Forum Węgierskie

Pełna wersja: Trasy rowerowe na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(21-11-2015, 13:31)andriu50 napisał(a): [ -> ]Szanowna Pani Trasa Dunaradveg jest częścią trasy rowerowej EuroVele 6 łączącej Atlantyk z morzem Czarnym ...

... o tym już wcześniej było.

Miałem okazję zaliczyć kilka Flaga węgierska tras rowerowych podanych w temacie przez malika_12. Uśmiech

(21-11-2015, 13:31)andriu50 napisał(a): [ -> ]W przyszłym roku jadę tą trasą od Słowacji poprzez Austrię, Niemcy do Francji.

Udanej wyprawy i wielu wrażeń na trasie ... Oczko
Śmi Pan apetytu narobił tym Euro Velo. Dziewiątka biegnie tuż przed moim domem, to sobie czasem nią podróżuję.
Dzięki za te wszystkie informacje! dopiero przymierzam się do kupna roweru, ale dobrze wiedzieć, że tras dla rowerów jest tak dużo.

Pozdrawiam
Interesującym rowerzystów terenem może być Zalakaros. Od paru lat miasto promuje działania mające na celu rozwój turystyki  rowerowej. W 2019 r. oddadzą tam 3 km ścieżek rowerowych. Corocznie odbywa się tu Tour de Zalakaros  (tourdezalakaros.hu).
Bike Weekend 21-23 czerwca 2019 r będzie imprezą skierowaną dla różnych grup wiekowych: konkurs dla dzieci, zawody rodzinne wokół Kis-Balaton oraz prawdziwy wyścig przez wzgórza Zala na 60 i 137 km. 
Miejskie Spa oferuje wypożyczalnię oraz przechowalnię rowerów. O ile dobrze doczytałam ma być także możliwość bezpłatnego wypożyczenia roweru w lokalnym biurze Tourinform.
Wsparcie dla rowerzystów jest jednym z elementów programu promowania zdrowego stylu życia przez władze miasta i Spa.
Sieć ścieżek rowerowych na Węgrzech do 2030 roku ma zostać rozbudowana do 15 tysięcy kilometrów. Planowana jest budowa trasy rowerowej łączącej Budapeszt z Balatonem.
Zawsze, gdy jestem na Węgrzech i widzę ciągnące się kilometrami ścieżki rowerowe, ostatnio np. z Bogacs do Mezokovesd, to nie mogę pojąć dlaczego u nas budowa ścieżek przychodzi z takim trudem.
Zawsze odnoszę wrażenie, że Węgry mają więcej pustych przestrzeni, więc jest łatwiej budować takie ścieżki, ale gęstość zaludnienia jest u nich niewiele mniejsza. Ale fakt - drogi u Madziarów mogą być dziurawe, połatane, fatalne, ale często gdzieś z boku ciągnie się ścieżka. Też im tego zazdroszczę!
Trasa z Bogács wg planów ma się kończyć w Hortobágy.
Witaj jechałem tą trasą w wrześniu tego roku ale to tylko kilkanaście kilometrów ,przyznaję piękna trasa ,po drodze jest piękne jeziorko gdzie można popływać po lewej stronie jadąc w kierunku Bogacs.
Gdzieś czytałam, że trasa ma przebiegać z Mezőkövesd do Bogács, Cserépfalu i Bükkzsérc. Planują ten odcinek oddać w lecie przyszłego roku.
Stron: 1 2 3