Forum Węgierskie

Pełna wersja: Jakie jest Twoje węgierskie imię? :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Cześć!

Natrafiłem na taką stronę: What is your Hungarian name?

Można sprawdzić, jak Wasze imię brzmi po węgiersku (choć chyba trochę kłamią Oczko). Mi wyszło, że jestem Attila. A Wam? Uśmiech
Oj kłamią i wymyślają. Mi wyszło Anita...
Mówcie mi Józiu Szeroki uśmiech w takim razie
A mi wyszło Kamilla
To chyba działa tak, jak w śląskim kawale: trzej koledzy postanowili wyjechać do pracy do Francji. Doświadczony towarzysz instruuje ich: Ciebie, Ludwik, będziemy nazywać Lui, żeby cię tam wszyscy mieli za swojaka. Na ciebie, Gustlik, będziemy wołać Gui, a na ciebie, Henryk... A Henryk: Nie, nie, ja właśnie się rozmyśliłem, nie jadę z wami! Oczko
Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech

Ja z kolei byłbym Patrik Oczko
U mnie wystarczy dostawić 2 kreseczki - Ádám Uśmiech
Coś ta strona chyba losowo wybiera odpowiedzi.

Mnie wyszło ... Benedek Szeroki uśmiech

A chyba mój nick wystarczająco naprowadza na właściwe imię.
no cóż, ta strona zbyt wiele sensu nie ma. ale przypomniało mi się, jak kiedyś poszedłem do szkitaboltu [taki sklep z różnymi huńskimi gadżetami dla prawdziwych Węgrów - chciałem sobie kupić coś z rowaszem] i byłem świadkiem takiej rozmowy klienta ze sprzedawczynią [tłumaczę z pamięci]:

- dzień dobry!
- szczęść Boże!
- chciałbym kupić koszulkę z imieniem.
- bardzo proszę. a jakie imię?
- Péter.
- a, to nie ma! my mamy tylko koszulki z prawdziwymi węgierskimi imionami: Árpád, Attila, Bendegúz... a skąd pan jest?
- jestem Australijczykiem.
- Australijczykiem? nie ma takiego narodu! można być z Australii, ale nie Australijczykiem! pan jest Węgrem z Australii, tak?
Przypomina się opowieść Szwejka o proboszczu, który naczytał się pism św. Augustyna o nieistnieniu antypodów i głosił potem z ambony, że Australia nie istnieje. Szeroki uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6