Forum Węgierskie

Pełna wersja: klawiatura węgiersko-polska (pod Windows)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jó napot!

Jestem (dość) nowy na tym forum, ale mam nadzieję, że krytyka mojego pomysłu będzie konstruktywna.

Otóż zauważyłem, że na Windows istnieje węgierski układ klawiatury [o jakże wdzięcznej nazwie "Węgierski(101)"] , który generalnie nie gryzie się z polskim programisty. Więc używając narzędzia Microsoftu i tegoż układu zmajstrowałem węgiersko-polski układ klawiatury,
czyli układ generalnie węgierski, ale w którym SĄ POLSKIE LITERY dostępne jak polskim układzie programisty (prawy alt).
Plik zip z instalką wrzuciłem TU.
Pod TYM linkiem można zobaczyć jak ten układ wygląda.
Wrzuciłbym sam obrazek inline, ale nie wiem jeszcze, jak się to tu robi (ani czy w ogóle się da).

Üdvözlettel,
Janusz
A nie jest to aby jakiś wirus? Uśmiech
Obrazków nie wstawia się na forum, ale na jakieś darmowe serwery w sieci, a link do obrazka wstawia się w (img)link(/img), tylko nawiasy muszą być kwadratowe (albo przez ikonkę pocztówki nad oknem edycji).

Przykład:

[Obrazek: HU101%2BPL%20layout.png?psid=1]
W pliku zip jest też plik źródłowy dla narzędzia "Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4" (plik "HU101+PL.klc" ).
Możesz więc sobie wyprodukować instalkę samodzielnie.
Samo narzędzie dostępne z serwera Microsoftu, link bezpośredni TU.

Bardzo bym chciał wiedzieć, czy ten układ jest dla koś użyteczny.

Tymczasem jó éjszakát.
Aludni megyek.

Janusz
Dzięki, ale ja nie umiem po węgiersku, jak już coś zapamiętam, to na te ogonki i kropki i tak jestem ślepy. Ale nie widzę wśród znaków dużego O i U z kropkami u góry. Nie występują czy nie da się zakodować? Ö, Ü
Mam dwa komputery...
- laptop kupiony w Polsce, oryginalne oprogramowanie WIN-10 Home 64 bit w j.polskim (klawiatura na fotce nr.2)
W oprogramowaniu Win-10 jest opcaja ustawienia regionu, kraju. Wybierając je uzyskałem informacje o tym że mogę wybrać "język". Wybierając "węgierski (magyar)" po ponownym uruchomieniu jest możliwość wyboru klawiatury HUN lub POL-programisty.
- stacjonarny kupiony na Węgrzech, oryginalne oprogramowanie WIN-10 Home w j.węgierskim (klawiatura z węgierskimi znakami). Podobnie jak wyżej, wybrałem i ustawiłem region i kraj Polska i okazało się, że nie ma w opcji ustawienia j.polskiego - natomiast było info z możliwiścią wgrania polskiego języka. Przeprowadziłem aktualizację i na stacjonarnym też mam możliwość wyboru klawiatury.
Chyba większość użytkowników tego forum wie, że można mieć wiele układów klawiatur i jest możliwość przełączania między nimi (nie tylko między klawiaturą węgierską a polską).
Moja propozycja jest dla tych, którzy chcą mieć możliwość pisania po węgiersku i po polsku bez przełączania między układami klawiatur.
Ja np. z pewnych względów nie chcę mieć przełączania klawiatur skrótem klawiszowym, a przełączanie myszą/trackpointem/touchpadem jest uciążliwe.
Więc wziąłem narzędzie Microsoftu i do układu magyar(101) dodałem polskie znaki w układzie polski(programisty).
Zmodyfikowany układ zapisałem jako "HU101+PL.klc" i wygenerowałem instalkę. Całość (razem z obrazkiem pokazującym układ) wrzuciłem pod załączony link.
Kto chce, niech próbuje.
Kto nie chce, niech nie próbuje.
Byłbym wdzięczny, gdybym dostał informację zwrotną od osób, które spróbowały używać ten mój "wynalazek".