Forum Węgierskie

Pełna wersja: Budapeszt nocą ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, mam kilka pytań odnośnie poruszania się nocą. Z góry dziękuje za pomoc i pieniążki, które zaoszczędze dzięki Waszym poradom Uśmiech

Mój plan jest taki:
+17:25 wysiadam na Nepliget - > Kieruje sie do hotelu Hotel Sunshine ***, Budapest, Bethlen Gábor utca 31, 1191 Węgry

Pytanie nr 1: Tutaj użyjemy lini metra M3, czy macie jakis lepszy pomysł ?

+Godzina ok 19:00 Hotel - > Centrum
Tutaj w pierwszej kolejności:
Pytanie nr 2: Wzgórze Gellerta lub rejs bo Dunaju w zależności od tego kiedy kursują wodne tramwaje w jakich godzinach. Kiedy jest ostatni rejs ? Czy lepiej ale drożej jest wziąć osoby rejs na przystani ? Wolałbym wziąć tramwaj wodny gdyż bilet 24h obejmuje też komunikację tramwajem. Jeżeli macie ciekawe rejsy nocą po Dunaju to podrzućcie linka.
Pytanie nr3: Co jeszcze ciekawego jest w pobliżu do zobaczenia i jakaś fajna knajpa do zjedzenia

+Godzina nocna po rejsie i po wzgórzu Gellera
Centrum -> Hotel
Pytanie nr 4: Jakim autobusem się dostane z centrum do hotelu w nocy ?

Ogólnie to męczy mnie temat czy wziąć lepiej bilet 24h za ok 1600F i mieć w tym tramwaj wodny + wszystkie metra, autobusy tylko nie wiem czy zdąże na ten tramwaj czy wziąć kilka jednorazowych biletów na komunikację miejską + osobny na rejs.

Rano o godzinie 11:00 mam powrót z Nepliget do Krakowa więc wszystko w przeciągu jednej nocy Uśmiech Oby się udało.
(07-09-2015, 21:04)kikan991 napisał(a): [ -> ]Witam, mam kilka pytań odnośnie poruszania się nocą. Z góry dziękuje za pomoc i pieniążki, które zaoszczędzę dzięki Waszym poradom Uśmiech
Mój plan jest taki:
+17:25 wysiadam na Nepliget - > Kieruje sie do hotelu Hotel Sunshine ***, Budapest, Bethlen Gábor utca 31, 1191 Węgry
Pytanie nr 1: Tutaj użyjemy lini metra M3, czy macie jakis lepszy pomysł ?
+Godzina ok 19:00 Hotel - > Centrum
Tutaj w pierwszej kolejności:
Pytanie nr 2: Wzgórze Gellerta lub rejs bo Dunaju w zależności od tego kiedy kursują wodne tramwaje w jakich godzinach. Kiedy jest ostatni rejs ? Czy lepiej ale drożej jest wziąć osoby rejs na przystani ? Wolałbym wziąć tramwaj wodny gdyż bilet 24h obejmuje też komunikację tramwajem. Jeżeli macie ciekawe rejsy nocą po Dunaju to podrzućcie linka.
Pytanie nr3: Co jeszcze ciekawego jest w pobliżu do zobaczenia i jakaś fajna knajpa do zjedzenia
+Godzina nocna po rejsie i po wzgórzu Gellera
Centrum -> Hotel
Pytanie nr 4: Jakim autobusem się dostane z centrum do hotelu w nocy ?
Ogólnie to męczy mnie temat czy wziąć lepiej bilet 24h za ok 1600F i mieć w tym tramwaj wodny + wszystkie metra, autobusy tylko nie wiem czy zdążę na ten tramwaj czy wziąć kilka jednorazowych biletów na komunikację miejską + osobny na rejs.
Rano o godzinie 11:00 mam powrót z Nepliget do Krakowa więc wszystko w przeciągu jednej nocy Uśmiech Oby się udało.

