Forum Węgierskie

Pełna wersja: Győr, Lipót, Komárom, Tatabánya
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Każdy z tych basenów oferuje więcej ni ż Bogacs więc i cena jest trochę wyższa (Bogacs 1700, Lipot, Tatabanya 2500, Gyor 2950) Komarom oferuje podobne baseny do Bogacs więc kosztuje 1800 (wszystkie ceny dla dorosłych w sezonie).
Co do Lipot i Tatabanya. Przy tej samej cenie Tatabanya oferuje dwa razy więcej basenów i zjeżdżalni niż Lipot, w tym baseny wewnętrzne których Lipot nie posiada (bardzo cenne przy złej pogodzie Szeroki uśmiech).
Co do złych opinii. Jeżeli osoba "miłująca spokój" wybierze się w sezonie do Tatralandii lub Hajduszoboszlo to jej opinia o basenach będzie negatywna. Zwolennicy "adrenaliny" i tak tam jeżdżą mimo tłoku i kolejek i są mega zachwyceni atrakcjami oferowanymi przez kąpieliska. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Do moderatora: proponuję stworzyć temat "Gyor, Lipot, Komarom, Tatabanya" i od postu 134 włącznie przenieść tam wszystkie dalsze wypowiedzi.
 
---------------
 
"tkoko" dziękuję za merytoryczne informacje. Zapraszam też następnych.
(24-10-2016, 14:13)bartoszb napisał(a): [ -> ]Do moderatora: proponuję stworzyć temat "Gyor, Lipot, Komarom, Tatabanya" i od postu 134 włącznie przenieść tam wszystkie dalsze wypowiedzi.

Zgodnie z życzeniem Uśmiech
Ponieważ na stronach basenów jest kiepsko z opisami, mapami i zdjęciami moze to Ci sie to przyda.
Tatabanya
7 basenów zewnetrznych (pływacki pod "namiotem")
7 basenów wewnetrznych
6 dóżych zjeżdzalni w tym 2 wewnętrzne, oraz 2 małe dziecięce.

Baseny i zjeżdżalnie zewnętrzne, (basen pływacki jest po drugiej stronie budynku pod namiotem).

[Obrazek: jfkyuv.jpg]

Baseny wewnetrzne, na górze jest jeszcze drugi basen w tle na dolnym zdjęciu).

[Obrazek: 29d9637.jpg]
[Obrazek: 2m5i88y.jpg]

Lipot
7 basenów zewnętrznych
6 dużych i 2 dziecięce zjeżdżalnie

[Obrazek: 6qa6ud.jpg]

Gyor
Wg opisu na stronie jest 8 basenów w tym 6 wewnętrznych a z mapy widać 6 zewnetrznych
Baseny wewnętrzne
6 basenów ?

[Obrazek: 2jf0h2b.jpg]

Baseny zewnetrzne
6 basenów ?

