Forum Węgierskie

Pełna wersja: Bogács i okolice na majowy weekend
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Co warto zwiedzić na majowy weekend w Bogács ?
Nadmienię iż w Miszkolcu i Egerze już byłem.Dodgy
Gdzie w Egerze jest bazar , chcieliśmy z małżonką zakupić miody węgierskie..
Warto zwiedzić piwniczki z winem Uśmiech a mały bazarek jest w Bogacs przy wejściu na baseny
Bazar w Egerze:
Jest to zadaszony długi budynek, po prostu hala targowa.
Katona Ter. (na mapie Google niebieska torebka), praktycznie ścisłe centrum miasta.
Wjazd samochodem tylko od ul. Arva (od góry), jest parking wielopoziomowy, ciasny ale jest.
Eger_Maps

W Bogacs to chyba nie ma nic do zwiedzania Smutek, to niewielka wioska z kompleksem basenów.
A co można zwiedzić w okolicach Bogacs ?? Widziałem gdzieś na tym forum posta na temat mapy z wieżami widokowymi. Czy gdzieś w pobliżu jest taka wieża ? i Gdzie na forum jest ta mapka bo nie mogę tego posta znaleźć ...
W Bogacs jest zabytkowy kościółek, małe muzeum motyli, wystawa lalek ręcznie robionych. Jest tez punkt widokowy. W Cserepfelu (4 km od Bogacs) są mieszkania w skałach (tzw "mała Ameryka"), jest tam też taka kamienna wieża milenijna, a w okolicy (jeśli ktoś lubi niedługie piesze wycieczki) jest jaskinia, w której odkryto szczątki pierwotnego człowieka oraz zagadkowe "kamienne ule". W Noszvaj (jak się jedzie na Eger - też kilka km od Bogacs) jest pałacyk (bodajże De La Motte), oraz także mieszkania w skałach. Polecam też w oddalonym o 10 km Mezokovesd - skansen, Muzeum Maszyn Rolniczych oraz malutkie muzeum szkoły.
Jednak jest co zwiedzać w Bogacs! A w Mezokovesd dorzucę muzeum etnograficzne oraz muzeum malarstwa Istvana Takacsa.
Hmm, że tak powiem. Niby sporo jest tych "atrakcji", ale czy aby na pewno?
Kościołów, kościółków jest wszędzie jak ..., głowa od tego boli.
Punkty widokowe - OK, po drodze do Egeru jest sporo pagórków, nie trzeba wysiadać z samochodu aby pooglądać okoliczne pola.
Muzea/wystawy lalek, motyli - no comments
Jak dla mnie (uwaga dla mnie!) to tam, w Bogacs, jednak po prostu nic czego bym chciał specjalnie zobaczyć nie ma, no chyba, że fascynują "mnie" akurat lalki lub motyle i akurat wystawa jest w maju otwarta.
Napiszę jeszcze raz, Bogacs to po prostu większa wioska, na oko 1 k mieszkańców (może +/- 1k więcej) i takież atrakcje (atrakcje inne niż piwniczki lub znany kompleks basenów).
Wszytko jest oczywiście kwestią gustu i oczekiwań.

p.s.
Bardzo lubię ten kompleks basenów i Bogacs, jest fajnie, swojsko i latem polecam wszystkim leniom oczekującym spokojnych cen, wody ...
(11-04-2017, 22:42)gbodek napisał(a): [ -> ]Kościołów, kościółków jest wszędzie jak ..., głowa od tego boli.
Muzea/wystawy lalek, motyli - no comments

Znałem takiego gościa, co twierdził, że wszystkie kościoły są takie same, ale chyba oglądał je tylko z zewnątrz. Szeroki uśmiech (sorry ! )
Muzea - nie, krajobrazy - nie, jaskinie - nie... Co jeszcze można zwiedzaćZdziwiony Poradzieckie poligony? Knajpy?
Może piablo75 uściśli pytanie? Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech
To nie do końca tak ja komentujesz.
Napisałem że wszystko jest kwestią gustu i chciałem tylko zwrócić uwagę, że tymi "atrakcjami" można się mocno rozczarować, a to ze względu na ich jakość i ilość.
Piablo75 pytał co można zwiedzić w Bogacs i okolicach, oraz o wieże widokowe w pobliżu. Odpowiedziałem, wg mojej wiedzy na ten temat. O "atrakcyjności" nie wypowiadam się. Wszystko kwestia gustu i zainteresowań. Jak ktoś lubi wędkować - idzie na ryby. Inny preferuje jazdę na rowerze - to "pedałuje" po okolicy. Ktoś inny lubi wypoczynek mało aktywny - leży na basenach itp, itd. Moja familia preferuje "lekką penetrację" okolic bliższych i dalszych Szeroki uśmiech . Oczywiście w przerwach pomiędzy moczeniem spracowanych ciał i konsumpcją węgierskich specjałów ( zarówno gastronomicznych jak i płynnych Wino ) Tu nie skonkretyzowano o jakie atrakcje chodzi. Może o "wesołe miasteczko" koło basenów? Nie wiem. Nawet takie małe ciekawostki, o których pisałem w poprzednim poście w ramach spaceru po Bogacs moim zdaniem warto zobaczyć. A Muzeum Maszyn Rolniczych w Mezokovesd zdecydowanie warto! Jest to ponoć jedyna taka wystawa w Europie... A tzw "Mała Ameryka" - to też ciekawa historia okolicznych mieszkańców. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi historię, zabytki, muzea.
Jak ktoś ciekawy - można wystukac w "googlach" i zobaczyć czy to ich zaciekawi.
pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5