Według mnie warto skorzystać z biletu 24 godzinnego. Bilet jednorazowy kosztuje 350 Ft ewentualnie przesiadkowy 530 i spokojnie kwotę 1600 Ft wyjeździsz przy tak intensywnym programie.
Nie podałeś w jaki dzień (wieczór) będziesz realizował swój plan.
Planowanie podróży możesz uprościć korzystając z map Google lub podstrony bkk.hu po angielsku.
Odpowiedź 1.: metro najlepsze.
Odpowiedź 2.: szukaj przy pomocy wskazanej podstrony.
Rozkłady tramwajów wodnych masz tutaj po angielsku. Klikasz na stylizowane D.
Odpowiedź 3.: (częściowa) W temacie knajp trudno pomóc, z gustami się nie dyskutuje.
Ja byłem pozytywnie zaskoczony małą knajpką (schodzi się do poziomu -1 z ulicy) pod adresem 1111 Budapest, Bercsényi utca 3.
Knajpka ma swoją stronę tutaj. Uwaga kuchnia działa do 21:30 za wyjątkiem niedzieli.
Odpowiedź 4.: patrz odp. 2., jeżdżą dość często autobusy nocne.
Jeżeli będziesz poruszał się w okolicach Góry Gellerta, to po drugiej stronie Mostu Wolności, masz dwie opcje:
- knajpka/restauracja Pipa na ulicy Pipa przy Hali Targowej:
http://pipaetterem.hu/
- statek odpływający przy Moście Elżbiety, Dunayacht, rejs godzinny co prawda kosztuje 2100 HUF (1900 studenci), ale rejsy są często, bo co godzinę praktycznie, także oczywiście wieczorem.
http://www.dunayacht.com/
Zgadzam się jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest bilet całodobowy, zwraca się przy 5-6 przejazdach...
Dzieki wielkie, zatem decyduje się na zakup bilety 24h Uśmiech On obowiązuje 24h od momentu zakupu?

Plan taki, że w pierwszej kolejności Rejs, nastepnie Góra Gellerta, Buda castle, jakiś posiłek w przyjemnej knajpce i powrót do hotelu Uśmiech

Budapeszt w kilka godzin.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł coś zobaczyć w okolicach buda castle / góra gellerta cos co jest czynne 24h i robi wrażenie ?
Mam podobny plan wycieczki. Jestem we wtorek o 19:00 na Nepliget, a śpię w hostelu na parizsi utca. Autobus powrotni do Krakowa odjeżdża o 11:45 następnego dnia z Nepliget. Do miejsca noclegu dostanę się metrem linią M3.Krótki wieczór planuję spedzić w knajpkach i na szybkim zwiedzeniu pieszym najważniejszych miejsc. Chciałbym zobaczyć wzgórze Gellerta, przejść most łańcuchowy i może popłynąć statkiem. Mało czasu, a liczę na odpoczynek przy gulaszu i winie w klimatycznej knajpie. Oczywiście wszystko w promieniu pieszych wędrówek w okolicy hostelu. Może coś byście dodali do wycieczki, jakiś wyjątkowy punkt na trasie, urokliwą knajpkę? Wyjazd mamy pod koniec kwietnia i chyba słusznie liczę na przyjemną, umiarkowanie ciepłą noc:-)
(13-02-2016, 13:32)Wojtas81 napisał(a): [ -> ]...Krótki wieczór planuję spedzić w knajpkach i na szybkim zwiedzeniu pieszym najważniejszych miejsc.
Chciałbym zobaczyć wzgórze Gellerta, przejść most łańcuchowy i może popłynąć statkiem. Mało czasu, a liczę na odpoczynek przy gulaszu i winie w klimatycznej knajpie. Oczywiście wszystko w promieniu pieszych wędrówek w okolicy hostelu.
Może coś byście dodali do wycieczki, jakiś wyjątkowy punkt na trasie, urokliwą knajpkę? ... liczę na przyjemną, umiarkowanie ciepłą noc...

