Forum Węgierskie

Pełna wersja: Pierwszy raz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam 
W drugą połowę sierpnia zamierzamy wybrać się z rodzinką ( Ja z żoną w raz z 2 dzieci )  nad Balaton. Powiem szczerze, że nigdy za granicą nie byłem więc to będzie nasz pierwszy raz. Wiem, że muszę zadbać na pewno u ubezpieczenie zdrowotne za granicą, a także z uwagi na to, że poruszamy się samochodem to także o winety na 3 kraje (Czechy, Słowacja,Węgry). Coś jeszcze?
Jakie miejscowości nad Balatonem brać pod uwagę jeżeli chodzi o dzieci? Gdzieś przeczytałem, że np Zamardi? 
Proszę mi także doradzić jeżeli chodzi o nocleg? Booking i Airbn wystarczy czy może jest coś lepszego? 
Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
Gdzie zaczynasz podróż? Bo może bardziej się opłaca olać Czechy i zaoszczędzić te parę groszy. Ja z dzieciakiem byłem w Siofoku (poza centrum), w tym roku wybieramy się na drugą stronę do Tihany. Jeśli chodzi o nocleg to szukałem tylko przez booking, jeszcze mnie nie zawiódł Uśmiech
Jadę ze śląska więc chyba Czechy nie ma co omijać patrząc na google maps. Siofok? Słyszałem, że to miejscowość bardziej przyjazna młodzieży  Uśmiech .
Polecam całą serię artykułów, które napisałam właśnie w odpowiedzi na takie pytania:

Dokąd nad Balaton

Druga połowa sierpnia to pojęcie dość pojemne. Warto wiedzieć, że 20 sierpnia Węgrzy obchodzą święto narodowe, dzień św. Stefana partona Węgier. W tym roku to wtorek, więc będzie piękny długi weekend, zazębiający się z polskim 15 sierpnia. To już ostatni dzwonek, żeby znaleźć jeszcze coś wolnego.

Od 21-22 sierpnia zrobi się trochę luźniej, w niektórych miejscach spadają ceny. Ale w końcówce lata zdecydowanie lepiej wybierać większe miejscowości, jak właśnie Siófok, bo tu wciąż coś się dzieje, najdłużej otwarta jest plaża i różne sezonowe atrakcje, kursują statki wycieczkowe.

Jeżeli spodoba Wam się coś z oferty Helka Travel możecie liczyć na więcej informacji praktycznych i moją pomoc jako rezydentki na miejscu w sytuacjach awaryjnych na miejscu.

pozdrawiam
Kasia Kociuba 
kociuba@helkatravel.pl
my wyjeżdzamy właśnie 12 sierpnia, mam pytanie odnośnie bezpłatnych plaż nad zamardi/sofiok, ktoś wie gdzie znajdę takie info?
Plaże nad Balatonem

W Zamárdi jest tylko bezpłatna plaża o długości 3 km. W Siófok płatna jest tylko główna plaża w centrum (700 m), wszystkie pozostałe są bezpłatne.
Witam,

My wybieramy się ze śląska do Siófok w połowie lipca i mocno zastanawiam się czy nie ominąć Czech i nie wykupić winiety tylko na Słowację. Boję się tylko czy ta pozorna oszczędność się nie zemści? Planowana trasa przejście graniczne Zwardoń -> Żylina -> Trnawa -> Komarno -> Kisber -> Szekesfehervar -> Siófok. Jak to widzicie? Uśmiech
Ja zawsze jeździłam tak:


Warszawa – Częstochowa – Katowice – Bielsko-Biała – Cieszyn – Třinec (CZ) – Čadca – Žilina (SK) – Trenčin – Bratysława – Győr (HU) – Veszprém – Balatonfüzfő – Balatonliga – Balatonvilágos – Siófok

Odcinek przez Czechy nie był płatny, ale nie wiem, czy się coś zmieniło. Nie pchajcie się na Székesfehérvár, to bez sensu. Z Füzfő jest świetna droga ekspresowa, która prawie się łączy z autostradą M7. Robią łącznik, ale jeszcze nie jest gotów. Ale to parę kilometrów i znów wpada się na autostradę. I do Siófok tylko 15 km.

Udanych wakacji!
Ja tak jechałem w tamtym roku. Winety kupowałem tylko na Słowację. Podróż bardzo szybko minęła odległość jaka pokonały z miejsca zamieszkania do Siofok to 750 KM i czas to ok 10 godzin.