Forum Węgierskie

Pełna wersja: Rejestracja auta na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Z GAY jeszcze pół biedy, jak wysiada rodzinka, ale jak dwóch facetów wyślą na delegację??? Zły Zły
To ja w takim razie mam pytanko - jak ogarnąć ubezpieczenie jeżeli nawet nie mamy dowodu rejestracyjnego bo trzeba to zrobić przed rozumiem? Jak to działa?
(21-08-2018, 11:22)jacos napisał(a): [ -> ]To ja w takim razie mam pytanko - jak ogarnąć ubezpieczenie jeżeli nawet nie mamy dowodu rejestracyjnego bo trzeba to zrobić przed rozumiem? Jak to działa?

Ubezpieczenie załatwiasz dopiero po uzyskaniu "Tymczasowego dowodu rejestracyjnego". Uśmiech
Sprowadziłem samochód z Francji, został on tam zgłoszony, że jest eksportowany na sprzedaż ale nie został wyrejestrowany. Czy nie musze się tym przejmować? W systemie oczywiście już nie figuruje we Francji.
We Francji po dokonaniu transakcji zakupu pojazdu (na mocy francuskich przepisów) anulowanym jest dowód rejestracyjny, wówczas takim autem z anulowanym dowodem rejestracyjnym można jeździć po terenie Francji tylko przez 14 dni. W tym okresie kupujący musi dopełnić formalności z zalegalizowaniem pojazdu (nowy właściciel lub eksport). Należy pamiętać, że sprzedający zgłosi do urzędu fakt sprzedaży auta na podstawie aktu kupna/sprzedaży, aby nie być obcążanym opłatami związanymi z jego posiadaniem.
Jeśli wyjechałeś na francuskich blachach właściciela z jego dowodem rejestracyjnym, możesz zaliczyć wpadkę przy pierwszej kontroli drogowej, gdyż nielegalnie poruszasz się cudzym autem.
No dobrze, a do sedna - czy posiadając przetłumaczoną umowę sprzedaży wraz z dowodem rejestracyjnym mogę zarejestrować ten samochód?
Druga sprawa - jak wygląda sprawa węgierskich próbnych tablic (skoro moje francuskie są już nie ważne)?
(22-08-2018, 16:23)jacos napisał(a): [ -> ]1. No dobrze, a do sedna - czy posiadając przetłumaczoną umowę sprzedaży wraz z dowodem rejestracyjnym mogę zarejestrować ten samochód?
2. Druga sprawa - jak wygląda sprawa węgierskich próbnych tablic (skoro moje francuskie są już nie ważne)?

1. Pofatyguj się do wydziału komunikacji, tam otrzmasz odpowiedź.
2. Napisz, czy masz zameldowanie na Węgrzech.
@jacos, do sedna zatem
skoro pytasz w tym forum to zakladam ze jestes rezydentem na wegrzech
oczywiscie mozesz zarejestrowac tu auto na bazie posiadanych dokumentow
zalatwiasz w jednym urzedzie: karte pojazdu, oplate rejestracyjna /regisztracio/, tablice /mozesz specjalne tylko po co?/
jedziesz na duzy przeglad /lepiej juz z weg tablicami bo wpisuja w przeglad/
wracasz z przegladem i dostajesz naklejki leg i placisz oc
zalatw to w 2 tyg od sprowadzenia auta, weg urzad wymelduje auto z francji, w sensie zawiadomi ich urzad
nie wiem czy odesla tablice do francji, do polski odsylaja
na calosc przygotuj 100tys ft lub wiecej

tapatalk
brak polskich liter
(23-08-2018, 9:56)ex-komar napisał(a): [ -> ]...
zalatw to w 2 tyg od sprowadzenia auta, weg urzad wymelduje auto z francji, w sensie zawiadomi ich urzad
...
na calosc przygotuj 100tys ft lub wiecej

jacos - skoro o pieniądzach, to opłaty do zaliczenia:
- regisztrációs adó / podatek rejestracyjny
- vagyonszerzési illeték / podatek od wzbogacenia
- műszaki vizsga / badania techniczne
- forgalomba helyezés / dopuszczenie do ruchu drogowego
- eredetiségvizsgálat / badanie autentyczności pojazdu
- forgalmi engedély / dowód rejestracyjny
- rendszám / tablice rejestracyjne
- törzskönyv / karta pojazdu
- KGFB / OC
Odkopię wątek :-)

Chcę kupić auto na Węgrzech i przywieżśc je lawetą.

Czyli po zakupie z umową kupna sprzedaży muszę osobiście odwiedzić urząd i wymeldować jakoś pojazd? Czy to jest bardzo czasochłonne i biurokratycze?
Stron: 1 2 3 4 5 6