Forum Węgierskie

Pełna wersja: Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(24-07-2015, 16:02)maj0nez napisał(a): [ -> ]Witam
Kolega namówił mnie na wyjazd do Sostofurdo, ile taki wyjazd będzie kosztował mnie z żoną i dwójką dzieci 9 i 6l??
Gdzie się zatrzymać w terminie od 10.08 do 18.08??
Czy jest możliwy pobyt z wyżywieniem??
Pozdrawiam

1. Policz kilometry do przejechania, weź pod uwagę spalanie auta. Uwzględnij ceny winietek, jeśli będą potrzebne.
2. Wydatki na trasie: kawa, herbata, lody, słodycze, owoce...
3. Ilość-noclegów x ilość osób x cena za-nocleg (ceny znajdziesz w sieci)
4. koszty wyżywienia dla rodziny 2+2 na okres pobytu
5. wejściówki na basen + usługi ekstra
6. lody, słodycze, napoje, owoce, upominki
7. te wydatki oszacuj w złotówkach
8. dzisiejszy kurs forinta w Budapeszcie: 1 zł = 75,11 Ft ... :Zarumieniony
1. Około 1000km w obie + na miejscu tą cenę znam, jadę z Lublina.
2. To też wiem.
3. i tu jest problem bo noclegów 8 x 2 dorosłe i dwoje dzieci 9l i 6l co wybrać nie musi być super blisko aquaparku??
4. czytałem że obiady to w okolicach 1000HUF ??
5. Nie znalazłem ile w Sostofurdo kosztują ?
6. to koszty dodatkowe :-)

P.S.
Czy są takie miejsca noclegowe, że jest dostępny aneks kuchenny. Bo te co szukałem hotele nie mają takich rzeczy.
900Ft to zupa gulaszowa dla jednej osoby. Coś poważniejszego - raczej 2...3x tyle. Ciekawa propozycja to talerze z różnymi kąskami dla dwóch i więcej osób (od 4000-5000Ft), zwykle talerzem dla 2 spokojnie wyżywi się rodzina 2+2 i jeszcze zostanie dla pieska. Dostaje się 4 nakrycia i nie ma wstydu, ze dwie osoby podjadają z jednej miski. N0clegi w kw@terach prywatnych kosztują około 3500Ft/osxnoc.
A opłaca się mieszkać gdzieś dalej i dojeżdżać więcej autem:
Plan mam taki kilka dni do Aqua, odwiedzić Zoo kolejny dzień to skansen, jeszcze chciałem poszukać wycieczki do Budapesztu na jeden dzień.
To my wróciliśmy wczoraj wieczorem więc podzielę się spostrzeżeniami Uśmiech

Pojechaliśmy we dwoje w ciemno, nie mieliśmy nic zarezerwowane. Znaleźć coś ładnego nie jest w cale łatwo. Na kwaterach jeśli było coś wolnego to raczej pokoje 2+1 lub 2+2 czyli rodzice z jednym bądź dwojgiem dzieci - cena takiego pokoju ok 12.000 za noc. Nas interesował pokój dla dwóch osób i nie mieliśmy wielkiego wyboru. Albo totalna nora, albo nie mieli wolnego pokoju na 4 noce, a nie chcieliśmy się z wszystkimi tobołami co chwile przenosić. Ceny w takich kwaterach za pokój dwuosobowy ok. 8.000/noc. Znaleźliśmy za 7.000 ale daleko do basenów i nora totalna ... Koniec końców znaleźliśmy pokój dwuosobowy w hotelu Tara http://www.hoteltara.hu/hotel-i-restauracja/ Noc w pokoju dwuosobowym 9.000. W sumie jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mieliśmy to na czym nam zależało czyli niezależny pokój z łazienką, darmowy internet, klimatyzacja, bilety na baseny kupowaliśmy w hotelu ze zniżką (800 forintów dziennie oszczędności), można kupić też ze zniżką do ZOO, na baseny 5 minut spacerkiem, dostępne rowery.W recepcji obsługa mówi b. dobrze po angielsku, bez problemu się dogadywaliśmy ze wszystkim. Na dole restauracja, można zjeść śniadanie, czy coś wieczorem - ceny standardowe, drogo nie jest. Za wszystko można płacić kartą. Ogólnie jak na to, że pojechaliśmy w ciemno i na kwaterach było średnio to trafiliśmy super. Cenami na basenach byłem mile zaskoczony, gdybyśmy pojechali na taki kompleks w Polsce wszystko pewnie byłoby droższe o 100%.

