Forum Węgierskie

Pełna wersja: Główna/płatna plaża w Siófok - ważne zmiany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dla wszystkich miłośników Nagy Strand (Wielka Plaża) w Siófok mam nie najlepsze informacje. To jest plaża w centrum Siófok, która ciągnie się wzdłuż popularnego deptaku Petőfiego - jedyna, za którą trzeba płacić.

Od tego sezonu nie tylko znacznie podrożały ceny biletów, ale też obowiązkowo każdy przy wejściu dostaje opaskę na rękę. Zwyczaj niby znany z dyskotek i niektórych hoteli, ale odpowiadam na pytania, które pewnie pojawią się w każdej głowie:

Zmiany na głównej plaży w Siófok
W takim razie, cieszę się że w tym roku kolejny raz wybrałem hotel z plażą i dostępem do Balatonu Oczko
Dla turysty opłata za Nagy Strand nie jest jakoś super duża (około 50zł za tydzień), ale z tą opaską to faktycznie może być dość niewygodne.

Ale dzięki za info, bo bardzo często pływając w Balatonie zdarzało mi się, że wypłynąłem gdzieś na płatnej plaży i wracałem sobie wzdłuż jeziora płatną plażą aż do hotelu.
Teraz będę musiał unikać tego manewru Uśmiech
Cennik bardzo rozbudowany, ciekawe jak z dziećmi kilkomiesięcznymi czy też obowiązuje opłata ? Chyba najlepiej opłaca się rodzinny bilet dzienny, albo tygodniowy ale czy to znaczy ze przez cały tydzień będę chodził z opaską Oczko
(30-05-2017, 12:29)dziadeck napisał(a): [ -> ]Cennik bardzo rozbudowany, ciekawe jak z dziećmi kilkomiesięcznymi czy też obowiązuje opłata ?
Chyba najlepiej opłaca się rodzinny bilet dzienny, albo tygodniowy ale czy to znaczy ze przez cały tydzień będę chodził z opaską Oczko

"jak z dziećmi kilkomiesięcznymi czy też obowiązuje opłata?" ... myślę, że p.Kasia da wkrótce odpowiedź Uśmiech
Słowa nie ma na temat jakichkolwiek zniżek dla kogokolwiek, więc się nie zdziwię, jak nawet za niemowlę trzeba płacić.

Z opaską wydaje się logicznie, że trzeba chodzić przez tydzień (albo zdjąć, jak pisałam i pilnować jak oka w głowie).

Jak mi sie uda wyskoczyć na plaże, to dopytam. Tyle że jak na razie panie kasjerki oswajają się z nowościami i interpretacją poszczególnych przepisów.
Witam serdecznie z Siofok Uśmiech Zaglądam tu i ówdzie na Węgrzech dzięki waszym poradom.

To na początek, świeżutki cennik głównej plaży na sezon 2017 Zmieszany
[Obrazek: d1f0328680bb.jpg]

A także cennik plaży "Family Fun Strand" na sezon 2017 (po zachodniej stronie portu/ujścia rzeki)
[Obrazek: 34c0810623b5.jpg]
Gdy go fotografowałem jeszcze było za free. Nowiutki cennik i regulamin czekał na zawieszenie.

Pozdrawiam!
Śliczne dzięki za aktualny cennik. Miłego wypoczynku! Uśmiech
Na Boga, ten na dole to nie jest cennik plaży tylko sejfów/skrytek do wynajmu na bezpłatnej plaży. W Siófok tylko główna plaża (Nagy Strand) przy deptaku Petőfi (Petőfi sétány) jest płatna.

Natomiast przy niektórych bezpłatnych plażach (tych bliżej centrum) trzeba płacić za parkowanie i tu jest skucha. Jak się przyjdzie na piechotę - luz, ale zostawić auto na cały dzień już się nie każdemu kalkuluje.
(30-05-2017, 14:54)Sztasek napisał(a): [ -> ]"jak z dziećmi kilkomiesięcznymi czy też obowiązuje opłata?" ... myślę, że p.Kasia da wkrótce odpowiedź Uśmiech

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale akurat na plażę rzadko mam okazję chodzić w sezonie...

Za dzieci do lat 6 się nie płaci. Dzieciom powyżej tego wieku, którym już trzeba kupić bilet, nie trzeba zakładać opaski, jak się będą wzbraniały - albo boimy się, że zgubią podczas zabawy.

Dorośli też jej nie muszą zakładać na rękę. Ja poprosiłam o przyczepienie do torby. Rzeczywiście chodzą patrole, ale sympatyczne (młodzi ludzie, chłopak z dziewczyną) i jak widzą, że ktoś nie ma opaski na ręku, to proszą o okazanie. Mówią po angielsku i niemiecku. Oczywiście jak chcemy oddalić się od miejsca plażowania, idąc np. do bufetu, to należy wziąć opaskę z sobą - np. zerwać z torby i schować do portfela, który z sobą bierzemy, jak nie chcemy taszczyć torby. Inaczej patrol oderwie nas od posiłku, na słowo nie uwierzą.

Zastrzegali, że na plażach w różnych miejscowościach mogą być nieco inne regulaminy.