Forum Węgierskie

Pełna wersja: Balaton i opieka medyczna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sierpniu wybieram się w raz z rodziną do Zamardi. Ciekawi mnie fakt posiadania karty EKUZ i ubezpieczenia turystycznego, a mianowicie chodzi mi o to jak działa to w praktyce. Czyli np moje dziecko zachoruję, będę potrzebował antybiotyk. Jak to działa? Dzwonie do ubezpieczyciela, a on załatwia lekarza? Może z pozoru głupie pytanie, ale z moimi pociechami mam 3 światy jeżeli chodzi o służbę zdrowia w Polsce więc wolę być przygotowany za granicą. I w sumie jak się ma sprawa z placówkami medycznymi w okolicach Zamardi (tym bardziej, że mój angielski jest na poziomie podstawowym). Dzięki za zainteresowanie tematem
Nie wiem jak w Zamardi, ja potrzebowałem w zeszłym roku pomocy lekarskiej, poszedłem do najbliższej przychodni, pokazałem kartę EKUZ i bez problemu uzyskałem bezpłatną  pomoc. Nigdzie nie musiałem dzwonić.
EKUZ na Węgrzech działa bezbłędnie, moim zdaniem. Wolałabym oczywiście nie wiedzieć  Oczko  Na szczęście obyło się na drobniejszych sprawach, ale karta jest honorowana – to w zasadzie pierwsze pytanie, czy ma się takową. Spisują dane z karty i tyle. Nic nie trzeba płacić, Węgrzy rozliczają się z NFZ.

W Siófok przy szpitalu działa całodobowo ostry dyżur. To najpewniejszy adres, jeśli potrzebujemy nagłej pomocy. Mowią po angielsku i niemiecku. Może nie idealnie, ale komunikatywnie. Mają doświadczenie z turystami i najlepszych specjalistów w okolicy.

Siófoki Kórház - Rendelőintézet

8600 Siófok, Semmelweis u. 1. 

https://www.siokorhaz.hu/contact

W każdej miejscowości jest przychodnia i lekarz domowy, który oczywiście przyjmuje w wybranych godzinach, są zapisy, kolejki i Polak Węgier dwa bratanki. Tu Zamárdi:

http://zamardi2haziorvos.hu/

Dlatego polecam szpital w Siófok, do którego przejazd autostradą nawet 50 km zajmie mniej niż pół godziny. Z Zamárdi (10 km) to jest doslownie 5 minut.
no i to jest fachowa pomoc, dzięki i obym nie musiał skorzystać