Forum Węgierskie

Pełna wersja: Komputer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy ktos z forumowiczow moglby mi doradzic , gdzie jest najlepsze miejsce aby kupic nowy komputer. Moj obecny komputer jest juz wiekowy i przymierzam sie do kupna nowego. Mysle o Acer albo Lenovo. Gdzie szukac najlepiej? Bede wdzieczna za sugestie gdyz nie znam sie na komputerach zupelnie a w Polsce jestem dopiero od roku po dlugiej przerwie i nie jestem zorientowana w tutejszym rynku.
cześć,

jak już upatrzysz sobie konkretny model komputera, to najlepiej poszukać go na allegro. często można znaleźć maszynę duuużo taniej, niż u "naziemnego" sprzedawcy. ja tak kupowałem swojego laptopa i jestem bardzo zadowolony.
(11-09-2012, 9:45)Kamjon napisał(a): [ -> ]cześć,

jak już upatrzysz sobie konkretny model komputera, to najlepiej poszukać go na allegro. często można znaleźć maszynę duuużo taniej, niż u "naziemnego" sprzedawcy. ja tak kupowałem swojego laptopa i jestem bardzo zadowolony.

a czy mozesz mi powiedziec, jakiego masz laptopa?
Lenovo właśnie. procesor i5 2.3 GHz, 8 MB RAM, grafika jakaś kiepska, bo stwierdziłem, że nie potrzebne mi tu jakieś cuda. I tak za bardzo nie używam.

jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia to jakość obudowy, która w porównaniu ze starą TOSHIBĄ wypada gorzej. m.in. wypadły mi dwie śrubki z obudowy. no ale trzyma się ;-)
wygląda mniej więcej tak:

[Obrazek: acd5s5.jpg]

i jeszcze torbę do niego dorzucili mi na allegro Oczko
(11-09-2012, 10:46)Kamjon napisał(a): [ -> ]Lenovo właśnie. procesor i5 2.3 GHz, 8 MB RAM, grafika jakaś kiepska, bo stwierdziłem, że nie potrzebne mi tu jakieś cuda. I tak za bardzo nie używam.

jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia to jakość obudowy, która w porównaniu ze starą TOSHIBĄ wypada gorzej. m.in. wypadły mi dwie śrubki z obudowy. no ale trzyma się ;-)
Dziekuje! Ja potrzebuje glownie na potrzeby domowe typu:Skype, e-mail, Google i oczywiscie nasze Forum! Nie potrzebuje zadnych bajerow bo i tak pewnie nie umiala bym ich uzywac...
(11-09-2012, 10:50)Kamjon napisał(a): [ -> ]wygląda mniej więcej tak:

[Obrazek: acd5s5.jpg]

i jeszcze torbę do niego dorzucili mi na allegro Oczko
Dziekuje za pomoc! Chyba sciagne od CiebieUśmiech
Pierwszy krok to zawsze ustalenie do czego będziesz używała. Rodzaj komputera: stacjonarny czy laptop.
Bardzo ważne:
1. Procesor
2. Pamięć
3. Wielkość dysku twardego
4. Grafika
5. Rodzaj i wielkość matrycy (ekranu) i sposób podświetlania. Zawsze polecam matrycę matową !
6. Dodatkowe bajery (dla laptopa): kamera wbudowana, klawiatura numeryczna
7. System operacyjny - jeśli Windows to 7

Drugi to budżet. Z tym wiąże się cecha: sprzęt nowy czy używany.
Każdy będzie Ci radził innego producenta. Ja np. jestem fanem Toshiby ale bardziej w wersji idącej w kierunku modeli Tecra.
Chociaż czasami korzystam z modeli "domowych" i też dają radę.
Jeśli sprzęt nowy to długość gwarancji (zwyczajowo to 24 miesiące) i rodzaj serwisu gwarancyjnego.
Ostatnio w kraju popularne są Samsungi i powiem Ci (miałem okazję korzystać z dwóch modeli), że jest to niezły sprzęt za atrakcyjne pieniądze.
Jak wybierzesz konkretny model to warto go obejrzeć w jakimś sklepie. Koniecznie na jakieś porównywarce cen np. www.ceneo.pl albo www.nokaut.pl porównaj ceny. W porównywaniu cen trzeba uwzględnić koszty dostawy i koszty operacji zapłaty (przelew, gotówka, płatność przy odbiorze, itd.). Później czas na zamawianie w np. sklepie internetowym. Tylko warto poczytać regulamin sklepu, żeby nie trafić na minę. Niektóre sklepy mają punkty odbioru osobistego w kilku miastach, przy odrobinie szczęścia możesz trafić na taki punkt. Warto płacić przy odbiorze jak widzisz produkt bo np. na allegro (szczególne gdy cena atrakcyjna) może być różnie.
Jak masz jakieś pytania to zapraszam na prywatną pocztę.
(11-09-2012, 15:12)Waldek napisał(a): [ -> ]Jak masz jakieś pytania to zapraszam na prywatną pocztę.

Śmiało dyskutujcie tutaj! Inni (np. ja, choć nie planuję zakupu w najbliższym czasie) też chętnie skorzystają Uśmiech
Waldek, you are my man! Widze, ze bardzo znasz sie na tym temacie.
Ja nie znam sie wcale, wiec pewnie zadaje glupie pytania. Obecnie mam HP Pavilion laptopa z Windows Vista, tyle wiem ( co tu wyczytalam na naklejkach) a zreszta to niewazne. Moze napisze, jakie do jakich czynnosci mi potrzebny: glownie do Skypa (dlatego powinien miec kamerke), Google, e-maile, Picasa, itp. Laptop i nowy. Zeby byl user friendly. Jak pisales: matryca ma byc matowa. Jesli chodzi o cene, to jestem gotowa zainwestowac w tego laptopa, Ale jednoczesnie nie potrzebuje zadnych bajerow zbyt skomplikowanych.
Kolega Kamjon przedstawil swoj komputer Lenovo. Czy myslisz, ze on jest dobry na moje potrzeby?
Stron: 1 2 3