Forum Węgierskie

Pełna wersja: wegetarianizm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
serdecznie witam wszystkich na tym forum Wino
wybieram sie z rodzinka na kilka dni do Budapesztu , hotel wybrany , plan zwiedzania i urlopowania sie powoli powstaje ( realizuje plan moziba ) tylko mamy jeden problem . jako ze nie mowimy po wegiersku i nie jadamy miesa to moze wy uzytkownicy tego zacnego forum podpowiecie nam jakies super-mega-mega danie z kuchni wegierskiej bez salami i innych takich Szeroki uśmiech
z gory dziekujemy ... a jak wrocimy to opiszemy
z dań niedeserowych to może főzelék? Szeroki uśmiech czyli takie warzywne papki, serwowane m.in. w sieci Főzelékfaló Ételbár, może nie wygląda to najlepiej, ale smakuje nieźle, no i jest bardzo szeroki wybór [u nas w podobny sposób przyrządza się chyba tylko szpinak]. tylko nie jestem do końca pewny, czy jest to stuprocentowo wegetariańskie.
takie cos znalazlem w sieci - moze komus pomoze
http://wbudapeszcie.pl/budapeszt-dla-wegetarian/

i napalony na langosza jestem Szeroki uśmiech
(05-08-2012, 12:54)varpho napisał(a): [ -> ]z dań niedeserowych to może főzelék? Szeroki uśmiech czyli takie warzywne papki, serwowane m.in. w sieci Főzelékfaló Ételbár, może nie wygląda to najlepiej, ale smakuje nieźle, no i jest bardzo szeroki wybór [u nas w podobny sposób przyrządza się chyba tylko szpinak]. tylko nie jestem do końca pewny, czy jest to stuprocentowo wegetariańskie.

No nie jest niestety sutprocentowo. Zawiera smalec, fuj.
(05-08-2012, 16:36)TheUzupis napisał(a): [ -> ]takie cos znalazlem w sieci - moze komus pomoze
http://wbudapeszcie.pl/budapeszt-dla-wegetarian/

i napalony na langosza jestem Szeroki uśmiech

Hummus Bár (przynajmniej ten przy ulicy Alkotmány) mogę polecić z czystym sumieniem. Hummus z falafelami plus gorąca pita mniam.
Govinda bardzo słaba, przypomina bar z "Misia" a i strawa jakaś taka zasuszona.
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie w takim razie stołowanie się w restauracjach indyjskich. Tam na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Jeżeli chodzi o kuchnię węgierską, to nie ma za wiele potraw bezmięsnych.