć na necie (a szukałem, słowo) jakiś hosteli w okolicach/w samym szuszto Oczko
jak ktoś pomoże, toooo niech dla niego najlepszą nagrodą będzie uśmiech dziecka (nie mojego, jakiegoś) Uśmiech
planuję wyjazd końcem sierpnia/początkiem września Oczko

kilka postów wczesniej miales namiary na noclegi, ale ogólnie w tej miejscowosci jest bardzo trudno coś zarezerwować wiem to z wlasnego doswiadczenia
http://www.sostoiapartmanhaz.hu/ -> z tej stronki odstałem info - pokoje w dobrych cenach (jak na kieszeń stażysty), tylko jak z ich jakością? był tam kiedyś ktoś Oczko?
soplica - dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że coś dorwę Uśmiech
(03-08-2013, 16:50)berestus napisał(a): [ -> ]http://www.sostoiapartmanhaz.hu/ -> z tej stronki odstałem info - pokoje w dobrych cenach (jak na kieszeń stażysty), tylko jak z ich jakością? był tam kiedyś ktoś Oczko?
soplica - dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że coś dorwę Uśmiech
Ja tam byłem miesiąc temu warunki bardzo dobre, duży ogród miejsce na grila byłem w domku CRystal jest jeden duży pokój aneks kuchenny łazienka duży taras fajna sprawa dla wiekszaj rodziny lub grupy dla 6 osob bardzo mily własciciel nam dał jeszcze zniżki na basany 15% i zoo 30% do basenow spacerkiem około 15min.
a jak z cenami w tych domkach ?