Forum Węgierskie

Pełna wersja: Internet w telefonie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć.
Jadę do Budapesztu pierwszy raz. Potrzebuję internetu w telefonie głównie do nawigacji i tutaj mam do Was pytanie Czy kupno zwykłej karty SIM w węgierskiej sieci komorkowej i tam wykupienie pakietu na internet to dobry pomysł? Jeśli tak to jaka by to była mniejj wiecej cena noi w jakiej sieci najbardziej sie oplaca?

Z góry dzięki wielkie!
Pozdrawiam
Najprościej sprawdzić na stronach węgierskich operatorów. Ja osobiście korzystam jak muszę z nawigacji w telefonie Micrsoft, gdzie navi działa w trybie offline, jak wcześniej zainstalujesz mapy. Jeśli masz telefon na systemie android, to mój syn ostatnio korzystał z nawigacji za granicą t.j. roamingu danych i google maps ponoć tak dużo danych nie zasysają. Jak obawiasz się o koszty to ewentualnie zainstaluj automapę, z której na Węgrzech nie raz korzystałem, jest b. dobra i wykupisz jedynie licencję na 7 dni
https://play.google.com/store/apps/detai...t.automapa
Dużo danych nie zasysają za to konto mogą wyczyścić do zera... niestety raz się tak złapaliśmy na Węgrzech - mamy darmowy internet więc użyliśmy go będąc tam, niestety nikt z nas nie pomyślał, że za granicą on już nie obowiązuje i tak po chwili przeglądania stan konta 0.0 Szeroki uśmiech
Dlatego bardziej opłaca się kupić kartę na miejscu, która ma już jakiś darmowy internet w sobie
@Cytryna Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest AM jak pisałem lub nawigacja w telefonach z windows. Jedną i drugą można uzywać offline po wcześniejszym zassaniu map i wtedy głowa nie boli od utraty kasy.
A z innej beczki...Miał ktoś taką sytuację że mu tel nie chciał się połączyć z zagraniczną siecią?
Bo w zeszłym roku wynajdywał mi te węgierskie vodafony(czy jak to się zwie) i inne ale wyskakiwał jakiś błąd jeśli chciałem jakąś sieć wybrać.Ogólnie nie chciał się zalogować. W tym roku plan jest Węgry-Słowenia-Włochy, nie chciał bym zostać 'bez sieci'. Myślę nad 'formatem' i wgraniu softu od nowa(android) ale pewności czy zadziała nie będę miał, nim nie przekroczę pl granicy:/
(05-05-2016, 22:31)LK1 napisał(a): [ -> ]...Miał ktoś taką sytuację że mu tel nie chciał się połączyć z zagraniczną siecią?
Bo w zeszłym roku wynajdywał mi te węgierskie vodafony(czy jak to się zwie) i inne ale wyskakiwał jakiś błąd jeśli chciałem jakąś sieć wybrać...

Być może nie miałeś aktywnego roamingu lub łączyłeś się z sieciami z którymi twój operator nie miał umowy. Przed wyjazdem warto sprawdzić z jakimi zagranicznymi sieciami można się łączyć.
Moja towariszka miała tą samą sieć tylko inny tel i było ok.U mnie jest normalne R, sieci zagraniczne wyszukuje ale jak wybiorę którąś z nich to lipa.Czyli zasięg jest bo sieci znajduje ale reszta niedomagaOczko
W zeszłym roku mieliśmy duże problemy z roamingiem na Słowacji i na Węgrzech w telefonach Nokia Lumia. Nie pamietam dokładnie czy objawy były takie jak u Ciebie. Po prostu nie działało, a ściślej działało bardzo rzadko. SMS powitalny z sieci węgierskiej i z ambasady przyszedł w połowie pobytuUśmiech Córka w telefonie z Androidem - bez problemów. Po włożeniu mojej karty do jej tel. też OK. Obstawiam zatem w moim przypadku Windows Phone jako źródło problemów, choć do dziś tak na prawdę nie wiem co było przyczyną. W myśl zasady "Lepiej zapobiegać..." zabieram ze sobą drugi zapasowy tel. z Androidem.
Również mam Nokie Lumie i było to samo, sms powitalny ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych mimo, że ta sama sieć, internet łączył przez wifi ale jednak było trochę problemów z tym, rozłączało i nie zawsze działał natomiast u drugiej osoby bez zarzutu Uśmiech
W telefonie androidowym (sieć macierzysta Plus) nie miałem roamingu dopóki nie zaptaszkowałem "Połącz z usługami przesyłu danych podczas roamingu".
Przy czym to nie oznacza, że będzie mnie obciążał za transmisje danych za granicą bo jednocześnie "Przesył danych przez sieć komórkową" był wyłączony.
Oczko
Stron: 1 2