Forum Węgierskie

Pełna wersja: Eger - gdzie szukać lekarza / przychodni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już wprawdzie wróciliśmy z wakacji w Egerze ale tym razem miałam okazję korzystać z pomocy pediatry - i tu wielkie dzięki dla Sztaska Uśmiech, który podał mi namiary na przychodnię gdzie pełnił dyżur pediatra, bez tej informacji pewnie bym się nieźle naszukała..

Gdyby ktoś - czego nie życzę - musiał skorzystać z pomocy lekarskiej to tu znajdują się informacje (niestety jak zwykle po węgiersku):
http://egeregeszseg.hu/egri-surgossegi-ugyeletek.html

Ja byłam tutaj:
Gyermek orvosi ügyelet (Usługi medyczne dla dzieci)
Cím: 3300 Eger, Szálloda u. 2/a.
Telefon: 36-314-104.

Hétfőtől- péntekig: 16.00-08.00
(Od poniedziałku do piątku)
Szombat, Vasárnap és munkaszüneti nap: 08.00 órától másnap 08.00 óráig (W soboty, niedziele i święta od 08:00 do 8:00 dnia następnego)

Niestety ani starsza Pani doktor ani jej pomoc nie rozmawiały po angielsku, doktor coś tam (pewnie z przeszłości) pamietała po rosyjsku ale na szczęście mąż wcześniej wypisał sobie kilka słówek po węgiersku związanych z "chorowaniem" i jakoś udało się porozumieć.

Do wizyty wystarczyła karta EKUZ oraz dowód dziecka, chociaż pani - pomoc miała problem w rozróżnieniu co jest czym w adresie - chociaż jej to tłumaczyłam , że miasto to jak Eger a ulica to utca... No ale cóż. Za wizytę nic nie zapłaciliśmy, recepta w aptece też chyba uwzględniała zniżkę na antybiotyk (bo na tym się skończyło)

W lekarstwa można się było zaopatrzyć w aptece otwartej także w niedzielę, znajdującej się niedaleko rynku i targu.