Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za miejsce?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie, nie. Przepadły bezpowrotnie niestety. Obstawiam, że pływają w Dunaju Oczko
To jeszcze dodam ujęcie od strony leżącego Abrahama, przynajmniej Ghandi, który zniknął jest trochę widoczny z innego kąta.
[Obrazek: i58x88.jpg]
Ale moje zdjęcie nie jest prawdziwie historyczne. Na samym początku na środku okręgu, na tym metalowym bolcu była śliczna, doskonała, złota kula i to na nią patrzyli ci wszyscy zgromadzeni. Parę miesięcy później, gdy robiłam zdjęcie, kuli właśnie już niestety nie było.
Aktualna zagadka:

(13-09-2012, 19:16)fvg napisał(a): [ -> ]A gdzie natrafimy na coś takiego? Uśmiech

[Obrazek: 2dm85cx.jpg]
W oddziale Muzeum Narodowego w Vértesszőlős.
W tym miejscu w 1965 roku znaleziono fragmenty kości czaszki, odciski stóp i narzędzia praczłowieka (archantropa).
Wiem to z internetu.
Tak! Uśmiech
(09-09-2012, 19:48)andrasz napisał(a): [ -> ]To teraz moja zagadka. Zdaję sobie sprawę, że może być trudna, dlatego zacznę od małej podpowiedzi.
Zamazałem napis, ale de facto ten napis już nie jest aktualny.
Fotografię musiałem znaleźć w internecie, bo na wszystkich zdjęciach tego miejsca robionych przez mojego syna na pamiątkę, ja stałem przed tą bramą. I to też jest mała podpowiedź Oczko

[Obrazek: zagadka9.jpg]

Nieśmiało przypominam o mojej zagadce.
Dla ułatwienia podpowiem, że to jest Budapeszt.
Jeszcze coś musisz nam podpowiedzieć Uśmiech Czy to jest brama kąpieliska?
(17-09-2012, 15:20)fvg napisał(a): [ -> ]Jeszcze coś musisz nam podpowiedzieć Uśmiech Czy to jest brama kąpieliska?

Nie, zupełnie nie w tym kierunku.
To jest brama zakładu przemysłowego, a przynajmniej kiedyś był to zakład, teraz pozostał napis nad bramą.
Ja spróbuję wywnioskować z tego, czego dowiedziałem się w ciągu ostatnich miesięcy. Czy za tą bramą nie rozciągał się teren kamieniołomów, dających nazwę X dzielnicy?
(17-09-2012, 19:30)moziba napisał(a): [ -> ](...) Czy za tą bramą nie rozciągał się teren kamieniołomów, dających nazwę X dzielnicy?

Jesteś blisko, o tyle, że jest to faktycznie X dzielnica.
Jednak nie jest to teren kamieniołomów (a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo), ale na pewno teren przemysłowy.