Forum Węgierskie

Pełna wersja: Balaton - zwiedzanie koleją
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich serdecznie
Wybieram się w sierpniu na camping Balatonszepezd i mam kilka pytań.
Czy ktoś był na tym Campingu i może zamieścić jakąś opinię?
Ponadto mam zamiar objechać Balaton dookoła koleją ( byłam w zeszłym roku i widziałam, że tory kolejowe idą przy samym jeziorze). Jaki to jest koszt i czy łącznie ze zwiedzeniem kilku miejsc można to wykonać w ciągu jednego dnia? A może ktoś już sobie zrobił taką wycieczkę?
Pozdrawiam
Emi
Cześć,

mi się wydaje, że jeden dzień to chyba trochę za mało. Szczególnie jeżeli, jak piszesz, masz zamiar się trochę pokręcić po okolicy i pozwiedzać.

Jeżeli chodzi o bilety to węgierski MAV przygootował ofertę, która nazywa się BALATON MIX. Dostępne są dwa rodzaje biletów jedno- i dwudniowe - jednodniowy ważny jest przez trzy dni (Uśmiech), a dwudniowy przez siedem. Brzmi to może skomplikowanie, ale w praktyce nie jest takie straszne, jak by się mogło wydawać. Po prostu kupujemy bilet (np. ten dwudniowy) i mamy siedem dni na to, by go wykorzystać. Kiedy się już zdecydujemy którego dnia spośród tych siedmiu chcemy podróżować, wpisujemy datę na bilecie i od tego czasu możemy podróżować przez kolejne dwie doby. Co daje bilet BALATON MIX? Z nim podróżujemy za darmo na trasie wokół Balatonu i daje on nam również 50% zniżki na bilet dojazdowy do samego Balatonu. Także oferta wydaje się idealna na podróż, jaką planujesz. Aha, z biletem tym można też pływać statkami kursującymi po jeziorze.

Po szczegóły i ceny zapraszam tutaj Uśmiech
Cześć
Dziękuję bardzo za informacje, myślę ,że skorzystam z tej formy objechania dookoła Balatonu. A orientujesz się może czy ten bilet kupię na każdej stacji kolejowej? Balatoszepezd jest raczej małą miejscowością więc chyba tam nie ma kasy w której mogłabym go nabyć. Czy taki bilet można jeszcze kupić w innym miejscu? Np. w Informacji Turystycznej?
Największym problemem jest brak znajomości węgierskiego oraz niemieckiego, więc muszę się przygotować wcześniej. ( po francusku niestety tam nikt nie mówi).
Pozdrawiam
Emi
Bilet można dostać na każdej stacji w okolicach Balatonu i na terenie całego kraju - wszędzie tam, gdzie są kasy zautomatyzowane. Chodzi prawdopodobnie o możliwość wydruku biletu Oczko
Super! Wielkie dzięki
Nie ma za co! Pozdrawiam i udanego wyjazdu życzę. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś wątpliwości, pytaj śmiało. Na pewno ktoś z forum posłuży dobrą radą.
Czytam o Balaton MIX i wygląda że można również w cenie biletu przewozić rowery pociagami lub promami po Balatonie. Dodatkowo zniżka moze byc również na bilet powrotny.
Jeśli dobrze zrozumiałem w praktyce nalezy kupić round-trip ticket, ze zniżką 50% na dojazd nad Balaton, oraz powrotny jesli liczba biletów zniżkowych została wpisana na bilecie Balaton Mix. Czy ktoś korzystał z tego w praktyce?
Myśle o bilecie Balaton Mix 2 dniowym (czyli ważność 7 dni), mam nadzieje ze uda sie zorganizowac znizke 50% na dojazd z Esztergom nad Balaton, i tydzień później znad Balatonu do Budapesztu.
Sprawdzam połączenia na http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/uf i z Esztergom do Kesztelhy na kazdym połaczeniu wyskakuje mi informacja o komunikacji zastępczej (replacement bus).
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?
(19-07-2012, 11:21)tojasiwy napisał(a): [ -> ](...) Sprawdzam połączenia na http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/uf i z Esztergom do Kesztelhy na kazdym połaczeniu wyskakuje mi informacja o komunikacji zastępczej (replacement bus).
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?

Wysłałem maila do MÁV'u. Jak będę miał odpowiedź dam znać.
(19-07-2012, 11:21)tojasiwy napisał(a): [ -> ](...)
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?

Otrzymałem informację z kolei węgierskich: w autobusach zastępujących pociągi nie ma możliwości przewozu rowerów.
(17-06-2012, 23:03)fvg napisał(a): [ -> ]Cześć,

mi się wydaje, że jeden dzień to chyba trochę za mało. Szczególnie jeżeli, jak piszesz, masz zamiar się trochę pokręcić po okolicy i pozwiedzać.

Jeżeli chodzi o bilety to węgierski MAV przygootował ofertę, która nazywa się BALATON MIX. Dostępne są dwa rodzaje biletów jedno- i dwudniowe - jednodniowy ważny jest przez trzy dni (Uśmiech), a dwudniowy przez siedem. Brzmi to może skomplikowanie, ale w praktyce nie jest takie straszne, jak by się mogło wydawać. Po prostu kupujemy bilet (np. ten dwudniowy) i mamy siedem dni na to, by go wykorzystać. Kiedy się już zdecydujemy którego dnia spośród tych siedmiu chcemy podróżować, wpisujemy datę na bilecie i od tego czasu możemy podróżować przez kolejne dwie doby. Co daje bilet BALATON MIX? Z nim podróżujemy za darmo na trasie wokół Balatonu i daje on nam również 50% zniżki na bilet dojazdowy do samego Balatonu. Także oferta wydaje się idealna na podróż, jaką planujesz. Aha, z biletem tym można też pływać statkami kursującymi po jeziorze.

Po szczegóły i ceny zapraszam tutaj Uśmiech

Jak mam dwudniowy przez siedem dni to zniżkę na trasie Budapeszt-Siofok 50% mogę wykorzystać w dowolny dzień z 7 czy tylko podczas tych dwóch dni co będę podróżował wzdłuż Balatonu?
Orientuje się ktoś?Uśmiech Pozdr
Stron: 1 2