Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(18-07-2012, 1:10)fvg napisał(a): [ -> ]Jak nie? Bogács. Po takiej podpowiedzi daliśmy radę Oczko Jeśli chodzi o Twoją - nie mam pojęcia, chciałem tylko sprostować Uśmiech

no tak, nie zauważyłem był, ale jużem poprawił.
co do mojego, to na razie nie będę podpowiadał, w razie potrzeby zacznę. Uśmiech
Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Już mam swoją zagadkę. Przy jakim obiekcie stoją ci panowie?

[img][Obrazek: dsc01715x.jpg][/img]
(18-07-2012, 1:19)andrasz napisał(a): [ -> ]Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Otóż to! Minaret w Érd. Punkt dla Ciebie Uśmiech
(18-07-2012, 1:21)fvg napisał(a): [ -> ]
(18-07-2012, 1:19)andrasz napisał(a): [ -> ]Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Otóż to! Minaret w Érd. Punkt dla Ciebie Uśmiech

Zagadkę juz dałem, a tak na zasadzie OT, to własnie na TVP Kultura jest film "C.K.Dezerterzy" z całą sekwencją węgierską Uśmiech
Baszta Rybacka?
(18-07-2012, 1:26)fvg napisał(a): [ -> ]Baszta Rybacka?

Jednak po długim namyśle napiszę "nie", co już powinno być podpowiedzią.
Aaaaa... pomnik Św. Stefana. Zarumieniony

A ta piękna budowla?

[Obrazek: 2dm6ptz.jpg]
(18-07-2012, 1:32)fvg napisał(a): [ -> ]A ta piękna budowla?

Hmmmm, mam pewien problem. Nie znam tak dobrze Budapesztu, jak część z Was, ale raczej nie jest to kościół w B-cie i na pewno w kilku miastach, które znam. Zatem w jakimś innym mieście.
Tymczasem przeszukując internet znalazłem podobny kościół Św. Elżbiety ale w Bratysławie. Z opisu wynika, że jest tam dużo elementów związanych z Węgrami (projektował Węgier, ceramika z Pecs, no i sama Bratysława, to historycznie trochę węgierska) Czy to jest może to?
Brawo! To właśnie ten kościół Uśmiech Węgierska secesja.
Udao mi się znaleźć w swoim archiwum kolejne źle zrobione zdjęcie, ale w sam raz na zagadkę. Fotografowałem na prośbę mojego Młodszego wnętrze jakiegoś samochodu (auta to jego hobby) i przypadkiem w tle widac charakterystyczny budynek. Co to jest?

[img][Obrazek: dsc01869wu.jpg][/img]