Forum Węgierskie

Pełna wersja: 4-dniowa wycieczka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!
Niedługo wybieram się na 4 dni i 3 noce do naszych Bratanków, do Budapesztu. Przejazd i nocleg nieopodal centrum już załatwiony. Nie wiem tylko ile wziąć forintów że sobą, a nie ukrywam, że mam dość ograniczony budżet. Ktoś, kto jest zaznajomiony z węgierskimi cenami mógłby mi pomóc? Z wyżywienia interesują mnie ceny obiadów (3) do tego jakaś lampka wina, i po południu piwko. Na wieczór wódeczka, i bilety, aby zobaczyć piękny Budapeszt nocą (jadę że znajomymi i te punkty powtarzałyby się przez wszystkie 3 dni). Do tego ile musiałbym zapłacić za rejs po Dunaju i wizytę w termach. Z pamiątek nie zamierzam kupić nic poza butelką tokaju, szalikiem budapeszteńskiej drużyny piłkarskiej i słoika wędzonej papryki (no może jeszcze jakieś pocztówki). Ile bym potrzebował na ww aktywności i posiłki, plus oczywiście zakupy "podręczne", jak woda i inne napoje?
Pozdrawiam
Ceny w sklepach i zasady(im mniejszy/w centrum tym drożej), podobne jak w Pl, nie wiem jak wóda choć nie zdziwił bym się gdyby była trochę droższa, bo u nas jest wybitnie tania.
O stołowaniu się jest temat - np. w takim Fricim najesz się spokojnie za 25zł(z browarem).
Dunajem można popłynąć sobie tramwajem wodnym(jeśli wykupicie 'kartę' na 3 dni to za free - w dni robocze), a normalny bilet to chyba 350HUF czyli około 5zł. a ceny term i basenów masz tutaj.
www.spasbudapest.com
Myślę, że około 12000HUF lub ciut więcej w zupełności powinno Ci wystarczyć na wyżej wymienione przez Ciebie usługi, przyjemności i rzeczy które chcesz kupić przez te 4 dni. Tak abyś nie miał strachu, że braknie. Obiady w przeliczeniu na złotówki w średniej klasy restauracjach troszeczkę taniej niż u nas. Za 1500HUF powinieneś zjeść dość porządny obiad (ale bez piwka). Oczywiście już za 1200 można coś przekąsić. Winko tam jest w przystępnej cenie, piwko podobne ceny jak u nas albo ciut taniej ale za to gorzałka tak ze 20% droższa, więc lepiej weź flaszkę ze sobą z kraju lub możesz zakupić gdy będziesz jechał przez Słowację, tam Cię wyjdzie nieco taniej te różne borovicki, itp. Tylko one są trochę słabsze mają około 38 Vol.
12tyś na 3(4?) dni to będzie wyzwanieUśmiech. Wyżywienie, alk, przejazdy,termy, drobne upominki..ja bym jednak celował tak pod 100zł na dzień, szczególnie jak się jest pierwszy raz i zawsze można gdzieś 'wtopić'
(03-09-2015, 18:40)Bathor napisał(a): [ -> ]Witajcie!
Niedługo wybieram się na 4 dni i 3 noce do naszych Bratanków, do Budapesztu. Przejazd i nocleg nieopodal centrum już załatwiony. Nie wiem tylko ile wziąć forintów że sobą, a nie ukrywam, że mam dość ograniczony budżet. Ktoś, kto jest zaznajomiony z węgierskimi cenami mógłby mi pomóc? Z wyżywienia interesują mnie ceny obiadów (3) do tego jakaś lampka wina, i po południu piwko. Na wieczór wódeczka, i bilety, aby zobaczyć piękny Budapeszt nocą (jadę że znajomymi i te punkty powtarzałyby się przez wszystkie 3 dni). Do tego ile musiałbym zapłacić za rejs po Dunaju i wizytę w termach. Z pamiątek nie zamierzam kupić nic poza butelką tokaju, szalikiem budapeszteńskiej drużyny piłkarskiej i słoika wędzonej papryki (no może jeszcze jakieś pocztówki). Ile bym potrzebował na ww aktywności i posiłki, plus oczywiście zakupy "podręczne", jak woda i inne napoje?
Pozdrawiam

Żeby starczyło - proponuję 40 000 HUF (ok. 540 PLN). Ceny posiłków w BP (ok. 60 PLN/4450 HUF w restauracjach klasy średniej - wyższej) za obiad, o ile pamiętam), bilety tramwajowe (3000 HUF/40 PLN/10 biletów), souveniry (np. najtańszy tokaj 1400 HUF/19 PLN, droższe to nawet 150 PLN/11 000 HUF, liczę średnio 80 PLN/5900 HUF + inne pamiątki ok. 3700HUF/50 PLN), rejs po Dunaju (ok. 3000 HUF/40 PLN) i termy (na wyspie św. Małgorzaty 2 800 - 3 200 HUF/38 - 43 PLN...). Za to wszystko (bez obiadu, liczony osobno ! ) 15 100 HUF/203 PLN.

Trzeba jeszcze pomnożyć obiad x3 = 13 350 HUF (179 PLN). Oprócz tego alkohole (tu się nie bardzo orientuję, ale liczmy ok. 1500 HUF/20 PLN za butelkę i 750HUF/10 PLN za lampkę) - wychodzi 6750 HUF/90 PLN. Napoje typu woda, przy założeniu 750HUF/dzień wychodzą 2250 HUF/30 PLN - łącznie 22 350 HUF/300 PLN.

Czyli: 15 100 (na przyjemności) + 22 350 (jedzenie i alkohole) HUF = 37 540 HUF/505 PLN. Plus trochę rezerwy Uśmiech
Piwo mają liche, a wódkę drogą, więc masz tu pole do przyoszczędzenia
(co zaoszczędzisz, możesz przelać na "wino" - jest tanie i dobre)