Forum Węgierskie

Pełna wersja: Balaton w ciemno we wrześniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry, 

Mam pytanie czy we wrześniu może być problem ze znalezieniem apartamentu na miejscu? Czy wolne apartamenty są oznaczone? Czy może ktoś polecić region w którym warto szukać zakwaterowania, tak aby był dobrą bazą wypadową na wycieczki rowerowe, z ladnym otoczeniem, jednoczesnie nie daleko jakiejś sensownej plaży.

Pozdrawiam
To może nie być najlepszy pomysł. Główny sezon właśnie dobiega końca.
Skontaktuj się z Helką. Powinna Ci pomóc - sprawa nie do końca jest trywialna.
A nie jest tak, że poza sezonem jest łatwiej niż w sezonie. Mniej turystow, wiecej wolnych apartamentów?
(20-08-2018, 19:13)hncl napisał(a): [ -> ]... czy we wrześniu może być problem ze znalezieniem apartamentu na miejscu? Czy wolne apartamenty są oznaczone? Czy może ktoś polecić region w którym warto szukać zakwaterowania, tak aby był dobrą bazą wypadową na wycieczki rowerowe, z ladnym otoczeniem, jednoczesnie nie daleko jakiejś sensownej plaży.

Typowe plaże to tylko nad morzem...
Jeśli szukasz miejca nad wodą, to może... Balaton, Velencei tó, Tisza tó, Fertő tó...
Paradoksalnie poza sezonem może być trudniej o wolne miejsca niż w pełni sezonu. Odnoszę się w tym momencie do Balatonu, ale tak jest pewnie we wszystkich regionach turystycznych Węgier.

Lepiej coś zarezerwować, uzgodnić z właścicielem, bo wielu z początkiem roku szkolnego zamyka biznes. Bo np. mają duży budynek i żaden to zarobek, że na 3-4 noce wynajmą tylko jego część. To już lepiej posprzątać w spokoju, zrobić konieczny remont, naprawy przed zimą - wielu ma takie podejście. Już nie mówiąc o tym, że nie mieszkają często w miejscu wynajmu, więc też po "wakacjach" wracają do pracy.
Witam,

Jestem nowy na forum.
Planuję wybrać się z rodziną (dwóch maluchów 2 i 3 lata) we wrześniu na jeden z campingów.
Proszę o informację, jaki jest ruch na campingach na początku września? Czy są tam jeszcze jacyś urlopowicze, czy już pustawo?
I jaka pogoda panuje wtedy nad Balatonem?
Jaki camp polecacie?

Pozdrawiam!
We wrześniu czynne są 3 kempingi:

Kemping Słoneczny

Kemping Füred

Kemping Holiday

Z tych trzech zdecydowanie polecam Füred. Najwięcej na nim atrakcji, więc nawet po sezonie przyciąga turystów. Dla maluchów jest wydzielona część plaży z wysypanym piaskiem łagodniejszym zejściem do wody. 

Samo Balatonfüred to względnie spora miejscowość, która z racji uzdrowiskowego charakteru przyciąga turystów nie tylko w lipcu i sierpniu. Będą więc jeszcze kursować statki, zapewne otwarta będzie większość restauracji. 

Pogoda we wrześniu to z reguły ok. 25-27 st. C powietrze i 23 st. C Balaton. Balaton nagrzany po lecie wolno stygnie, upały po 30 st. C też nie są niczym dziwnym. Noce długo są ciepłe - to największy wyróżnik w stosunku do Polski. W ubiegłym roku ostatni raz na plaży byłam 22 września - tak żeby się opalać i kąpać w Balatonie (bo węgierskie słońce we wrześniu opala). Ale jak to z pogodą: zawsze mogą być anomalie.

W przypadku dalszych pytań mail do mnie: kociuba@helkatravel.pl

pozdrawiam
Kasia Kociuba
A kemping w Siofoku?
Czynny we wrześniu?
Domki na kempingach w jakim są stanie? Ze zdjęć wynika, że niektóre pamiętają lata mniej więcej osiemdziesiąte....
Pojęcia nie mam, do kiedy jest czynny. Kemping w Siófok ma nowego zarządcę, który nie pokazuje takich informacji na stronie. Ja z nimi nie chcę współpracować, głównie dlatego, że obok jest plac budowy (budują apartamentowce).

Na każdym kempingu są nowsze i starsze bungalowy. Wszystkie są zadbane.