Forum Węgierskie

Pełna wersja: Festiwal wina w Tokaju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam mamy ochotę w tym roku pojechać na festiwal win do Tokaju w październiku, czy jest może gdzieś jakiś opis z relacji lub kilka wskazówek co gdzie i jak, chodzi mi o odpłatności na festiwalu czy są jakieś wejściówki na jakich zasadach odbywa się degustacja i tym podobne. Jeżeli jest gdzieś taki temat to mój w kosz ale nie mogłem nic znaleźć.
Byliśmy na Święcie Wina kilka lat temu. Scena ustawiona była obok kościoła katolickiego,tam były występy różnych zespołów.Biletów wstępu na imprezę nie było.Korowód miał swój początek przy poczcie ul.Rakoczego a kończył się przy scenie.Najlepiej widać było stojąc na schodach kościoła.Za kościołem ustawione były budki z winem , jedzeniem ( gulasz ,zupa rybna)i inszym rękodziełem.Nie było wtedy darmowej degustacji.Można też było kupić świeżo tłoczony sok z winogron.Pychota.
Ok dzięki za odp.
Hey
mam takie coś mogę skan zrobić.
[Obrazek: 7Ln9gw7.jpg]
@maj0nez a uczestniczyles w tym festiwalu moszesz cos opisac
Co zapamiętałeś? Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechWinoWinoWinoWinoWino
Hey nie uczestniczyłem bo ten festiwal się dopiero odbędzie, byłem w Tokaju tydzień temu i mam cały program. Miło było by się wybrać.
A w jakich dniach jest ten festiwal? W sumie mam do Tokaju 200 km z groszem to może bym się wybrał jakby termin spasował
(10-08-2017, 18:52)McMichael napisał(a): [ -> ]A w jakich dniach jest ten festiwal? W sumie mam do Tokaju 200 km z groszem to może bym się wybrał jakby termin spasował

"Tokaji Fesztiválkatlan" ... to organizowane spotkania teatralne na wolnym powietrzu i jedna z najdłuzszych imprez wolnoscenicznych północno-wschodnich Wegier.
W pazdzierniku organizowane sa dni winobrania w Tokaju, to festiwal uliczny w dniach 6-7 pazdziernika.
"Tokaj-Hegyaljai Szüreti Napok - 2017. október 6-8".
Dodatkowo dorzucając nieco w temacie winiarskich festiwali w Tokaju - w pierwszy weekend września w Mád odbędzie się Mádi Furmint Ünnepe, czyli Święto Furminta. Warto zajrzeć wtedy do tej urokliwie położonej miejscowości w centrum tokajskiego regionu winiarskiego! Wino
Stron: 1 2