Forum Węgierskie

Pełna wersja: GRA: Co to za osoba?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(21-08-2012, 15:23)fvg napisał(a): [ -> ]Bubik István, aktor węgierski.

Może kilka słów o tym niezwykle utalentowanym aktorze, którego niestety już nie ma wśród nas.
Urodził się w 1958 roku. Zagrał wiele wspaniałych ról w Teatrze Narodowym (sama widziałam). W tzw. międzyczasie wyjechał na rok do Anglii, gdzie pracował jako ładowacz. Po powrocie grał w róznych teatrach, ale jakoś tak "półgębkiem". Szkoda wielkiego talentu.
Zginął w 2004 roku w wypadku samochodowym.
(21-08-2012, 15:40)Tudós napisał(a): [ -> ]nie tylko lotnik ale pierwszy Węgier w kosmosie ;-) przystojniejszy od naszego Hermaszewskiego ;-)
To w międzyczasie dam coś swojego:

[Obrazek: 351sc52.jpg]

Przypominam jeszcze o mojej zagadce! :-)
Podpowiedź: pan ten zrewolucjonizował coś, co w czasach socjalizmu było bardzo często z Węgier przywożone...no i do dziś jest tam produkowane i sprzedawane.
(21-08-2012, 16:01)andrasz napisał(a): [ -> ]
(12-08-2012, 21:54)andrasz napisał(a): [ -> ]To moja kolejna zagadka, przypominam o poprzedniej, której jeszcze nikt nie odgadł. Dla ułatwienia dodam, że pan z poniższej zagadki był już wspominany na forum Uśmiech

[Obrazek: zagadka5w.jpg]

Pozwolę sobie na przypomnienie, dodając kolejne ułatwienie.

Ten pan (Węgier) ma takie samo nazwisko jak Polak kojarzony mocno z tematyką węgierską Uśmiech
Na forum była omawiana twórczość i jednego i drugiego. Bohater zagadki stworzył tyle dzieł, że uważany jest na Węgrzech za klasyka w swojej dziedzinie. Dodam od siebie, że z tej racji, wydawało mi się, że on - jak to klasyk - zapewne już nie żyje, a tu miła niespodzianka, chociaż ma już prawie 90 lat.

To ja też się przypomnę Uśmiech Podpowiedzi już nie daję, bo już będzie za łatwo. No, dobrze Oczko - nazwisko ma 5 liter, przypominam "węgierskiego" Polaka i Węgra z zagadki.
(02-09-2012, 21:05)Tudós napisał(a): [ -> ]
(21-08-2012, 15:40)Tudós napisał(a): [ -> ]nie tylko lotnik ale pierwszy Węgier w kosmosie ;-) przystojniejszy od naszego Hermaszewskiego ;-)
To w międzyczasie dam coś swojego:

[Obrazek: 351sc52.jpg]

Przypominam jeszcze o mojej zagadce! :-)
Podpowiedź: pan ten zrewolucjonizował coś, co w czasach socjalizmu było bardzo często z Węgier przywożone...no i do dziś jest tam produkowane i sprzedawane.

Ányos Jedlik.
(02-09-2012, 21:12)andrasz napisał(a): [ -> ]
(21-08-2012, 16:01)andrasz napisał(a): [ -> ]
(12-08-2012, 21:54)andrasz napisał(a): [ -> ]To moja kolejna zagadka, przypominam o poprzedniej, której jeszcze nikt nie odgadł. Dla ułatwienia dodam, że pan z poniższej zagadki był już wspominany na forum Uśmiech

[Obrazek: zagadka5w.jpg]

Pozwolę sobie na przypomnienie, dodając kolejne ułatwienie.

Ten pan (Węgier) ma takie samo nazwisko jak Polak kojarzony mocno z tematyką węgierską Uśmiech
Na forum była omawiana twórczość i jednego i drugiego. Bohater zagadki stworzył tyle dzieł, że uważany jest na Węgrzech za klasyka w swojej dziedzinie. Dodam od siebie, że z tej racji, wydawało mi się, że on - jak to klasyk - zapewne już nie żyje, a tu miła niespodzianka, chociaż ma już prawie 90 lat.

To ja też się przypomnę Uśmiech Podpowiedzi już nie daję, bo już będzie za łatwo. No, dobrze Oczko - nazwisko ma 5 liter, przypominam "węgierskiego" Polaka i Węgra z zagadki.
Imre Varga zapewne ?
Uffff, w końcu te zalegające zagadki rozwiązane Uśmiech Osoby, które odgadły poprosimy o kolejne zagadki.
To może ja coś podrzucę:

[Obrazek: 166cb9y.jpg]

Znamy?
[Obrazek: 54dbx4.jpg]

Korzystając z prawa ,trochę wprawdzie naciąganego zwycięzcy... Ki ez ?
Zdaje się, że zalegam...
Moje pytanie zatem:
[Obrazek: kto_3.jpg]
(03-09-2012, 12:23)fvg napisał(a): [ -> ]To może ja coś podrzucę:

[Obrazek: 166cb9y.jpg]

Znamy?
Ferenc Kölcsey, autor słów hymnu węgierskiego.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16