Forum Węgierskie

Pełna wersja: Rumunia Transalpina Transforgarska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, wybieram si ę do Rumuni zwiedzić dwie drogi powyżej wymienione. Jak radzicie od której strony jechać by mieć najlepsze widoki. Zamierzam spać w Sybinie i nie wiem czy zacząć zwiedzanie od Transalpiny a następnie wjechać od południowej strony na Fogarską czy odwrotnie ?

Pozdrawiam
ja polecam najpierw Transfogaraska od polnocy - a potem Transalpine od poludnia [tu mala uwaga: jej polnocny odcinek Obarsia Lotrului - Sebes to wlasciwie sam las, nie ma tam nic ciekawego, wiec spokojnie mozna go ominac i nie straci sie na tym wiele]. Aha, najlepiej rozbic zwiedzanie tych tras na 2 dni - w jeden dzien TF, w drugi TA - wtedy da sie zobaczyc wszystko, co ciekawe wzdluz tych drog, moze nawet pochodzic troche po gorach w okolicy Transfogaraskiej.

A jesli ktoras z tych szos ma byc juz punktem na powrocie do domu - to zdecydowanie lepiej, zeby wracac przez Transalpine :)
To prawdziwa Transalipna gdzie się zaczyna od południa ?
Transalpina to droga (67C) łącząca miasta Szászsebes(Sebeș) i Novaci. 
To Ja wiem chodzi mi o widoki żeby lasów tylko nie wiedzieć
A czy ktoś był tam na dniach czy może powiedzieć czy droga jest czynna ?
Do Bułgarii ludzie jeżdżą tamtędy. Poszukaj na forum bulgaricus aktualnych info.
(23-08-2018, 22:34)res napisał(a): [ -> ]A czy ktoś był tam na dniach czy może powiedzieć czy droga jest czynna ?

Od 16 maja br. droga 67C jest przejezdana dla pojazdów do 3,5T (30km/h) na odcinku Ranca-Obarsia Lotrului.
(23-08-2018, 18:50)res napisał(a): [ -> ]To Ja wiem chodzi mi o widoki żeby lasów tylko nie wiedzieć

w Obarsia Lotrului mozna skrecic na Petrosani /30 km/, lasow bedzie duzo mniej, niz na 85 km trasie Obarsia - Sibiu, ktora jest wlasciwie w calosci zalesiona. Tak naprawde tylko fragment Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului (poludniowa czesc TA) oferuje widoki
Doradców mi proszę którędy jechać do Sybinu. 3 lata temu jechałem przez Kluż i było OK teraz google pokazuje żeby od Oradera jechać na południe do Deva, pamiętam że tam kiepska droga byla. Nie wiem czego google usilnie chce tą drogą prowadzić