Forum Węgierskie

Pełna wersja: Piłka nożna (temat ogólny)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
W ubiegłym sezonie furorę w polskiej lidze zrobił Łotysz Artjom Rudniew, którego Lech Poznań pozyskał z Zalaegerszegi - ten świetny napastnik odszedł już do Bundesligi. Lech poszedł za ciosem i nabył kolejnego gracza z ligi węgierskiej - Lovrencsicsa Gergő z Lombard Pápa. Chyba po raz pierwszy Węgier ma szanse zostać gwiazdą polskiej ligi - debiut miał wyśmienity - gol i 2 asysty w meczu z Ruchem.
W europejskich pucharach zostały jeszcze 2 kluby z Węgier w Lidze Europejskiej - mistrz z Debrecena zagra (w Nyíregyháza!) z belgijskim Club Brugge, a Videoton Székesfehérvár z tureckim Trabzonsporem. Będzie bardzo, bardzo ciężko Flaga węgierska .
Z ostatniej chwili - Korona Kielce pozyskała gracza o nazwisku Székely János (ur. Temesvár/Timisoara) - obywatela rumuńskiego, ale nie tylko ja mam skojarzenia węgierskie.
Videoton zremisował w Turcji 0-0, natomiast Debrecen przegrał u siebie 0-3 Smutek .
(22-08-2012, 17:50)krzysztof73 napisał(a): [ -> ]W ubiegłym sezonie furorę w polskiej lidze zrobił Łotysz Artjom Rudniew, którego Lech Poznań pozyskał z Zalaegerszegi - ten świetny napastnik odszedł już do Bundesligi. Lech poszedł za ciosem i nabył kolejnego gracza z ligi węgierskiej - Lovrencsicsa Gergő z Lombard Pápa. Chyba po raz pierwszy Węgier ma szanse zostać gwiazdą polskiej ligi - debiut miał wyśmienity - gol i 2 asysty w meczu z Ruchem.

Miejmy nadzieję, że polskie kluby coraz częściej będą spoglądać w kierunku Węgier za nowymi zawodnikami.

(22-08-2012, 17:50)krzysztof73 napisał(a): [ -> ]Z ostatniej chwili - Korona Kielce pozyskała gracza o nazwisku Székely János (ur. Temesvár/Timisoara) - obywatela rumuńskiego, ale nie tylko ja mam skojarzenia węgierskie.

W Zagłębiu Lubin gra jeszcze Csaba Horváth. On z kolei posiada słowacki paszport.
Ja podzielę się tutaj swoją historią: kiedy w Cracovii miał występować węgier Arpad Majoros byłem poproszony jako tłumacz na konferencję prasową więc miałem okazję chłopaka poznać. No cóż...wpisywał się w typowy wizerunek współczesnego młodego piłkarza, czyli "kasa misiu kasa" a nie pograł długo bo bodajże rok. Podobno obijał się na treningach, łapał kontuzje i uwielbiał krakowskie kebaby co mu nie służyło :-)
Uśmiech

Ale byłeś też jego tłumaczem na co dzień czy tylko jednorazowo - podczas wspomnianej konferencji?
(Nie)stety jednorazowo; myślę, że radził sobie potem łamaną angielszczyzną. W każdym sobie konferencja była w świetle jupiterów i fleszów wielu aparatów, było o tym transferze głośno jakby sam Ronaldo przyszedł grać do Krakowa. Gwiazda jednak szybko zgasła :-(
Ciekawe doświadczenie no i człowiek starał się nie zapomnieć jak jest po węgiersku "drużyna narodowa" (válogatott) :-)
Hehe, no pięknie, pięknie. To może też jakieś wideo z tego wydarzenia się uchowało? Uśmiech
No właśnie niestety nie dotarłem, artykuły prasowe ze zdjęciami, które były dostępne w internecie są już tylko w płatnych archiwach.
Debrecen w rewanżu w Belgii poległ 1-4 i odpadł, ale Videoton, który znów zremisował 0-0, wyeliminował Trabzonspor po rzutach karnych 4-2!!! Flaga węgierska
Prochy Sándora Kocsisa, jednego z członków węgierskiej złotej drużyny – piłkarskiej reprezentacji z lat 50 – powrócą na Węgry. Kocsis zginął w 1979 roku, w wieku 49 lat, w Barcelonie, wypadając (skacząc?) z okna jednego z tamtejszych szpitali. Spekuluje się, że były piłkarz popełnił samobójstwo, gdy dowiedział się, że choruje na nowotwór żołądka.

Doczesne szczątki piłkarza zostaną złożone w krypcie budapeszteńskiej bazyliki św. Stefana, tuż obok grobu jego kolegi z drużyny, najsłynniejszego węgierskiego piłkarza w historii, Ferenca Puskása.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7