Czy "piesze wędrówki" spełnią wasze oczekiwania?. Jak rozpocząć taki spacer, mając na myśli wzgórze Gellerta, most łańcuchowy, statek... na piechotę to kółko będzie ok. 5 km, może więcej.
Na Népliget nie ma punktu obsługi, są tylko automaty do biletów miejskich, cena biletu jednorazowego: 350 Ft.
(Za bilet kupiony u kierowcy obsługującego pojazd - o ile sprzedaje - płaci się 450 Ft) Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup biletu 24-godzinnego za 1650 Ft. Jest ważny na każdy środek lokomocji + komunikacja po Dunaju - wyjątek statki wycieczkowe. Mając już bilet, można określić trasę i zaplanować ją w czasie. Będzie trochę na szybko i męcząco, ale w międzyczasie można wstąpić do knjpki... TUTAJ MASZ MOŻLIWOŚĆ WYBORU
Uśmiech powodzenia
Dzięki. Bilet dobowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że tramwaje wodne pływają do późnych godzin. Może na wzgórze podjedziemy autobusem, żeby szybciej usiąść przy piwie lub winie. Muszę spokojnie przejrzeć rozkład komunikacji miejskiej, wtedy zaliczane punkty pójdą sprawniej. Do tego mapa papierowa, bo raczej drogo korzystać jest z danych w sieci komórkowej.
(15-02-2016, 14:31)Wojtas81 napisał(a): [ -> ]...Mam nadzieję, że tramwaje wodne pływają do późnych godzin. Może na wzgórze podjedziemy autobusem, żeby szybciej usiąść przy piwie lub winie. Muszę spokojnie przejrzeć rozkład komunikacji miejskiej, wtedy zaliczane punkty pójdą sprawniej. Do tego mapa papierowa, bo raczej drogo korzystać jest z danych w sieci komórkowej.

Komunikacja wodna po Dunaju w okresie po 1. kwietnia - bazując na wpisie

(12-02-2016, 20:34)Wojtas81 napisał(a): [ -> ]Jest fajna promocja na Lux Express z Krakowa do Budapesztu...Zaklepalem sobie 19-20 kwietnia z żoną.

kursuje tylko do godz. 19.25 > Statek linii D11 rozkład kursów od 4.stycznia 2016.
Rozkład kursów D14 jest od 15.marca 2014 ???
Csepel, Királyerdő >>> Soroksár, Molnár-sziget
Soroksár, Molnár-sziget >>> Csepel, Királyerdő
To statki odpadają. Pochodzimy trochę. Niestraszne spacery przy tak pięknych widokach i przerwach na napoje chłodzące. Poza tym niemal codziennie "robię" 5 km pieszo.
(15-02-2016, 17:46)Wojtas81 napisał(a): [ -> ]To statki odpadają. Pochodzimy trochę. Niestraszne spacery przy tak pięknych widokach i przerwach na napoje chłodzące. Poza tym niemal codziennie "robię" 5 km pieszo.

Wręcz przeciwnie Uśmiech ... tylko nie będzie romantycznej przejażdżki w wieczorowej porze po Dunaju, ale poranny pośniadaniowy spacer we dwójkę "ręka w rękę" z hostelu przy Párizsi utca do przystani statków na Petőfi tér (Erzsébet híd 600 m), bagaże bierzecie ze sobą. Odpływacie o 8.46 i płyniecie 3 przystanki ... wysiadka na Batthyány tér o 10.06. Z górnego nabrzeża ostatni raz popatrzycie na Parlament. Z ławeczki do metra M2 tylko przez ulicę, zjazd schodami, jedziecie 2-przystanki w kierunku Örs vezér tér do przystanku Deák Ferenc tér - tu przesiadka na metro M3 w kierunku Kőbánya-Kispest i wysiadacie na 6-przystanku Népliget buszvégállomás... podróż metrem trwa ok.30 minut.
Stron: 1 2