Forum Węgierskie

Pełna wersja: Siofok 18-28 sierpnia.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich.
Na forum jestem nowy ale już od dłuższego czasu spoglądam na nie z wielkim zachwytem. Jestem bardzo zakręcony kulturą Węgierską a szczególnie rejonami Balatonu, bardzo dużo spędzałem tam czasu podczas dzieciństwa. Chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się może jak wygląda sytuacja z Festiwalem Wina/ Dniami Wina w sierpniu w okolicach Siofoku. Pamiętam że jakieś 5 lat temu w Balatonfured było coś takiego i było to bardzo fajne wydarzenie. Kolejnym moim pytaniem jest "festiwal lawendy" jeśli można tak to nazwać na półwyspie Tihany w tym samym terminie. Czy ktoś może kojarzy takie wydarzenie i w jakich dniach ono się odbywa ?
Lawenda kwitnie w czerwcu i festiwal właśnie się kończy:

Festiwal Lawendy

A tu jest Święto Wina i Chleba w Siófok:

Święto Wina i Chleba
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Mam natomiast pytanie jeszcze dotyczące tego Festiwalu Lawendy. Właśnie jak parę lat temu byłem w sierpniu to na półwyspie Tihany dalej były straganiki i pamiątki związane właśnie z lawendą. Czy mogło to być spowodowane późniejszym kwitnieniem lawendy ?
Lawenda kwitnie raz do roku i raz do roku jest wtedy w czerwcu festiwal. Ale oczywiście jest znakiem rozpoznawczym półwyspu, więc pamiątki nawiązujące do motywów lawendy można kupić przez cały rok.