Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na Węgrzech z doświadczenia wiem, że najprościej czasem na migi lub po polsku Oczko niestety przez telefon trudno
Z pokoleniem 20-latków - po angielsku; 40-latków - tzw. angielski turystyczny (prosto, powoli i wyraźnie). 60- latków nawet nie pytać o drogę Oczko Nawet rosyjskiego już zapomnieli (albo nie chcą pamiętać) Oczywiście, we wszystkich podanych przypadkach są wyjątki. Na basenach już pomału uczą się polskiego. Śmieszą tam mnie tylko tłumaczenia prosto z translatora. Czy to menu, czy oficjalne tablice. Zauważyliście, jak wychodzi się z basenów, to jest taka tablica w kilku językach w stylu "Auf Wiedersehen", "до свидания"... a po polsku: "Pożegnanie" Uśmiech Cały kompleks basenów czynny jest tylko 3 miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień).
(30-08-2013, 7:58)Imre napisał(a): [ -> ](...) Zauważyliście, jak wychodzi się z basenów, to jest taka tablica w kilku językach w stylu "Auf Wiedersehen", "до свидания"... a po polsku: "Pożegnanie" Uśmiech .

Aaa, tak, pamiętam. Śmialiśmy się ze znajomymi, "ostatnie pożegnanie". A tak offtopowo to miesiąc temu w Mezokovesd jadłam danie o poetyckiej nazwie "świeży ogród goni sos" (czyli sałatka ze świeżych warzyw z sosem vinaigrette) Szeroki uśmiech
super zestawienie Uśmiech
(29-08-2013, 23:05)Gorzka83 napisał(a): [ -> ]Na Węgrzech z doświadczenia wiem, że najprościej czasem na migi lub po polsku Oczko niestety przez telefon trudno

cześć jestem tu nowy.
Na Węgry jeździmy już od dobrych 5 lat. Zwiedziliśmy różne (jeszcze mało) kapieliska i mam nawet doświadczenie z pobytu dziecka w szpitalu w Nyiregyhaza. Kąpielisko jest fajne, dużo atrakcji, jednak ceny podnieśli w tym roku. Dogadać się można w różny sposób: migi, angielski, niemiecki rosyjski, nawet po polsku sporadycznie. Wszystko to kwestia chęci.
Jednak przykre jest to, że Węgrzy mało przywiązują wagi do tego, bo mają masę turystów.
pozdr.
Witam
Może ktoś wie do kiedy dokładnie zamknięty jest Aquarius aquapark
w Nyiregyhazie
Aquapark (cały obiekt) czynny jest od 1 czerwca. Sam Aquarius (baseny wewnętrzne) o ile się nie mylę, to czynny jest przez cały rok.
Ok, dzięki za informacje ale podobno Aquarius (baseny pod dachem)
są zamknięte od 10 lutego .
Tylko nie mogę znależć informacji do kiedy.
Od 10 lutego z powodu rozbudowy o nowe usługi prawdopodobnie do początku sezonu letniego czynny jest tylko Furdohaz.
Witam Wszystkich mam do was pytanie.
chcielismy się wybrać do Nyiregyházy lub okolicy od 23.08 do 31.08 (8noclegów) w dwie rodziny 8 osoby,4 dorosłe, 4 dzieci
( 7lat, 5lat, 1rok, 1rok )
mysleliśmy o wynajęciu całego domku, czy możecie coś polecic dac jakieś namiary w jakichś dobrych cenach ?
Z góry Dziękuje za odpowiedź i POZDRAWIAM