Forum Węgierskie

Pełna wersja: Z Piły do Hajduszoboszlo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
jadę po raz pierwszy na Węgry, pierwszy raz autem za granicę.  Obawiam się trochę dróg. Winiety nie są mi straszne. Prosiłabym o pomoc w wyborze drogi.

Patrzyłam na mapę i dobra droga jest przez Katowice i przez Kłodzko. Obawiam się stanu dróg, wysokich wzniesień i ostrych zakrętów. Jaka drogę obrać, którędy jechać.
Dziękuję za pomoc.
Piła, sympatyczne miasto  Uśmiech  nocowałem w 'hotelu' przy rondzie, w tym do którego po drabine wdrapywał się Mikołaj... był początek grudnia. Tak się składa, że kilka lat temu jechałem z Koszalina do Miszkolca zimą. Podoga nienajlepsza, śnieg i trochę mrozu. Wybraliśmy trasę przez Słowcję i Czechy po autostradzie - to był dobry wybór.
Skoro masz obawy, więc jedź autostradami. Potrzebne będą 3 winietki: czeska, słowacka, węgierska. Jeśli nie chcesz robić opłat na granicy czy stacjach benzynowych winietki kupisz przez internet.
Trasa od Piły do Hajduszoboszló:
- Piła, Poznań, Wrocław, Kłodzko, Kudowa, Nahod, Svitavy, Brno, Kuty, Bratysława, Rajka, Győr, Budapeszt, Debreczyn, Hajduszoboszló.
- Piła, Poznań, Wrocław, Kłodzko, Boboszów, Cervena Voda, Zabrah, Ołomuniec, Brno, Kuty, Bratysława, Rajka, Győr, Budapeszt, Debreczyn, Hajduszoboszló. (za Boboszowem w Czechach trochę kręci, można się pogubić)
Jeśli pojedziesz przez Katowice możesz sobie odpuścić winietę w Czechach wjeżdżając bezpośrednio na Słowację. choć mapy googla podpowiadają taką drogę:

[Obrazek: 6db4a66c6bdc6015.jpg]
Ja proponuję taka trasę aby ominąć akorkowaną zakopianke https://goo.gl/maps/3BhNJ8utsVt
W Hajduszoboszlo byłem tylko co prawda raz ,ale trasę z Chodzieży przez Węgry kilkanaście razy .
Zawsze jadę przez Wrocław, Boboszów, Kraliky (stacja benzynowa zakup winiety 440 kcs m-czna ) , Zabreh , Mohelnice , Ołomunec , Brno i dalej do celu Uśmiech
Raz tylko od Wrocławia autostradą i wystarczy.
Jeśli się obawiasz górek i serpentynek,  to nie ma czego, dacie spokojnie radę .
Postaraj się być na rano (5-7)na ostatnim Orlenie w Międzylesiu  (na zakup tylko i wyłącznie koron + tankowanie pod korek)
Później  to oznacza większy ruch na drogach ,roboty drogowe i więcej kontroli.