Forum Węgierskie

Pełna wersja: Pod namiotem w Budapeszcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Piszę z troszeczkę innym problememUśmiech Wyjeżdżam z dziewczyną i znajomymi za 3 tygodnie do Budapesztu na około 7 dni. Nasz plan obejmuję wykorzystanie do maximum czasu na zwiedzanie miasta i okolic. Jako, że jest to wypad poniekąd spontaniczny, wraz z bagażami, bierzemy również nasz.. noclegUśmiech Namioty. I teraz pytanie do Was, czy znacie jakieś okolice, pola namiotowe, kempingi, gdzie można by się rozłożyć w przystępnych cenach? Zawsze jeszcze chodzi mi po głowie pomysł szukania na przedmieściach przemiłych lokatorów, którzy ugościli by nas na swoich podwórkachUśmiech Co o tym sądzicie? Nie wiem bardzo jak się zabrać za organizacje, a problem noclegu wydaje się, póki co, najtrudniejszy. Pozdrawiam serdecznie
Zawsze, jak jeżdziłem z namiotem nocowałem na polu namiotowym za Aquincum (jak będę miał chwilę, poszukam adresu ich strony). Dobrą opcją (lokalizacyjnie) wydaje się być też Haller Camping - niedaleko jest stacja metra, co oznacza całe miasto w zasięgu ręki Oczko Ich strona: http://www.hallercamping.hu/
Właśnie czegoś takiego szukam, tylko troszkę przerażają mnie ceny:/ Widzę tutaj w cenniku, że płacę za osobę i namiot oddzielnie, czy chodzi o to, że namiot opłacam jako wynajem czy ta opłata jest po prostu za udostępnienie miejsca na swój namiot? Bo jeśli tak, to wyjazd w własnym namiotem i opłata wychodzi w podobnych cenach albo nawet drożej niż w hostelu.
Nie jest to jasno napisane. Ale nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, jak wynajem namiotów. Wydaje mi się, że to cena za Twój namiot.
(30-07-2012, 13:51)fvg napisał(a): [ -> ]Zawsze, jak jeżdziłem z namiotem nocowałem na polu namiotowym za Aquincum (jak będę miał chwilę, poszukam adresu ich strony).

Namierzyłem ten camping: http://www.romaicamping.hu/

A tu jeszcze inny: http://budapestcamping.hu/
Właśnie mnie też się wydaje, że jest to opłata za osobę plus za miejsce na mój namiot chociaż to trochę nielogiczne. Kurcze trochę sporo, ceny wychodzą w sumie takie, jakie mógłbym mieć w hostelu itp:/ A co sądzicie o szukaniu noclegu bardziej spontanicznie?Uśmiech Np. kościół czy popytać ludzi pod budapesztem czy nie udostępnią kawałek miejsca na namiot?
(02-08-2012, 10:03)Vattras napisał(a): [ -> ]Właśnie czegoś takiego szukam, tylko troszkę przerażają mnie ceny:/ Widzę tutaj w cenniku, że płacę za osobę i namiot oddzielnie, czy chodzi o to, że namiot opłacam jako wynajem czy ta opłata jest po prostu za udostępnienie miejsca na swój namiot? Bo jeśli tak, to wyjazd w własnym namiotem i opłata wychodzi w podobnych cenach albo nawet drożej niż w hostelu.

Jest to opłata za udostępnienie miejsca pod namiot. Typowa konstrukcja cennika stosowana od lat. Są kempingi gdzie dodatkowo wchodzi opłata za samochód (nie camper). I to nie tylko na Węgrzech. Masz rację często hostel jest tańszy ale na kempingu "mieszkasz u siebie".
Wracając z powrotem do tematu namiotów w okolicach budapesztuUśmiech Kolega fvg podał link z fajnym miejscem wartym uwagi jednak szukam czegoś zdecydowanie tańszego. Czy na północy budapesztu, mogą być okoliczne wioski, znacie takie pola namiotowe? Bądź czy byłaby możliwość rozłożenia gdzieś nad dunajem w okolicy budapesztu namiotu? Jak wygląda tam sytuacja z takimi turystami?Uśmiech
Hej, właśnie jestem świeżo po wycieczce na Węgrzech. Przeżyłem 9 dni za ok 300zł i jeszcze nigdy nie miałem lepszych wakacji. Wyjazd był kompletnie spontaniczny, noclegi też, tylko raz spaliśmy kawałek w lesie na polance (wśród dzików:p) a tak to gościliśmy u naszych południowych pobratymców. Nad Balatonem spaliśmy na osiedlowym domku, było kilka metrów wolnej przestrzeni, właściciele domków obok odpowiedzieli nam na pytanie czy nie będziemy robić problemu jeśli się tutaj rozbijemy z namiotami "have a fun"Uśmiech Ludzie się uśmiechają, pozdrawiają i mieliśmy wiele przemiłych niespodzianek jak starsza para zaczepiająca nas i oferująca pomoc po węgiersko-angielsku po czym pozdrowiła po polsku, naprawdę miejsce i ludzie godni podziwu. Gdyby ktoś chciał jakieś info, może pisać, pozdrawiam
Vattras, wyjątkowo ciekawie brzmi to, co piszesz. Jest dowód na to, że da się naprawdę tanio spędzić wakacje. Konkretnych pytań nie mam, ale chętnie poczytałbym Twoją relację z wyprawy - jeśli tylko masz ochotę, otwórz temat w dziale Wspomnienia i relacje z podróży. Byłoby co pisać, bo - jak czytam - wyjazd obfitował w przygody Uśmiech
Stron: 1 2