Forum Węgierskie

Pełna wersja: Siofok przełom sierpnia i września nocleg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
wybieramy się nad Balaton na przełomie sierpnia i września z 2 małych dzieci (1,5 i 3,5 roku) może ma ktoś sprawdzone warte polecenia noclegi? Najchętniej blisko plaży. Myślimy o Siofok ze względu na koniec sezonu obawiam się, że w mniejszych miejscowościach może się wszystko zamykać.
Będę wdzięczna za wszelkie porady i wskazówki dotyczące spędzenia czasu z takimi maluchami Uśmiech
Napisałem maila Uśmiech
Z Agatka222 koresponuję przez maila, ale nie chciałabym, żeby na forum został ten wątek bez odpowiedzi, bo może komuś jeszcze przydadzą się te informacje.

Bardzo proszę o wybaczenie, że będzie bez polskich znaków, ale w mailach ich nie używam, bo musiałabym się w kółko przestawiać na polską i węgierską klawiaturę.

Mam też nadzieję, że moja respondentka się nie pogniewa, że udostępniam tę odpowiedź Oczko :

"Siófok jest podobne troche do Zakopanego. Zakopane ma 25 tys. mieszkancow, Siófok 24 tys. mieszkancow. Do Siófok latem przyjezdza mnostwo turystow i potarfi byc nawet 250 tys. wczasowiczow. I tak jak w Zakopanem sezon prawie sie nie konczy. Jesienia, zima tez przyjezdzaja ludzie na sylwestra itd.

Nad polskim morzem albo miejscowosci sa o wiele mniejsze (jak Karwa, Mielno, Ustka) albo o wiele wieksze (jak Sopot, Wladyslawowo, Kolobrzeg).

Lato nad Balatonem trwa dluzej, dobra pogoda utrzymuje sie w zasadzie do pazdziernika. Ale mniejsze miejscowosci - jak np. Zamárdi (Balatonszárszó jest bardzo podobne wielkosciowo), ktore ma 2 tys. mieszkancow, czyli ponad 10 razy mniej niz Siófok, szybciej sie zwijaja. Zamykaja sie bufety, wypozyczalnie rowerow, lodziarnie itd., no bo mniej jest proporcjonalnie tych gosci pod koniec lata.

A Siófok zyje caly rok. Dluzej tez np. kursuja tu statki spacerowe. Nie ma takich tlumow jak latem, ale wciaz jest fajnie."
witam chce zamienić wakacje nad naszym morzem na wakacje nad balaton( jeszcze nie byliśmy) może ktoś polecić jakieś noclegi dla rodziny 2+2 ( dzieci 2 i 7 lat)

termin od 26.08 na 7/8 noclegów.

bardziej południowa strona
Wybór bardzo dobry pogoda na pewno będzie lepsza niż nad Bałtykiem a i woda w Balatonie cieplejsza aktualnie ma 25 stopni Bałtyk 18-20 Smutek