[Obrazek: zx9v9v.jpg]
Właśnie wróciłam z Komarom i prawdę mówiąc jestem średnio zadowolona.
Basen termalny zewnętrzny jest cały osłonięty - o tej porze roku i przy różnych temperaturach można tam spokojnie przebywać ale jest mało miejsc siedzących. Większość osób spędza czas półleżąc, co dla kurdupli Uśmiech
( ja) nie jest zbyt wygodne. Na zewnątrz napełnione były 2 baseny przy hotelach lecz pogoda nie nastrajała do wychodzenia poza obszar osłoniętego terenu. W środku termalny basen - niezbyt duży więc sądzę, że w sezonie można tam znaleźć tylko miejsce stojące. Oprócz tego jacuzzi termalne, które prawie nie "bąbelkuje ". Duży basen pływacki jest w porządku i mały ciepły basenik dla dzieci i osób, które chcą odpocząć od termalnego też jest fajny.
W środku znajduje się trochę leżaków zarówno plastikowych jak i siatkowych. Jeżeli zajmie się je rano, to można potem tam odpocząć. Szafki są większe i mniejsze. W większej jakoś się upchałam.
Gastronomia obecnie żadna - jeden barek z podstawowymi produktami typu woda, piwo, hamburger, ciastka itp.
Mankamentem są bilety jednorazowego wejścia - ok.1800 lub karnety 10 dniowe też jednorazowego wejścia 10 x ok.1600. Wydaje się naturalne, że gdy kupuje się karnet (dostaje się pasek) to można wchodzić i wychodzić bez problemu. Nic bardziej mylnego, jest to karnet 10 wejściowy. Wchodzi się rano i licznik kasuje 1600, wchodzi się drugi raz w ciągu dnia znowu kasuje 1600 forintów.
Komarom c.d.
Przy basenie znajduje się Camping, gdzie można wynająć apartamenty i domki drewniane. Apartamenty 4 os. w sezonie kosztują 20500, domki 4 os. 14700.
Obecnie można wynająć domki na 2 poł. sierpnia. Domki są stare, usytuowane blisko siebie. O ile dobrze zrozumiałam wynajęcie domku upoważnia do wchodzenia bez ograniczeń na basen. Wokół domków jest bardzo mało miejsca na rozłożenie leżaków czy tp.. O wiele lepiej pod tym względem mają właściciele przyczep i kamperów.
Do budynku basenu przylega restauracja Bogancs Etterem. Niestety nie jadłam tam więc niczego nie polecę.
Byłam natomiast w Vasmacska Etterem, która znajduje się blisko Tesco i mostu do Słowacji. Wszystko było bardzo smaczne poza herbatą, która nadawała się do picia po wlaniu dużej ilości soku cytrynowego.
Mankamentem pobytu w Komarom była fatalna woda pitna. A dokładniej "niepitna". Po pierwszej herbacie pojechaliśmy do Tesco po mineralną.
Obok restauracji znajduje się punkt poboru wody, do którego ustawiają się kolejki osób z baniaczkami i butelkami, więc ta woda zapewne jest ok.
W wolnej chwili nastąpi ciąg dalszy.
Komarom.
Ok. km na południe od basenu znajdują się dwa jeziorka, przy których widziałam wędkarzy. Między jeziorkami jest fajna karczma To Csarda. Wpadliśmy tam na obiad i mimo, że było sporo Węgrów nie musieliśmy długo czekać. Można tam zjeść danie dnia od 12 do 14 godz. za 750 f. lub większą porcję za 1700 - 2000. Danie dnia było takie raczej damskie. Niewielka porcja zupy i do tego też niewielka porcja 2 dania ( wtedy podawali lazanię).
Kierując się na południowe wschód trafiliśmy na teren rekreacyjny stronka www.wfpark.hu. Znajduje się tam camping z domkami o różnym standardzie i miejscem na przyczepy, restauracja, parę bud spożywczych, jeziorko dla wędkarzy, place zabaw dla dzieci, ok 5 basenów, zjeżdżalnia 4 torowa i sporo miejsca, żeby w ciszy i spokoju odpoczywać. W jednym z basenów jest ponoć woda "termalnopodobna". Cały teren jest teraz przygotowywany na sezon i cały kompleks oczywiście jest ogrodzony.
Będąc w Komarom koniecznie należy zwiedzić Fort Monostor - cena 1600 os. dorosła ( http://www.erod.hu/) Został wybudowany w 2 poł. XIX w., zajmuje ok .70 hektarów. W skrócie są to ogromne koszary częściowo przysypane wałem ziemnym, baszta łącząca z Dunajem, ekspozycje z epoki, fajny filmik przedstawiający historię budowy. Na wschód, nad Dunajem znajduje się kolejny Fort Comorra - obecnie remontowany, a na południe niedaleko To Csardy Fort Igmandi, ktory też można zwiedzać ale jest on mały.
Będąc w Komarom należy się wybrać do Komarom i obejrzeć Dziedziniec Europy - wybudowano tam budowle reprezentujące różne style architektoniczne i z różnych rejonów Europy.
(27-04-2017, 19:25)Aattaa napisał(a): [ -> ]... Będąc w Komarom należy się wybrać do Komarom i obejrzeć Dziedziniec Europy ...

Trochę dopowiem ...
Mówiąc Komárom, znaczy Komárom po stronie węgierskiej. To po drugiej stronie to słowackie Komárno.
>>> "Będąc w Komárom należy się wybrać do..." ... Révkomárom.
Po słowackiej stronie, to podzielone przez "Trianon" miasto nazywają też: Észak-Komárom (Północne-Komárom), Öreg-Komárom (Stare-Komárom).
Po Słowackiej stronie w Komarnie też są termy z kampingiem ;

http://www.thermalkn.sk/site/index.php
Stron: 1 2