Jeśli chodzi o drogę to w pierwszą stronę jechaliśmy Barwinek-Stropkov-Vranov nad Toplou-Trebisov-Satoraljaujhely-Sarospatak-Tokaj-Nyiregyhaza. Stanowczo odradzam osobom jadącym przez podkarpacie jechać na Barwinek. Po wjechaniu na Słowację zaraz za granicą są dwa duże wahadła i stoi się w kolejce kilka zmian świateł w gąszczu tirów. W drodze powrotnej we Vranov nad Toplou odbiłem na Preszów i jedzie się bardzo dobrą drogą kilkanaście kilometrów i w miejscowości Lipniky skręcamy na Bardejov i cały czas prosto, mijamy Bardejov dojeżdżamy do Niznej Poljanki (jedno wahadło) i w lewo na przejście graniczne na Ożenną. Generalnie na tej trasie mały ruch, zero tirów i dobra droga. Tylko dalej polecam jechać przez Nowy Żmigród, nie na Polany gdyż druga droga bardzo dziurawa.

Jeśli mam coś doradzić to jeśli jedziecie w sierpniu bądź we wrześniu to próbujcie rezerwować coś już w pensjonatach i kwaterach polecanych w tym wątku na forum. Wszystkie lepsze które mają strony internetowe jeśli pojedziecie w ciemno będą niemal na pewno zarezerwowane.

To chyba tyle, w razie pytań chętnie w miarę wiedzy odpowiem Uśmiech
W Tarze dawno temu jedliśmy raz obiad. W podziemiach był chyba basen.
Tak w Tarze jest też basen ale po całodziennym moczeniu tyłka na basenach jakoś nie byliśmy zainteresowani i nie pytaliśmy o szczegóły Język Jeśli chodzi o hotel to właścicielem jest starszy gość który jest z pochodzenia irlandczykiem, Nie wiem czy on nie wykupił niedawno tego obiektu - gdzieś mi się chyba tak obiło na stronie.
(25-07-2015, 12:54)bartussiwy napisał(a): [ -> ]To my wróciliśmy wczoraj wieczorem więc podzielę się spostrzeżeniami Uśmiech

Pojechaliśmy we dwoje w ciemno, nie mieliśmy nic zarezerwowane. Znaleźć coś ładnego nie jest w cale łatwo. Na kwaterac.....

To chyba tyle, w razie pytań chętnie w miarę wiedzy odpowiem Uśmiech

Napisał byś coś o cenach.
(27-07-2015, 11:56)maj0nez napisał(a): [ -> ]
(25-07-2015, 12:54)bartussiwy napisał(a): [ -> ]To my wróciliśmy wczoraj wieczorem więc podzielę się spostrzeżeniami Uśmiech

Pojechaliśmy we dwoje w ciemno, nie mieliśmy nic zarezerwowane. Znaleźć coś ładnego nie jest w cale łatwo. Na kwaterac.....

To chyba tyle, w razie pytań chętnie w miarę wiedzy odpowiem Uśmiech

Napisał byś coś o cenach.

Przecież podał ceny noclegów a cennik zoo czy kąpieliska znajdziesz na stronach internetowych
Pomoże ktoś w namierzeniu noclegu w normalnych warunkach w tych co są w internecie pytałem to ciężko.
Dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lat 9 i 6.
Termin 10.08.2015 do 18.08.2015
Cena do 15000HUF im taniej tym lepiej :-)
Stawiam butelkę whiskey swojego.