Forum Węgierskie

Pełna wersja: Obciażenie śniegiem oraz wiatrem na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,

Jest to mój pierwszy post na Tym forum, więc chciałbym się serdecznie przywitać.

Tworzę ten wątek, ponieważ nie znalazłem na tym forum nic podobnego dotyczącego obciążenia śniegiem i wiatrem na Węgrzech. Nie udało mi się też nic sensownego znaleźć w przeglądarce google.

Zaczynając jednak od początku:
Pracuję w zakładzie projektującym i wytwarzającym konstrukcję pod instalacje fotowoltaiczne. Wszystkie nasze konstrukcje przewidziane na rynek polski są obliczone z uwzględnieniem obciążenia śniegiem oraz wiatrem. Wartości obciążeń dobiera się ze specjalnych map z podziałem na strefy obciążenia śniegiem oraz wiatrem dla Polski. Wiem też, że dla innych krajów Europy korzysta się z mapy określającej regiony klimatyczne i odpowiadających im wartości obciążeń. Spotkałem się jednak kilka dni temu z zapytaniem o konstrukcję, która miałaby być zamontowana na Węgrzech, dokładnie w okolicy miasta Tatabannya. Sama konstrukcja nie jest problemem, jednak przystępując do obliczeń natknąłem się na problem określenia wartości obciążenia śniegiem oraz wiatrem w tym rejonie kraju/europy.
Powstaje pytanie: czy ktokolwiek z Państwa posiada wiedzę na temat w/w wartości obciążeń śniegiem/wiatrem, dostępności map z podziałem na strefy, czy może ktokolwiek wie, w jaki sposób jest to na Węgrzech określane? Dodam, iż Eurocode-1 zawiera większość krajów Europy, Wegier niestety w Eurocode nie ma zawartych.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc/wskazówki.
Myślę że jak weźmiesz dla Tatabanya

https://pl.climate-data.org/location/3531/

dostępne w Eurocode-1 dane dla Zielonej Góry (jeżeli takowe są)

https://pl.climate-data.org/location/298/

to z bezpieczną nadwyżką uzyskasz wynik.
Klimat na Węgrzech jest z pewnością łagodniejszy niż w Polsce pd-wsch., ale nie wiem, co na to Komisja, która uważa raka za rybę.